Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrowłókniny pod ogórki

( ilość produktów: 59 )

Ogórki należą do warzyw ciepłolubnych, co w naszym klimacie oznacza, że należy wstrzymać się z ich siewem aż do połowy maja, gdy przestaną im grozić przygruntowe przymrozki. Są jednak sposoby, które pozwalają przyspieszyć czas wysiewu ogórków, poprawiają warunki ich rozwoju, a dodatkowo zwiększają plony, a należy do nich stosowanie agrowłókniny.

Agrowłóknina pod ogórki – lepsze warunki uprawy

Agrowłóknina jest stosowana szeroko zarówno w profesjonalnym rolnictwie i sadownictwie, jak i w ogrodach przydomowych. Jej kariera wynika bezpośrednio z zalet jej stosowania, wśród których na pierwszy plan wysuwa się poprawa warunków uprawy roślin. Ułożona wokół roślin agrowłóknina chroni rośliny przed nadmiernym wysuszaniem gleby, podnosi jej temperaturę oraz pozwala zapobiegać wzrostowi chwastów. Wszystkie te czynniki wpływają pozytywnie na wzrost i rozwój roślin oraz na późniejsze plony. Przeprowadzone badania dowiodły, że ogórki uprawiane na polach pokrytych agrowłókniną dawały nie tylko większe plony niż ogórki uprawiane bez niej, ale również plony były szybciej gotowe do zbioru. W dodatku ogórki uprawiane na agrowłókninie nie są pobrudzone ziemią, co może mieć miejsce przy zbiorze ogórków uprawianych bez agrowłókniny po ulewnych deszczach.

Stosowanie agrowłókniny pod ogórki wpływa również korzystnie na zakres prac związanych z ich pielęgnacją. Zmniejszone parowanie gruntu obniża konieczność podlewania, a brak chwastów sprawia, że środki chwastobójcze stają się niepotrzebne. Jest to zjawisko wielce korzystne z punktu widzenia ochrony środowiska, więc z pewnością docenią to wszyscy rolnicy szukający sposobów na ekologiczną uprawę roślin.

Agrowłóknina pod ogórki – dostępna w różnych rozmiarach

W naszym sklepie znajdziesz agrowłókninę pod ogórki w wielu różnych rozmiarach. Różnią się one między sobą zarówno szerokością jak i długością. Dzięki temu znajdą coś dla siebie zarówno rolnicy uprawiający ogórki na szeroką skalę, jak i właściciele mniejszych areałów, a nawet przydomowych warzywniaków, w których chcą uprawiać ogórki.

Jeśli nie uda się znaleźć odpowiedniego rozmiaru agrowłókniny, to można ją łatwo dociąć do pożądanego rozmiaru lub łączyć, jeśli potrzebny jest większy wymiar. Należy jednak pamiętać, żeby dobrze ją przymocować, wykorzystując kołki do mocowania agrowłókniny, co zapobiegnie jej podwiewaniu i zwijaniu. Przy łączeniu dwóch kawałków warto zastosować łączenie na zakładkę, co utrudni rozwój chwastów gotowych wykorzystać nawet niewielkie przerwy w agrowłókninie.

pixel