Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Fliz do słomy, włóknina do okrywania słomy

( ilość produktów: 8 )

Składowanie słomy to nie lada wyzwanie, szczególnie w naszej strefie klimatycznej. Zmiany temperatury i wilgotności w przeciągu roku sprawiają, że źle chroniona słoma może ulec zniszczeniu przez grzyby i pleśnie, które mogą ją zaatakować. Znaczenie ma nie tylko sposób ułożenia bel lub kostek słomy, ale również miejsce, w którym jest ona przechowywana. Mniej problemów z tych związanych mają posiadacze stodół, ale jeśli przechowujesz słomę pod gołym niebem, to z pewnością szukasz metod na to, by zapewnić słomie jak najlepszą ochronę. Musisz  ochronić słomę przed opadami, a przy okazji również przed pleśnią i grzybem. W takich sytuacjach warto zastosować fliz do słomy.

Fliz do słomy – skuteczna ochrona przed pleśnią

Olbrzymią zaletą flizu do słomy jest fakt, że zapobiega on powstawaniu pleśni oraz grzybów. Wszystko to dzięki temu, że zapewnia prawidłową wentylację i parowanie. Ta właściwość odróżnia ją od popularnych folii i plandek, które nie przepuszczają powietrza i nie zapewniają optymalnej wilgotności. Dobra włóknina do słomy może być stosowana zarówno do okrywania zboża, jak i kopców buraków czy ziemniaków. Poddaj ją testom we własnym gospodarstwie rolnym i przekonaj się o jej niezwykłych właściwościach.

Fliz na słomę – jak go zamontować?

Montaż flizu na słomę jest bardzo prosty – to kolejna zaleta tego materiału. Wystarczy rozpiąć go nad belami słomy, upewniając się, że szorstka strona włókniny zwrócona jest w stronę słomy, a gładka znajduje się na zewnątrz. Warto upewnić się, czy jest on ustawiony pod kątem 45 stopni – taka pozycja flizu zagwarantuje Ci optymalny odpływ wody, a jednocześnie zapewni przedłużenie żywotności materiału. Dobierz rozmiar flizu do stogu, który chcesz okryć. Znajdziesz u nas fliz do słomy o niewielkich rozmiarach, doskonale służący w niewielkich gospodarstwach, w których stóg nie jest zbyt duży. Możesz również wybrać bardzo duży fliz do słomy, dzięki któremu okryjesz stóg naprawdę imponujących rozmiarów. Sprawdź naszą ofertę i wybierz fliz na słomę o idealnych parametrach, korzystając przy tym z dodatkowych gratisów!

Zobacz również:

    pixel