Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Szpilki do mocowania agrowłókniny

( ilość produktów: 14 )

Szpilki do agrowłókniny są koniecznością, jeśli zależy Ci na odpowiednim przymocowaniu zbawiennej maty do podłoża. Materiał w postaci agrowłókniny jest często i chętnie wykorzystywany przez profesjonalnych i amatorskich ogrodników po to, by dać szansę roślinom na wzrost i wydawanie plonów w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Wykorzystanie agrotkaniny to również ochrona przed chwastami. Jednak kwestia mocowania agrowłókniny jest niezwykle istotna. Sprawdź jakie szpilki do agrowłókniny znajdziesz w sklepie Rolmarket i spraw, by Twoje rośliny znajdowały się pod właściwą ochroną.

Agrowłóknina - skuteczna ochrona rabat

 Agrowłóknina zapewnia skuteczną ochronę przed chwastami, a także tworzy właściwe warunki do ściółkowania. Aby działała odpowiednio, zwróć uwagę na jej prawidłowe mocowanie do podłoża - to kluczowy element prowadzenia uprawy na tego typu tkaninie. Skorzystaj z produktów sklepu Rolmarket.pl - a konkretnie wykorzystaj kołki i szpilki do mocowania agrotkaniny i agrowłókniny. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto wykorzystać kołki i szpilki do mocowania agrotkaniny i krótki poradnik, w którym wyjaśniamy jak prawidłowo zamontować ochronną płachtę. 

Jeśli szukasz produktów potrzebnych do rozłożenia tkaniny ochronnej, sprawdź asortyment sklepu internetowego Rolmarket.pl. Oprócz wielu różnych narzędzi ogrodniczych znajdziesz w nim między innymi kołki i szpilki do mocowania agrowłókniny. Solidne, trwałe oraz łatwe w użyciu artykuły kupisz u nas w przystępnych cenach.

Skuteczne mocowanie Twojej agrowłókniny zapewniają produkty ze sklepu rolmarket.pl

Wybierając odpowiednie kołki i szpilki do mocowania geowłókniny, zwracaj uwagę na wielkość podłoża, które będziesz nią okrywać, a także jego twardość. Istotna jest również kwestia osłonięcia tej przestrzeni od wiatru. Jeśli masz taką możliwość, wystarczą nieco słabsze szpilki do mocowania geowłókniny. Jeśli z kolei masz pewność, że to teren wietrzny, na którym tkanina będzie ciągle narażona na niezbyt korzystne warunki pogodowe, należy wybrać nieco mocniejsze szpilki do mocowania włókniny. Znajdź wszystkie niezbędne produkty w sklepie Rolmarket!

Plastikowe szpilki do geowłókniny

Plastikowe szpilki do mocowania tkaniny ogrodowej są doskonałe, jeśli ziemia jest w miarę miękka i nie ma większych problemów z częstymi wichurami. Koniecznie zwracaj uwagę na długość szpilek. Jeśli zależy Ci na mocniejszym zamocowaniu geowłókniny, kołki plastikowe powinny być dłuższe. W naszym sklepie znajdziesz je w rozmiarach 12 lub 19 centymetrów. Mają budowę zbliżoną do budowy gwoździa - cienki pręt, na którego czubku osadzona jest niewielka główka. Do mocowania geowłókniny w warunkach przydomowego ogrodu nadają się idealnie.

Czasem warto wzmocnić działanie szpilek plastikowych i w tym celu warto użyć specjalnych podkładek z tworzywa, które również znajdziesz w naszym sklepie.

Metalowe szpilki do agrowłókniny

Metalowe szpilki do agrowłókniny nieco mniej wyglądają jak kołki. Występują natomiast w dwóch postaciach. Pierwsza z nich przypomina odwróconą literę U, którą bardzo łatwo wbija się w ziemię. Tego typu mocowanie przyda się na przestrzeni wietrznej, słabo od wiatru osłoniętej, a także wtedy, gdy musisz okryć duży ogród lub kawałek pola. Tego typu szpilki dostaniesz u nas w rozmiarze 15 centymetrów.

Druga forma metalowych szpilek do mocowania agrowłókniny, przypomina jednostronne kotwice lub też literę J. Kotwice mają rozmiar nawet 25 centymetrów i bardzo łatwo z ich pomocą zabezpieczyć włókninę przed odfrunięciem. Metal jest w tym przypadku wytrzymały, łatwo wbija się go w ziemię, skutecznie chroni agrowłókninę przed przesuwaniem lub odfruwaniem, nawet na dużych przestrzeniach.

Podkładki do mocowania agrowłókniny

Kołki lub szpilki do agrowłókniny o wiele łatwiej zabezpieczyć, kiedy korzystamy również z podkładek do dociskania takiej tkaniny do podłoża. Dzięki niewielkim podkładkom w kształcie koła, powierzchnia stanowiąca punkt przyczepności staje się nieco większa. Wówczas masz pewność, że włóknina nie będzie ulegała przesuwaniu, a szpilki z pewnością nie wysuną się z podłoża.

