Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Beczki

( ilość produktów: 105 )

Beczki to szeroka grupa produktów, które znajdą zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym czy w ogrodzie. Wyróżnić można dwa główne rodzaje tego typu produktów czyli beczki wykorzystywanie do robienia kiszonek oraz beczki na wodę deszczową. Wszystkie z nich znajdziesz w naszym sklepie, więc zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Beczki plastikowe - jakie są ich rodzaje?

Beczki plastikowe przeznaczone do kiszenia ogórków czy kapusty, to pojemniki, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Można je wykorzystywać również do innych celów gospodarczych, np. do fermentacji owoców, z których później robione jest wino. Do tego celu najlepiej nadają się pojemniki fermentacyjne z kranikiem i rurką odpowietrzającą, dzięki którym możliwa jest łatwa kontrola nad procesem fermentacji zachodzącym we wnętrzu pojemnika. Beczki i mniejsze wiadra plastikowe z pokrywą doskonale nadają się na odstojniki do miodu.

Przy wyborze beczki bardzo istotną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, gdy chcemy przechowywać w beczce pożywienie, jest to, aby posiadała atest dopuszczający do kontaktu produktu z żywnością. Jeśli beczka taki atest posiada, to można bezpiecznie używać jej do kiszenia kapusty, ogórków oraz innych produktów żywnościowych.

Drugą grupą beczek, które są wykorzystywane równie często, są zbiorniki na deszczówkę. Mogą one mieć różne kształty i rozmiary, a niewątpliwą zaletą ich stosowania jest ich ekologiczny charakter, pozwalający na ponowne użycie wody deszczowej. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić na wodzie wykorzystywanej do podlewania ogrodu, ale również przyczynić się do zmniejszenia zużycia topniejących zasobów wodnych na świecie. Beczki na wodę deszczową pozwalają na magazynowanie wody deszczowej i przeznaczanie jej na przykład do podlewania ogrodu, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. 

Beczki plastikowe do samodzielnego kiszenia kapusty

Chcąc samodzielnie kisić ogórki czy kapustę, warto zaopatrzyć się w beczki plastikowe. Mogą się one różnić od siebie wielkością, kształtem i kolorem oraz posiadać szereg dodatkowych akcesoriów ułatwiających tę czynność. Warto zaopatrzyć się w beczkę posiadającą szczelną pokrywę gwarantującą bezpieczne jej przenoszenie oraz dłuższą świeżość przechowywanych w niej produktów. Przydatny okazać może się również zdejmowany uchwyt ułatwiający jej przenoszenie z miejsca na miejsce. Chcąc kisić ogórki czy kapustę w beczce plastikowej, warto zaopatrzyć się także w specjalny kran, który przydaje się między innymi w celu odprowadzania cieczy.

Jeżeli chodzi o beczki na deszczówkę, to świetnie sprawdzą się one podczas podlewania ogrodu, spłukiwania toalety czy… mycia głowy. To rozwiązanie umożliwiające redukcję domowych rachunków, a jednocześnie bardzo ekologiczne. Większość deszczówki pozyskuje się z dachów i balkonów. Jej ilość i jakość jest jednak uzależniona od rodzaju podłoża. Do pozyskiwania tego typu wody najlepiej sprawdzą się dachy strome, jedno- i dwuspadowe. Nie gromadzi się tam ona na ich powierzchni, lecz szybko spływa do rynien i rur spustowych. Jest także stosunkowo czysta, jako że na stromych płaszczyznach gromadzi się mniej zanieczyszczeń.

Dobry zbiornik na deszczówkę

Wyróżnia się dwa główne rodzaje zbiorników na deszczówkę:

Naziemny – gromadzi wodę, która wypływa z rur spustowych. Najczęściej umieszcza się go przy elewacji budynku, a jego pojemność waha się od 300 do 2000 litrów

Podziemny – najmniejszy produkt tego typu ma pojemność 2000 litrów, modułową formę i możliwość dowolnego łączenia elementów ze sobą. Dzięki temu uzyskujemy jeden większy zbiornik dopasowany do naszych potrzeb. Podstawowa jego wersja odprowadza wodę bezpośrednio z rur spustowych, lecz spotkać można się także z modelami wyposażonymi w specjalne filtry i czujniki (sprawdzą się one wówczas, gdy chcemy wykorzystywać deszczówkę do prania czy spłukiwania toalety; jako że tego typu pojemnik gromadzi wyłącznie wodę miękką, możemy w ten sposób skutecznie wyeliminować problem osadzania się kamienia w naszej łazience)

Dzięki zbiornikom na deszczówkę jesteśmy w stanie odprowadzić około 60% rocznych opadów. Dla dachu o powierzchni 200 metrów kwadratowych daje to roczną oszczędność na poziomie około 400 złotych. Będzie ona znacznie większa, gdy do tego celu wykorzystamy także taras lub balkon.

Najlepsze beczki - wybierz produkty dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór beczek. Są one wykonane z materiałów wysokiej jakości, a te z atestem nadają się do przechowywania żywności. Oferujemy beczki o różnych rozmiarach, co oznacza że dostępne są zarówno beczki 50l, a nawet 60l, 120 i 250l, które doskonale się nadają do kiszenia kapusty i ogórków w dużych ilościach. Znajdziesz u nas również produkty do mniejszych gospodarstw czyli beczki do kiszenia kapusty o pojemności 15, 25 lub 30l, idealne do kiszenia kapusty lub ogórków na potrzeby własne.

W naszej ofercie znajdziesz również zbiorniki na deszczówkę o różnej pojemności i kształcie. Z pewnością wśród nich znajdzie się beczka doskonale dopasowana do Twoich potrzeb, więc nie wahaj się dłużej, lecz przejrzyj ofertę dostępnych beczek, a następnie złóż zamówienie i przekonaj się, że to właśnie tych produktów brakowało w Twoim domu.

Zobacz również:

pixel