Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Szpilki do mocowania agrowłókniny

( ilość produktów: 14 )

Agrowłóknina - skuteczna ochrona rabat

 Agrowłóknina zapewnia skuteczną ochronę przed chwastami, a także tworzy właściwe warunki do ściółkowania. Aby działała odpowiednio, zwróć uwagę na jej prawidłowe mocowanie do podłoża - to kluczowy element prowadzenia uprawy na tego typu tkaninie. Skorzystaj z produktów sklepu rolmarket.pl - a konkretnie wykorzystaj kołki i szpilki do mocowania agrotkaniny i agrowłókniny. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto wykorzystać szpilki do mocowania agrotkaniny i krótki poradnik, w którym wyjaśniamy jak prawidłowo zamontować ochronną płachtę.  

Dlaczego warto wykorzystać szpilki do mocowania agrowłókniny?

Agrotkanina i agrowłóknina to materiały lekkie, wiec wystarczą niewielkie podmuchy wiatru, które łatwo mogą zmienić ich położenie. Gdy tak się stanie, to przestaną one spełniać dobrze swoją rolę, co sprawi, że staną się one zupełnie bezużyteczne. Aby temu zapobiec warto stosować szpilki do mocowania agrowłókniny, które pozwolą zadbać o jej właściwe miejsce w ogrodzie. 

Jak poprawnie zamocować agrowłókninę? Poradnik w 5 prostych krokach

Mocowanie agrowłókniny może przysporzyć niewielkie trudności - zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz jak ją prawidłowo rozłożyć. Zapoznaj się więc z poniższymi radami naszych ekspertów - dzięki nim praca będzie efektywna. 

Krok 1. Zadbaj o glebę, na której chcesz ułożyć agrowłókninę. Spulchnij ziemię, oczyść z chwastów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Wyrzuć kamienie leżące na polu, a na końcu wyrównaj teren. 

Krok 2. Wybierz odpowiedni sposób ułożenia agrowłókniny. Masz do wyboru dwie opcje: przykrywasz całe pole, gdzie sadzonki jeszcze nie wyrosły lub nakładasz tkaninę rozwinięte plony.  

Krok 3. Zrób otwory na sadzonki Niezależnie od tego, jaki sposób ułożenia maty wybierzesz, powinieneś zrobić w niej miejsce na rozrastające się rośliny. W tym celu na powierzchni maty wytnij otwory, które nałożą się precyzyjnie na miejsca wysiewu nasionek. W takiej pracy przyda się nożyk gazowy - napełnia się go zwykłym gazem do zapalniczek. Ostrze zwykłego noża jest o wiele mniej dokładne. 

Krok 4. Zdecyduj - matę montujesz tymczasowo czy na stałe? Jeśli potrzebujesz ochrony na grządki z truskawkami czy innymi owocami lub warzywami, zdecyduj się na okresową wymianę agrowłókniny. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się mocowanie na szpilkach - są poręczne, łatwo je wbić oraz wyciągnąć z podłoża. Składają się z długiego trzpienia, dzięki czemu bez trudu zmienisz ich położenie - a mata pozostanie nienaruszona.  

Krok 5. Zakryj agrowłókninę korą czy żwirem. Przykryj agrowłókninę korą lub żwirem - to dodatkowo wzmocni podłoże. 

Skuteczne mocowanie Twojej agrowłókniny zapewniają produkty ze sklepu rolmarket.pl

Jeśli szukasz produktów potrzebnych do rozłożenia tkaniny ochronnej, sprawdź asortyment sklepu internetowego Rolmarket.pl. Oprócz wielu różnych narzędzi ogrodniczych znajdziesz w nim między innymi szpilki do mocowania agrowłókniny. Solidne, trwałe oraz łatwe w użyciu artykuły kupisz u nas w przystępnych cenach. Serdecznie zapraszamy do zakupów i życzymy powodzenia!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

      pixel