Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Opaski kablowe i ślimakowe

( ilość produktów: 43 )

Remonty w domach oraz rosnące znaczenie urządzeń elektrycznych sprawiają, że nie wszystkie instalacje mogą zostać schowane pod tynkiem. Wiele z nich musi być prowadzonych po wierzchu, a dla lepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego bardzo często stosuje się różnorodne opaski zaciskowe. Szeroki wybór tych produktów, które są znane również jako opaski kablowe lub trytytki znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl

Opaski kablowe - prostota i funkcjonalność

Opaski zaciskowe czyli trytytki są bardzo proste w budowie, gdyż składają się z długiego kawałka plastiku, który z jednej strony ma ząbki, oraz z otworu, przez który przeciąga się pasek, zaciskając ją według potrzeb. Raz zaciśniętej opaski nie da się zdjąć poprzez ponowne wysunięcie ząbkowanego paska plastiku, a można jedynie rozciąć ją, by uwolnić zaciśnięte z jej pomocą kable. 

Plastikowe trytytki, dzięki możliwości dowolnego dopasowania szerokości zacisku, można wykorzystać do zaciskania zarówno dwóch-trzech przewodów, jaki i większej ich liczby. Znacznie zwiększa to możliwości ich zastosowania oraz sprawia, że mimo niewielkich rozmiarów i prostoty są one bardzo praktyczne. Po wykonaniu zacisku z pomocą opaski, pozostałą jej część można odciąć, używając do tego celu np. ostrego nożyka czy obcęgów. Dzięki temu nadmiar plastiku nie będzie przeszkadzał i psuł efektu uzyskanego dzięki spięciu przewodów.

Zalety opasek zaciskowych zostały szeroko docenione i w tej chwili plastikowe trytytki to nie tylko obowiązkowe wyposażenie warsztatu elektryka, ale i wielu innych fachowców. Opaski zaciskowe wykorzystują monterzy banerów reklamowych, gdyż z ich pomocą łatwo mogą zamocować baner na balustradzie, ogrodzeniu czy ścianie budynku. Korzystają z nich również instalatorzy mocujący siatki przeciw ptakom na balkonach czy inni członkowie ekip budowlanych, którzy znajdują dla nich nieraz bardzo zaskakujące zastosowania.

Trytytki powinny się znaleźć również w domowym warsztacie, gdyż i w domu znajdzie się dla nich szeroki wachlarz zastosowań. Można je wykorzystać w ich pierwotnej funkcji, a zatem do spinania przewodów i kabli, ale doskonale sprawdzą się też w pracach ogrodowych. Z ich pomocą zamontujemy taśmy ogrodzeniowesiatki balkonowe czy siatki cieniujące. Niektórzy wykorzystują je również tworząc podpory do roślin, a lista możliwości, w jakich można ich użyć z pewnością nie ma końca.

Przeglądając opaski zaciskowe warto zwrócić uwagę nie tylko na plastikowe trytytki robiące szeroką karierę w różnych dziedzinach naszego życia, ale również na opaski ślimakowe, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w hydraulice. Z ich pomocą można łączyć rury, węże m.in. przy podłączaniu sprzętu AGD, a mocny zacisk pozwala zapobiegać nieszczelnościom na połączeniach oraz chronić mieszkania przed zalaniem. Nie mają może aż tak wielu zastosowań jak opaski zaciskowe plastikowe, ale z pewnością pełnią na tyle ważną funkcję, że nie można o nich zapominać.

Trytytki - ogromny wybór kolorów i rozmiarów

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wiele opasek zaciskowych, które różnią się od siebie długością, grubością i kolorem. Pierwsze dwa elementy mają znaczenie funkcjonalne, bo odpowiedni dobór wielkości opaski zależy od tego, jaką rolę ma ona spełniać. Im cięższe będą przedmioty, które ma wspierać zacisk opaski, tym grubsza powinna ona być, by wytrzymać ciężar, jakim zostanie obarczona. Długość trytytki należy z kolei wybierać w zależności od tego, jak gruby ma być zwój przewodów czy innych przedmiotów, do których zostanie ona wykorzystana. 

Z kolei kolor opaski ma wpływ przede wszystkim na estetykę wykonywanych prac. Jeśli zależy Ci na tym, żeby opaski zaciskowe były niemal niewidoczne, to wybierz opaski przezroczyste lub trytytki w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru mocowanych elementów. Możesz również wybrać opaski zaciskowe na zasadzie kontrastu, jeśli zależy Ci na ciekawym efekcie estetycznym lub z jakichś powodów chcesz zadbać o dobrą widoczność opasek.

Oferta sklepu Rolmarket.pl oferuje opaski kablowe pakowane po 100 szt., dzięki czemu już jedno zamówienie pozwoli zabezpieczyć Twoje domowe potrzeby związane z używaniem trytytek na długi czas. Jeśli stosujesz trytytki w ramach swojej pracy zawodowej, to polecamy zaopatrzyć się w ich większą ilość, najlepiej w różnych rozmiarach, by mieć pewność, że trytytki zawsze będą pod ręką.

Nasz sklep oferuje również opaski zaciskowe ślimakowe o różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz dobrać ich rozmiar do średnicy węży, które chcesz podłączyć z ich pomocą. Są one dostępne zarówno pakowane po kilka sztuk, jak i w większych kompletach zawierających opaski ślimakowe tego samego rozmiaru lub złożone z opasek o różnych, najbardziej typowych średnicach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów znajdujących się w tej kategorii. Przejrzyj dokładnie opaski do kabli o szerokim zastosowaniu oraz zastanów się, czy nie przydadzą Ci się opaski ślimakowe. Jeśli wiesz, czego potrzebujesz, to złóż zamówienie i zacznij wykorzystywać trytytki nie tylko do kabli, ale i na wiele innych sposobów, odkrywając niezwykłe możliwości, jakie daje ich stosowanie.

 

pixel