Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Akcesoria do mocowania

( ilość produktów: 29 )

Nowoczesny ogród to bardzo często miejsce, w którym rośliny mają rosnąć w ściśle wyznaczonych miejscach. Pod iglakami nie ma prawa rosnąć trawa, a teren wokół niewielkich krzewów jest często wysypywany drobnymi kamykami. W realizacji takich założeń bardzo przydaje się agrowłóknina, której rozpięcie i odpowiednie przytrzymanie daje gwarancję jej skuteczności. Dużą pomocą w dobrym montażu agrotkaniny mają kołki do agrowłókniny, których szeroki wybór oferuje nasz sklep Rolmarket.pl.

Akcesoria do agrowłókniny – po co?

Agrowłókniny to maty szeroko stosowane w ogrodnictwie profesjonalnym i amatorskim. Można je spotkać zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w przestrzeni publicznej, na polach uprawnych czy plantacjach owoców. Są one dostępne w wielu różnych rodzajach i grubościach oraz różne może być ich główne przeznaczenie, gdyż możesz wybrać m.in. agrowłókniny czarne antychwastowe oraz agrowłókniny białe okryciowe, które pomogą Ci zadbać o komfort Twoich roślin w ogrodzie. Wszystkie wymienione produkty, mimo różnych funkcji, łączy materiał, z którego zostały one wykonane. Jest to  polipropylen, którego włókna tworzą luźniejszy lub grubszy splot agrotkaniny.  Większość z nich jest na tyle lekka, że nawet lekki podmuch wiatru może zdmuchnąć agrotkaninę z podłoża i odsłonić miejsca, które miała zakrywać. To niestety przynosi skutek odwrotny do zamierzonego, bo nie gwarantuje dobrego ściółkowania, ogranicza jej antychwastowe działanie i sprawia, że produkt ten przestaje spełniać swoją rolę, którą jest ochrona podłoża.

Na szczęście są produkty, które pozwalają temu zapobiec. W tym celu należy dobrze przymocować agrowłókninę do ziemi, a z pomocą przychodzą takie produkty jak akcesoria do mocowania agrotkaniny. Dzięki nim agrowłóknina leży w wyznaczonym miejscu i Twój ogród może wyglądać tak, jak na projekcie. Szczelny montaż agrowłókniny sprawia, że nie ma w ogrodzie niechcianych chwastów czy innych roślin, a rośliny chronione przez szczelną agrowłókninę mają znacznie lepsze warunki do rozwoju. 

Akcesoria do agrowłókniny trudno jest zastąpić innym materiałem, bo kora sosnowa czy kamienie nie pozwolą na należyte zamocowanie agrowłókniny. Kora jest za lekka, a kamienie nie zawsze ładnie wyglądają i nie zawsze wpisują się w Twój pomysł na ogród. Akcesoria do mocowania agrowłókniny sprawdzą się zawsze,  bo są użyteczne, niemal niewidoczne, gdyż neutralny kolor czarny pozostaje niemal zupełnie niewidoczny. Jednocześnie jest to produkt, który świetnie spełnia swoje zadanie, skutecznie chroniąc agrowłókninę przed podwiewaniem. Do ich montażu wystarczy niewielki młotek, a w razie jego braku sprawdzi się nawet grubsza gałąź czy większy kawałek drewna, z pomocą którego można wbić kołek do ziemi w taki sposób, aby cała jego długość znalazła się pod ziemią. 

Jakie akcesoria do agrowłókniny?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór akcesoriów do mocowania agrowłókniny, z pomocą których szybko, wygodnie i trwale zamocujesz agrowłókninę na wybranej powierzchni. Możesz wybrać kołki plastikowe, kołki metalowe, profesjonalne kotwy wielokrotnego użytku czy metalowe szpilki. Wybór kołków zależy od tego, jaką agrowłókninę będziesz przypinać oraz od tego, z jakim rodzajem gruntu masz do czynienia. 

Możesz wybrać nie tylko rodzaj kołków, ale również ich długość. Dzięki temu zawsze masz pewność, że agrowłóknina będzie leżeć na wyznaczonym miejscu i żadne wichury nie przeszkodzą Ci w osiągnięciu celu, jakim jest piękny i zadbany ogród, o którym marzysz. 

Dobierając kołki zwróć uwagę na rodzaj gruntu, na którym ma być zamocowana agrowłóknina oraz stopień nachylenia stoku. Im bardziej lekki grunt np. piasek i im większy stopień nachylenia, tym dłuższe powinny być akcesoria do mocowania agrowłókniny. Zwróć również uwagę na rodzaj splotu agrotkaniny. Im luźniejszy splot, tym większą główkę powinien mieć kołek, żeby działał skutecznie, czyli trzymał tkaninę w wyznaczonym miejscu. Możesz zdecydować się na komplet czyli kupić agrowłókniny z zestawem kołków do jej zamocowania. Wybierając taką opcję masz pewność, że produkty będą do siebie odpowiednio dobrane i na pewno kołek będzie dobrze trzymał wybrany rodzaj agrowłókniny.

Chcesz mieć piękny ogród? Wybierz odpowiednie akcesoria do agrowłókniny!

Masz dość chwastów pod iglakami? Masz dość plewienia pomiędzy krzewami? Masz dość trawy w rododendronach? Agrowłóknina oraz akcesoria do mocowania agrotkaniny to idealne rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na plewienie i ciągłą walkę z uciążliwymi chwastami. Taki komplet nie tylko pozwoli dobrze zadbać o estetykę Twojego ogrodu, ale również poprawi warunki do wzrostu i rozwoju roślin. Stosowanie agrowłókniny ma bowiem szerokie spektrum korzyści, wśród których oprócz działania antychwastowego istotne jest również zmniejszenie parowania z podłoża, ochrona przed przymrozkami czy zapewnienie nisko rosnącym warzywom i owocom ochrony przed zabrudzeniem. Zadbaj o swój ogród, już dziś zamów komplet czyli odpowiedni rodzaj agrowłókniny oraz akcesoria do mocowania agrowłókniny i ciesz się pięknym ogrodem na co dzień.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

      pixel