Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Beczki

( ilość produktów: 101 )

Beczki to szeroka grupa produktów, które znajdą zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym czy w ogrodzie. Wyróżnić można dwa główne rodzaje tego typu produktów. Pierwsze z nich to beczki przeznaczone do kiszenia ogórków czy kapusty, które wykorzystywać można również do celów gospodarczych. Bardzo istotną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, gdy chcemy przechowywać w beczce pożywienie, jest to, aby posiadała atest dopuszczający do kontaktu produktu z żywnością. Drugą grupą beczek, o której chcemy napisać, są zbiorniki na deszczówkę. Amfory na wodę deszczową nie tylko pozwalają na magazynowanie wody i przeznaczanie jej na przykład do podlewania ogrodu, ale także pełnią funkcję dekoracyjną.

Beczki plastikowe do samodzielnego kiszenia kapusty

Chcąc samodzielnie kisić ogórki czy kapustę, warto zaopatrzyć się w beczki plastikowe. Mogę się one różnić od siebie wielkością, kształtem i kolorem oraz posiadać szereg dodatkowych akcesoriów ułatwiających tę czynność. Warto zaopatrzyć się w beczkę posiadającą szczelną pokrywę gwarantującą bezpieczne jej przenoszenie oraz dłuższą świeżość przechowywanych w niej produktów. Przydatny okazać może się również zdejmowany uchwyt ułatwiający jej przenoszenie z miejsca na miejsce. Chcąc kisić ogórki czy kapustę w beczce plastikowej, warto zaopatrzyć się także w specjalny kran, który przydaje się między innymi w celu odprowadzania cieczy.

Jeżeli chodzi o beczki na deszczówkę, to świetnie sprawdzą się one podczas podlewania ogrodu, spłukiwania toalety czy… mycia głowy. To rozwiązanie umożliwiające redukcję domowych rachunków, a jednocześnie bardzo ekologiczne. Większość deszczówki pozyskuje się z dachów i balkonów. Jej ilość i jakość jest jednak uzależniona od rodzaju podłoża. Do pozyskiwania tego typu wody najlepiej sprawdzą się dachy strome, jedno- i dwuspadowe. Nie gromadzi się tam ona na ich powierzchni, lecz szybko spływa do rynien i rur spustowych. Jest także stosunkowo czysta, jako że na stromych płaszczyznach gromadzi się mniej zanieczyszczeń.

Dobry zbiornik na deszczówkę

Wyróżnia się dwa główne rodzaje zbiorników na deszczówkę:

Naziemny – gromadzi wodę, która wypływa z rur spustowych. Najczęściej umieszcza się go przy elewacji budynku, a jego pojemność waha się od 300 do 2000 litrów

Podziemny – najmniejszy produkt tego typu ma pojemność 2000 litrów, modułową formę i możliwość dowolnego łączenia elementów ze sobą. Dzięki temu uzyskujemy jeden większy zbiornik dopasowany do naszych potrzeb. Podstawowa jego wersja odprowadza wodę bezpośrednio z rur spustowych, lecz spotkać można się także z modelami wyposażonymi w specjalne filtry i czujniki (sprawdzą się one wówczas, gdy chcemy wykorzystywać deszczówkę do prania czy spłukiwania toalety; jako że tego typu pojemnik gromadzi wyłącznie wodę miękką, możemy w ten sposób skutecznie wyeliminować problem osadzania się kamienia w naszej łazience)

Dzięki zbiornikom na deszczówkę jesteśmy w stanie odprowadzić około 60% rocznych opadów. Dla dachu o powierzchni 200 metrów kwadratowych daje to roczną oszczędność na poziomie około 400 złotych. Będzie ona znacznie większa, gdy do tego celu wykorzystamy także taras lub balkon.

Zobacz również:

pixel