Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Szpilki do mocowania agrowłókniny

( ilość produktów: 28 )

Agrowłóknina - skuteczna ochrona rabat

 Agrowłóknina zapewnia skuteczną ochronę przed chwastami, a także tworzy właściwe warunki do ściółkowania. Aby działała odpowiednio, zwróć uwagę na jej prawidłowe mocowanie do podłoża - to kluczowy element prowadzenia uprawy na tego typu tkaninie. Skorzystaj z produktów sklepu rolmarket.pl - a konkretnie ze szpilek do mocowania agrowłókniny. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy jak prawidłowo zamontować ochronną płachtę.  

Jak poprawnie zamocować agrowłókninę? Poradnik w 5 prostych krokach

Mocowanie agrowłókniny może przyspożyć niewielkie trudności - zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz jak ją prawidłowo rozłożyć. Zapoznaj się więc z poniższymi radami naszych ekspertów - dzięki nim praca będzie efektywna. 

Krok 1. Zadbaj o glebę, na której chcesz ułożyć agrowłókninęSpulchnij ziemię, oczyść z chwastów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Wyrzuć kamienie leżące na polu, a na końcu wyrównaj teren. 

Krok 2. Wybierz odpowiedni sposób ułożenia agrowłókninyMasz do wyboru dwie opcje: przykrywasz całe pole, gdzie sadzonki jeszcze nie wyrosły lub nakładasz tkaninę rozwinięte plony.  

Krok 3. Zrób otwory na sadzonki Niezależnie od tego, jaki sposób ułożenia maty wybierzesz, powinieneś zrobić w niej miejsce na rozrastające się rośliny. W tym celu na powierzchni maty wytnij otwory, które nałożą się precyzyjnie na miejsca wysiewu nasionek. W takiej pracy przyda się nożyk gazowy - napełnia się go zwykłym gazem do zapalniczek. Ostrze zwykłego noża jest o wiele mniej dokładne. 

Krok 4. Zdecyduj - matę montujesz tymczasowo czy na stałe?Jeśli potrzebujesz ochrony na grządki z truskawkami czy innymi owocami lub warzywami, zdecyduj się na okresową wymianę agrowłókniny. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się mocowanie na szpilkach - są poręczne, łatwo je wbić oraz wyciągnąć z podłoża. Składają się z długiego trzpienia, dzięki czemu bez trudu zmienisz ich położenie - a mata pozostanie nienaruszona.  

Krok 5. Zakryj agrowłókninę korą czy żwirem Przykryj agrowłókninę korą lub żwirem - to dodatkowo wzmocni podłoże.  

Skuteczne mocowanie Twojej agrowłókniny zapewniają produkty ze sklepu rolmarket.pl

Jeśli szukasz produktów potrzebnych do rozłożenia tkaniny ochronnej , sprawdź asortyment sklepu internetowego rolmarket.pl - znajdziesz w nim między innymi szpilki do mocowania agrowłókniny. Solidne, trwałe oraz łatwe w użyciu artykuły kupisz u nas w przystępnych cenach. Serdecznie zapraszamy do zakupów i życzymy powodzenia!

    pixel