Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny ściółkujące

( ilość produktów: 58 )

Sadzenie, pielęgnacja i troska o rozwój roślin to codzienność rolników i ogrodników. Na efekty swoich starań muszą oni sporo poczekać, a złe warunki atmosferyczne czy chwasty mogą niweczyć wszelkie ich starania. Na szczęście istnieją środki, które mogą doskonale wspomóc walkę o dobre warunki rozwoju roślin, a jednym z nich jest agrowłóknina ściółkująca.

Agrowłóknina ściółkująca – zapewnia dobrą wilgotność

Agrowłóknina ściółkująca to produkt, który pomaga zadbać o odpowiednią wilgotność gleby wokół rośliny. Jej rozłożenie przeciwdziała bowiem szybkiemu parowaniu, a to z kolei pozytywnie wpływa na ilość wody, z której mogą korzystać korzenie. Dzięki temu, nawet w okresie niewielkiej ilości opadów ryzyko wysychania rośliny jest dużo mniejsze, a tym samym dodatkowy system nawadniania staje się zbędny.

Agrowłóknina ściółkująca –lepsze warunki termiczne

Drugą ważną zaletą stosowania agrowłókniny ściółkującej jest podniesienie temperatury gleby. Okryta z pomocą agrowłókniny gleba jest chroniona przed szybkim wychłodzeniem, co pozwala zapobiegać skutkom przygruntowych przymrozków. Jest to istotne przede wszystkim dla młodych roślin, które potrzebują szczególnej ochrony i są bardziej wrażliwe na niską temperaturę.

Agrowłóknina ściółkująca – ochrona przed chwastami

Agrowłóknina ściółkująca pozwala również zapobiegać rozrostowi chwastów. To z kolei pozwala nie tylko oszczędzić czas i wysiłek wkładany w usuwanie niechcianych roślin, ale również poprawić warunki rozwoju tych, na których nam zależy. Walka z chwastami wynika bowiem nie tylko ze względów estetycznych, ale również z troski o jak najlepszy dostęp uprawianych roślin do składników odżywczych. Rosnące chwasty też ich potrzebują, a często są mocniejsze i bardziej agresywne niż uprawiane rośliny, więc zabierają im większość niezbędnych do wzrostu składników. Agrowłóknina ściółkująca pozwala rozwiązać ten problem łatwo i wygodnie, bez konieczności stosowania dodatkowych środków chwastobójczych.

Agrowłóknina ściółkująca – dostępna w różnych rozmiarach

Warto zwrócić uwagę na fakt, że agrowłóknina ściółkująca jest dostępna w różnych rozmiarach. Można znaleźć zarówno agrowłókniny wąskie, o szerokości 0,9m, jak i bardzo szerokie, nawet to 4,5m, idealne na pola uprawne. Na uwagę zasługuje też łatwość jej montażu. Wystarczy rozłożyć agrowłókninę w miejscu docelowym, a następnie przymocować ją wykorzystując szpilki do mocowania agrowłókniny.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

pixel