Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrowłókniny na skarpy

( ilość produktów: 9 )

Wielu właścicieli działek zmaga się z różnymi problemami spowodowanymi ukształtowaniem terenu. Jednym z częstszych problemów jest zagospodarowanie skarpy, której koszenie jest bardzo niewygodne, a pozostawiona nieskoszona nie wygląda estetycznie. Ciekawym rozwiązaniem może być wyłożenie skarpy agrowłókniną. Zobaczmy dlaczego warto to zrobić.

Agrowłóknina na skarpy

Wyłożenie skarpy agrowłókniną ma szereg zalet, wśród których najważniejsze wydaje się ograniczenie wzrostu niechcianych roślin. Dzięki temu skarpa nie musi być regularnie koszona, co jest dość niewygodne, szczególnie jeśli ma dość duży kąt nachylenia. Ułożona na skarpie agrowłóknina pozwala zahamować wzrost roślin i zniwelować do minimum ilość pracy wkładanej w pielęgnację skarpy.

Nie znaczy to jednak, że na skarpie, na której została ułożona agrowłóknina nie może być żadnych roślin. W agrowłókninie można zrobić otwory, w kształcie Y lub X i w tym miejscu posadzić krzewy, kwiaty, trawy czy inne rośliny ozdobne. Dobrze sprawdzają się również niskie iglaki, które rozrastając się na boki potrafią niemal w całości pokryć powierzchnię skarpy. Dzięki agrowłókninie środki chwastobójcze stają się niepotrzebne, a rośliny mają lepsze warunki do rozwoju. Ułożenie agrowłókniny pozwala bowiem poprawić wilgotność gleby oraz uniknąć skutków przygruntowych przymrozków, co zawsze pozytywnie wpływa na wzrost roślin.

Agrowłóknina na skarpy – estetyczna i łatwa do ułożenia

Agrowłóknina na skarpy może stać się również doskonałym podłożem pod dekoracyjne elementy ogrodu. Dobrze wygląda na niej kora sosnowa. Jest ona dostępna w różnych kolorach, dzięki czemu na skarpie wyłożonej agrowłókniną można stworzyć ciekawe kompozycje kolorystyczne. Agrowłóknina na skarpy jest mniej śliska niż agrotkanina, co zapobiega zsuwaniu się z niej kory. Ma to szczególne znaczenie przy skarpach o dużym nachyleniu.

Warto zwrócić uwagę, że montaż agrowłókniny nie wymaga specjalistycznego sprzętu, siły i umiejętności. Wystarczy wybrać odpowiedni do wielkości skarpy rozmiar agrowłókniny, dociąć ją na odpowiedni wymiar, a następnie przymocować wykorzystując kołki do mocowania. Dzięki nim agrowłóknina nie będzie się przesuwać, co zagwarantuje pełną ochronę skarpy przed inwazją chwastów i innych niechcianych roślin. Jednym słowem agrowłóknina na skarpy jest rozwiązaniem idealnym, jeśli chcesz, by skarpa w Twoim ogrodzie przestała straszyć, a stała się estetycznym elementem dekoracyjnym.

    pixel