Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny zielone antychwastowe

( ilość produktów: 5 )

Walka z chwastami bywa żmudna i uciążliwa. Plewienie wymaga wiele czasu i wysiłku, a środki chwastobójcze nie zawsze można stosować. Jest jednak metoda, która pozwala w łatwy i przyjemny sposób pozbyć się uciążliwych chwastów, a jest nią agrowłóknina zielona.

Agrowłóknina zielona – idealna do walki z chwastami

Agrowłóknina zielona to tkanina, która wspiera ogrodników i rolników w walce z chwastami. Rozłożona wokół roślin zapobiega wzrastaniu chwastów, a jednocześnie chroni rośliny przed wychłodzeniem. Idealnie nadaje się do ściółkowania, którego efektem dodatkowym jest ograniczenie parowania gleby wokół bryły korzeniowej, co znacząco poprawia warunki rozwoju roślin.

Warto wiedzieć, że agrowłóknina zielona jest tkaniną przepuszczalną, co oznacza, że rośliny, wokół których jest rozłożona, mają dostęp do wód opadowych oraz można mimo jej ułożenia z powodzeniem stosować nawozy płynne. Położona wokół roślin poprawia również ich warunki fitosanitarne, dzięki czemu są one odporniejsze na choroby i szkodniki.

Agrowłóknina zielona – dostępna w wielu rozmiarach

W sklepie Rolmarket znajdziesz agrowłókninę zieloną w wielu różnych rozmiarach. Znajdzie się u nas wąska agrowłóknina zielona 0,8m, idealna do rozłożenia wzdłuż żywopłotu, jak i agrowłóknina szeroka na 3,2 m, z pomocą której można wyścielić pole lub szeroką grządkę. Warto przejrzeć dostępne rozmiary, żeby jak najlepiej dopasować ją do rozmiaru pola, na którym chcemy ją zastosować. Dzięki temu będzie można wyeliminować niepotrzebne łączenia, będące zawsze punktem wyjścia do rozwoju niechcianych chwastów.

Warto dodać, że agrowłóknina zielona dostępna w naszym sklepie jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Odpowiednio ułożona będzie długo chronić rośliny przed chwastami. Na uwagę zasługuje również fakt, że dla lepszego efektu wizualnego agrowłókninę można potraktować jako podkład pod dodatkowe elementy wpływające na estetykę ogrodu. Na jej wierzchu może się pojawić kora sosnowa lub kamyki ozdobne, dzięki którym ogród nabierze elegancji i stylu.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel