Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Rękawy ochronne 30g

( ilość produktów: 1 )

Rękaw ochronny wykonany jest z agrowłókniny zimowo-wiosennej w kolorze białym o gramaturze 30g. Rękaw ochronny stosowany jest m.in do ochrony roślin zimujących w gruncie, otulania pni drzew i krzewów przed przymrozkami, nasłonecznieniem, ale również ogryzaniem przez zwierzęta. 

Rękawy ochronne warto stosować podczas bezśnieżnej zimy w celu zabezpieczenia roślin przed wysuszającymi wiatrami. Dodatkowo kaptur zabezpiecza przed niskimi temperaturami, utratą wilgoci oraz gwałtownymi opadami. 

Rękaw ochronny z agrowłókniny 30g – zalet

Rękaw ochronny zapewnia roślinom kompleksową ochronę, tworząc przy tym przyjazne warunki do rozwoju. Biała agrowłóknina skutecznie chroni kwiaty, drzewa oraz krzewy przed: skrajnymi temperaturami (w tym mrozami i przymrozkami), utratą wilgoci i innych cennych składników odżywczych, silnymi wiatrami, uszkodzeniami spowodowanymi przez intensywne opady i gradobicie. Polecamy korzystać z rękawa ochronnego zwłaszcza do ochrony roślin zimujących w gruncie. Będzie on także niezastąpiony do osłaniania pni drzew i krzewów przed przymrozkami i nadmiernym nasłonecznieniem, ich ochrony przed ogryzaniem przez dzikie zwierzęta, a także cieniowania i ocieplania ścian szklarni. Oferowane przez nas produkty są wyposażone w stabilizator UV, co zapewnia roślinom skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rękawów z agrowłókniny 30g! Szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w jego opisie.

Rękawy ochronne 30g – jak je stosować?

Rękawy ochronne z łatwością można dopasować do rozmiarów i potrzeb roślin – można je swobodnie przycinać na dowolną długość. Przypominamy, że biała agrowłóknina o gramaturze 30 g, zalecana jest do stosowania wiosną. Do ochrony roślin przed niskimi, zimowymi temperaturami radzimy wybrać produkt o wyższej gramaturze – 50g. Dobrym sposobem będzie także nałożenie dwóch warstw rękawa ochronnego – taka zapora skutecznie ochroni rośliny przed przymrozkami. Rękaw z agrowłókniny należy nałożyć na roślinę, a jego górną część związać sznurkiem. Tak powstaje kaptur ochronny, który skutecznie zabezpiecza roślinę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należy go również zabezpieczyć przy gruncie – zawiązać jak najbliżej ziemi przy użyciu sznurka. Tak skonstruowana ochrona pozwoli przetrwać roślinom nawet w trudnych warunkach, zapewniając im przy tym odpowiedni mikroklimat. W razie jakichkolwiek pytań co do montażu lub wątpliwości w wyborze odpowiedniego produktu zachęcamy do kontaktu – z chęcią dzielimy się wiedzą i służymy dobrą radą.

      pixel