Warto wiedzieć również o tym, że zarówno takie podkładki, jak i poszczególne szpilki oraz kołki do mocowania agrowłókniny, które dostępne są w sklepie Rolmarket, produkowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych (z wyłączeniem szpilek metalowych). To sprawia, że są to produkty wielorazowego użytku. W dodatku nie ulegną zniszczeniu, nawet jeśli wziąć pod uwagę wystawianie ich na deszcz i wiatr - jakość plastiku sprawia, że to produkt odporny na niekorzystne warunki pogodowe. Podkładki do mocowania tkanin ogrodowych najlepiej wykorzystywać z plastikowymi szpilkami.

Jak poprawnie zamocować agrowłókninę? Poradnik w 5 prostych krokach

Mocowanie agrowłókniny może przysporzyć niewielkie trudności - zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz jak ją prawidłowo rozłożyć. Zapoznaj się więc z poniższymi radami naszych ekspertów - dzięki nim praca będzie efektywna. 

Krok 1. Zadbaj o glebę, na której chcesz ułożyć agrowłókninę. Spulchnij ziemię, oczyść z chwastów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Wyrzuć kamienie leżące na polu, a na końcu wyrównaj teren. 

Krok 2. Wybierz odpowiedni sposób ułożenia agrowłókniny. Masz do wyboru dwie opcje: przykrywasz całe pole, gdzie sadzonki jeszcze nie wyrosły lub nakładasz tkaninę rozwinięte plony.  

Krok 3. Zrób otwory na sadzonki Niezależnie od tego, jaki sposób ułożenia maty wybierzesz, powinieneś zrobić w niej miejsce na rozrastające się rośliny. W tym celu na powierzchni maty wytnij otwory, które nałożą się precyzyjnie na miejsca wysiewu nasionek. W takiej pracy przyda się nożyk gazowy - napełnia się go zwykłym gazem do zapalniczek. Ostrze zwykłego noża jest o wiele mniej dokładne. 

Krok 4. Zdecyduj - matę montujesz tymczasowo czy na stałe? Jeśli potrzebujesz ochrony na grządki z truskawkami czy innymi owocami lub warzywami, zdecyduj się na okresową wymianę agrowłókniny. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się mocowanie na szpilkach - są poręczne, łatwo je wbić oraz wyciągnąć z podłoża. Składają się z długiego trzpienia, dzięki czemu bez trudu zmienisz ich położenie - a mata pozostanie nienaruszona.  

Krok 5. Zakryj agrowłókninę korą czy żwirem. Przykryj agrowłókninę korą lub żwirem - to dodatkowo wzmocni podłoże. 

Dlaczego warto stosować kołki i szpilki do agrowłókniny?

Agrotkanina i agrowłóknina to materiały lekkie, wiec wystarczą niewielkie podmuchy wiatru, które łatwo mogą zmienić ich położenie. Gdy tak się stanie, to przestaną one spełniać dobrze swoją rolę, co sprawi, że staną się one zupełnie bezużyteczne. Aby temu zapobiec warto stosować szpilki do mocowania agrowłókniny, które pozwolą zadbać o jej właściwe miejsce w ogrodzie. 

Kołki i szpilki do mocowania agrotkaniny pozwalają również w sposób bardziej precyzyjny wyznaczyć miejsce, w którym będziemy uprawiać konkretny gatunek roślin. To rozwiązanie wygodne i niezwykle proste. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wykorzystanie agrotkaniny w ogrodzie skutecznie pozwala chronić uprawy przed chwastami. Dzięki temu rzadziej istnieje konieczność pielenia, jak również wykorzystywania chemicznych oprysków w celu pozbycia się chwastów. Odpowiednie mocowania agrotkaniny zabezpieczą ją przed przesuwaniem się i odfrunięciem, a tym samym zapewnią roślinom odpowiednie warunki do rozwoju.

Pamiętaj jednak, by zwracać uwagę, w jak dużych paczkach sprzedawane są kołki lub szpilki do mocowania takich tkanin. Jeśli potrzebujesz okryć dużą przestrzeń, koniecznością mogą być większe paczki - po 500 lub nawet 1000 sztuk. Na zdecydowanie mniejsze paczki możesz sobie pozwolić wtedy, gdy kołki mają Ci pomóc okryć niewielką powierzchnię przydomowego ogródka.

Szpilki do agrotkaniny w Rolmarket

Nasz sklep to miejsce dla wszystkich, którzy kochają ogród i prowadzenie własnych upraw. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne do opieki nad Twoimi roślinami, również najlepsze agrotkaniny i narzędzia do ich odpowiedniego montażu: kołki, szpilki i podkładki. Zadbaj o dobre mocowania i ciesz się pięknymi plonami swoich roślin!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

      pixel