Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kołki do agrowłókniny (kotwy)

( ilość produktów: 17 )

Agrowłóknina to popularny sposób ściółkowania, który znajduje zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w przestrzeni publicznej. Zastosowanie tego materiału ma szereg korzyści, ale trzeba pamiętać, że jednym z czynników mających bezpośredni wpływ na skuteczność agrowłókniny jest sposób jej położenia. Trzeba nie tylko odpowiednio dopasować jej rozmiar do przestrzeni, którą ma chronić, ale również odpowiednio ją przymocować. W tej roli najlepsze będą specjalne kołki do agrowłókniny, które znajdziesz w naszym sklepie.

Kotwice do mocowania agrowłókniny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz odpowiednio przymocować agrowłókninę do podłoża, wybierz produkty wysokiej jakości przeznaczone do tego typu prac. W sklepie internetowym rolmarket.pl znajdziesz między innymi kotwice do mocowania agrotkaniny - w jakie warto zainwestować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych artykułów? Przeczytaj i sprawdź. -szerokość kotew - to bardzo istotny parametr, który podpowie Ci, ile sztuk kupić, aby solidnie przymocować płachtę do podłoża. -długość całkowita produktu - określa jak głęboko będziesz w stanie osadzić kotwy w danym podłożu.

Jeśli montujesz agrowłókninę na stałe, wybierz produkty o długości około 20 centymetrów. Gdy zdecydowałeś się na ochronę tymczasową, kotwy osadź płytko - wtedy łatwiej je wyciągniesz z ziemi i przeniesiesz w wybrane miejsce. 

-budowa kotwy - większość kotew posiada aż trzy szpilki - pierwsza i najdłuższa wbita w ziemię ma największy wpływ na utrzymanie płachty, a dwie kolejne, usytuowane z boku, stabilizują całą konstrukcję oraz mocno osadzają ją w podłożu.  -szerokość otworu na dłoń - przy przekładaniu kotew przyda się specjalny otwór na dłoń - swoim wyglądem przypomina chwytak - ułatwia wyrywanie produktów z ziemi oraz wbijanie ich w inne miejsce. -materiał wykonania kotew - większość tego typu produktów wykonano z tworzywa sztucznego - jest trwałe i wytrzymałe.  -Liczba kotew w zestawie - w sklepie rolmarket.pl kupisz kotwy pojedyncze oraz w zestawie.

Dlaczego warto wybrać kotwice do mocowania agrowłókniny?

Istnieją co najmniej trzy powody, dla których warto zainwestować w kotwice do mocowania agrowłókniny oraz agrotkaniny. Po pierwsze, tego typu produkty są wielokrotnego użytku - bez przeszkód możesz z nich korzystać przez kilka sezonów. Kołki do agrowłókniny są bowiem wykonane z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, więc bez przeszkód możesz ich używać wielokrotnie. Przy umiejętnym wyciąganiu ich z podłoża zachowują swój pierwotny kształt i ponownie można ich użyć do mocowania agrowłókniny. 

Po drugie, kotwy ze względu na swoją solidną konstrukcję ułatwiają przymocowanie maty ściółkującej do podłoża przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych - silnych wiatrach czy mżawce. Dzięki temu nie musisz martwić się, że wichura czy burza podniosą ułożoną agrowłókninę, gdyż kołki do agrowłókniny zatrzymają ją w wyznaczonym miejscu. Jest to szczególnie istotne, jeśli na powierzchni agrowłókniny ułożyłeś warstwę ozdobnej kory sosnowej lub drobne kamyczki. Nie utrzymają one same agrowłókniny w wyznaczonym miejscu, gdyż są zbyt lekkie i jeśli nie byłaby ona dodatkowo przypięta przez kołki, to wiatr mógłby zepsuć całą aranżację ogrodu. 

Po trzecie, kołki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, różnego rodzaju odkształcenia czy złamania. Produkuje się je bowiem z trwałego, ale równocześnie elastycznego materiału - tworzywa sztucznego. Nie straszne są im zatem ani deszcz, ani śnieg, ani mróz, ani promienie słoneczne, gdyż nie grozi im korozja i inne czynniki mające destrukcyjny wpływ na metal.

Po czwarte, kołki do mocowania agrowłókniny są niezbędne, gdy łączysz ze sobą kolejne pasy agrotkaniny. Układając ją na zakładkę musisz zastosować kołki do mocowania agrotkaniny, jeśli nie chcesz, by w tych miejscach pojawiły się chwasty. Kołki przydają się również wtedy, gdy agrowłóknina jest układana pod istniejącymi już roślinami i z tego powodu musisz wykonać rozcięcia, w których będą pnie ochranianych krzewów. Aby lepiej pokryć podłoże musisz zastosować kołki, które utrzymają tkaninę w miejscu i zapobiegną odsłanianiu podłoża przez pozostałe za rośliną krótkie narożniki.

Szukasz kotew do mocowania agrowłókniny? Sprawdź asortyment sklepu rolmarket.pl

Pamiętaj, że agrowłóknina doskonale pomoże Ci chronić Twoje rośliny przed chwastami oraz zimnem. Jest ona szczególnie przydatna przy nowych uprawach, gdyż korzenie młodych roślin wymagają szczególnej ochrony, a ułożona pod nimi agrowłóknina zapewnia im korzystne warunki do rozwoju. Warunek jest jeden - musi być ona trwale przymocowana do podłoża, bo tylko dzięki temu będzie ono szczelnie pokryte i chwasty nie będą mogły swobodnie się rozwijać.

Jeśli chcesz chronić swoje uprawy przed chwastami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zainwestuj w odpowiednią agrowłókninę oraz jej właściwe mocowanie. W tym celu wybierz kotwy - posłużą Ci na więcej niż jeden sezon. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu! Życzymy udanych zakupów!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

      pixel