Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Fliz do słomy, włóknina do okrywania słomy

( ilość produktów: 2 )

Fliz do słomy

Prowadzenie gospodarstwa to wymagające zajęcie, dlatego warto zastanowić się, jak można je sobie ułatwić. Fliz do słomy to przykład produktu, który jest bardzo prosty w użytkowaniu, a zarazem przynosi znakomite efekty. Zapoznaj się z artykułami, które przygotowaliśmy i ciesz się z korzyści, które zapewniają!

Fliz do okrywania słomy, który gwarantuje skuteczną ochronę

Fliz do okrywania słomy to nic innego, jak specjalna tkanina, którą wystarczy przykryć zebrane plony. Dlaczego powinniśmy to robić? Aby zapewnić im skuteczną i kompleksową ochronę. Dostępny w naszym sklepie fliz pomoże zabezpieczyć zbiory przed takimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak:

 • wiatr,
 • śnieg,
 • deszcz,
 • intensywne promieniowanie UV.

Dzięki niemu nie będziemy musieli martwić się o to, że słoma się przemieści lub stanie się niezdatna do dalszej obróbki. Materiał dobrze przepuszcza powietrze, a co za tym idzie, pleśń nie ma szansy się rozwinąć. Cechuje go wysoka odporność na uszkodzenia – nie rozrywa się i nie dziurawi. W rezultacie będzie służył przez wiele lat, zachowując pełną funkcjonalność. To znakomita inwestycja! W naszym asortymencie posiadamy produkty o wymiarach 9,80x12,50 m oraz 10,40x12,50 m. Wybierz opcję, która będzie najbardziej odpowiednia.

Agrowłóknina do słomy przydatna w gospodarstwie

Wbrew swojej nazwie, agrowłóknina do słomy może służyć także do przykrywania kopców buraków, ziemniaków, czy innych warzyw oraz zboża. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli dane gospodarstwo produkuje je w dużych ilościach. Składowanie będzie wtedy przebiegało bez większych problemów. Nasze materiały z agrowłókniny to znakomita alternatywa dla plandek oraz folii, które mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania grzybów. Śmiało stosuj je na świeżym powietrzu, w stodołach i w innych zabudowaniach gospodarczych. Są niezwykle uniwersalne i praktyczne.

Agrowłóknina – okrywania do słomy proste w montażu

W wyposażeniu każdego, kto ceni sobie akcesoria wysokiej jakości, musi znaleźć się agrowłóknina. Okrywania do słomy wykonywane przy jej użyciu są bardzo proste w montażu. Tkanina posiada dwie strony – gładką i chropowatą. Ta gładka musi zostać umieszczona na zewnątrz, a chropowata wewnątrz. Agrowłókninę rozkładamy, upewniając się, że został zachowany kąt 45 stopni. Do jej przymocowania będą potrzebne jedynie szpilki. Zapewniamy swoim klientom wyłącznie sprawdzony asortyment najwyższej jakości. Przejrzyj go już dziś i wybierz coś dla siebie, a pogoda nigdy więcej nie utrudni Ci pracy. Sprawdź naszą ofertę!

Fliz do słomy – poznaj naszą ofertę

Fliz do słomy to produkt służący do zabezpieczania składowanej słomy, siana oraz niektórych płodów rolnych przed działaniem czynników atmosferycznych, pyłem, kurzem i innymi zabrudzeniami. Fliz stosowany jest jako okrycie zewnętrzne i rozciąga się go na powierzchni słomy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą flizów do słomy.

Wielosezonowy fliz na słomę

Oferujemy jedynie produkty najwyższej jakości – dlatego w Rolmarket znajdziesz wyłącznie wielosezonowy fliz na słomę. Materiał jest odporny na działanie wilgoci i promieniowanie UV. Włókna flizu nie tylko nie przepuszczają wody, lecz również nie reagują z wilgocią, dlatego nie wydzielają żadnych substancji do słomy czy siana, które zakrywają. Wysoka gramatura materiału świadczy o gęstości splotu i grubości włókien, dlatego fliz na słomę od Rolmarket z pewnością nie zużyje się po jednym czy dwóch sezonach.

Fliz do okrywania słomy

Słoma odgrywa niezwykle ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki rolnej. Jest stosowana jako pasza i ściółka dla zwierząt, ściółka pod plantacje roślinne czy nawóz organiczny. Co więcej – jej zastosowanie wykracza daleko poza branżę rolną. Ze słomy wykonuje się strzechy dachowe, dociepla się przy jej użyciu budynki, a nawet używa się jej jako biopaliwo (uzyskany w ten sposób popiół to doskonały nawóz potasowo-wapienny). Jest więc ważnym surowcem, który należy traktować z należytym szacunkiem. Przede wszystkim, słoma powinna być odpowiednio zabezpieczona w trakcie składowania, aby nie traciła swoich właściwości. Fliz do okrywania słomy to materiał, który doskonale zabezpiecza składowany surowiec!

Zabezpieczający fliz na słomę

Słoma w trakcie przechowywania jest narażona na wiele zagrożeń – są to między innymi ataki pleśni i grzybów oraz uszkodzenia struktury spowodowane wilgocią i zmiennymi temperaturami. Długotrwałe składowanie słomy bez zabezpieczenia ma również niekorzystny wpływ na jej walory estetyczne – kolor staje się wyblakły, a włókna wiotkie lub łamliwe. Kolejne ryzyko związane z niezabezpieczonym składowaniem słomy to pogorszenie jej właściwości odżywczych. Zawartość azotu, potasu, fosforu, wapnia i innych zawartych w niej mikroelementów może spadać ze względu na złe przechowywanie. Ryzyko obniżenia jakości słomy rośnie wraz z czasem jej leżakowania. Dlatego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie składowanej słomy. Połóż fliz na słomę ułożoną na paletach i przechowuj ją w suchym miejscu – w taki oto sposób unikniesz przykrych niespodzianek!

    

   pixel