Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny do okrywania buraków

( ilość produktów: 1 )

Przechowywanie zebranych plonów buraków wymaga odpowiedniego przygotowania. Buraki są bowiem wrażliwe na niskie temperatury, gdyż szkodzi im już nawet niewielki przymrozek, muszą być chronione przed nadmiernym zawilgoceniem oraz przegrzewaniem, które mogłoby spowodować ich gnicie. Mając powyższe na uwadze warto zainteresować się agrowłókniną do okrywania pryzm buraczanych.

Agrowłóknina do okrywania buraków – lepsze warunki przechowywania

Buraki najczęściej przechowuje się na otwartej przestrzeni ułożone w pryzmy. Są zatem narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, wśród których jednym z najgroźniejszych jest niska temperatura. Agrowłóknina do okrywania buraków pozwala zwiększyć temperaturę na pryzmie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przemrożenia zebranych plonów. Zapobiega to również utracie cukru przez buraki, czego powodem może być narażenie ich na niskie temperatury.

Dzięki swojej strukturze agrowłóknina zapewnia burakom odpowiednią wentylację, co chroni je przed nadmiernym zawilgoceniem, a tym samym zmniejsza ryzyko gnicia. Okrywając buraki nie pozwala im również moknąć na deszczu, a to również pozytywnie wpływa na ich stan, gdyż pod przykryciem pozostają one suche.

Należy jednak pamiętać, że burakom mogą zaszkodzić również wysokie temperatury. W sytuacji, gdy przez kilka dni temperatura jest wyższa od 12°C, to pryzmę powinno się odkryć, by zapobiec zawilgoceniu spowodowanego przez zbyt wysoką temperaturę.

Agrowłóknina do okrywania buraków – różne rozmiary

Dzięki różnym rozmiarom agrowłókniny można wybrać najlepiej dopasowaną do wielkości pryzmy, która ma zostać przykryta. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz agrowłókniny na pryzmy 6,5 x 50m, jak i agrowłókniny o innej proporcji boków. Pozwala to dobrać rozmiar agrowłókniny do okrywania buraków do wielkości usypanej pryzmy. Można ją stosować nie tylko do okrywania buraków, ale również stogów siana czy słomy.

Warto pamiętać, że po okryciu kopca buraków agrowłókninę należy przymocować, żeby zapobiec jej podwiewaniu przez wiatr. Dobrze do tego nadają się kotwice do mocowania agrowłókniny, które wbija się w ziemię wokół pryzmy. Można również zamocować agrowłókninę w inny sposób, np. układając na jej końcach jakieś obciążniki, np. worki z piaskiem. Wydaje się jednak, że mocowanie z użyciem kołków jest szybsze i bardziej efektywne, bo nie wymaga ani poszukiwania dodatkowych obciążników, ani siły przy ich mocowaniu.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

      pixel