Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny ogrodowe

( ilość produktów: 83 )

Wiele osób marzy o pięknym i zadbanym ogrodzie, ale nie ma zbyt wiele czasu, który może poświęcić na jego uprawę. Rośliny wymagają bowiem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, regularnego odchwaszczania czy podlewania, bo inaczej nie będą dobrze się rozwijać. Są jednak sposoby na to, by poprawić warunki rozwoju roślin, a sobie oszczędzić sporo pracy, a jednym z najlepszych jest wybór agrowłókniny ogrodowej.

Agrowłóknina ogrodowa – sprzymierzeniec w trosce o rośliny

Agrowłóknina ogrodowa to polipropylenowa włóknina, które ma szereg właściwości wpływających pozytywnie na wzrost i rozwój roślin. Jej ułożenie wokół rośliny znacząco zmniejsza parowanie gleby wokół niej, a co za tym idzie poprawia stan jej nawodnienia. Dzięki agrowłókninie roślina nadal może czerpać niezbędną do rozwoju wodę, a to ogranicza konieczność dodatkowego podlewania.

Okrycie gleby wokół roślin agrowłókniną powoduje również podniesienie temperatury gruntu. Dzięki temu roślina ma lepsze warunki rozwoju i jest chroniona przed niskimi temperaturami i przygruntowymi przymrozkami. Dodatkowym pozytywnym czynnikiem, który przemawia za korzystaniem z agrowłókniny ogrodowej, jest jej działanie antychwastowe. Agrowłóknina uniemożliwia bowiem rozrost chwastów, a tym samym pozwala zachować większość składników odżywczych w glebie dla roślin, na których nam zależy.

Agrowłóknina ogrodowa – łatwa do stosowania i estetyczna

Omawiając zalety stosowania agrowłókniny ogrodowej nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest ona łatwa i wygodna w stosowaniu. Jest dostępna w różnych rozmiarach, dzięki czemu można odpowiednio dobrać rozmiar do powierzchni, która ma zostać nią pokryta. Można ją również przyciąć w zależności od potrzeb, a następnie zamocować stosując kotwice do mocowania agrowłókniny.

Warto podkreślić również walory estetyczne i efekty, jakie można uzyskać z pomocą agrowłókniny. Doskonale nadaje się ona jako podłoże pod elementy dekoracyjne takie jak kora sosnowa czy ozdobne kamienie, dzięki którym ogród nabiera elegancji. Można z ich pomocą tworzyć również przeróżne wzory, stosując korę sosnową w różnych kolorach czy kamienie o różnej wielkości, kolorach czy kształcie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą agrowłókniny ogrodowej dostępnej w naszym sklepie. Jej wybór do naprawdę właściwy wybór, jeśli chcesz mieć w ogrodzie dorodne rośliny oraz ogród, który jest zadbany i stylowy.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

pixel