Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Beczka na deszczówkę

( ilość produktów: 25 )

Deszczówka cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli przydomowych ogrodów. Rośnie bowiem świadomość społeczna na temat korzyści jej stosowania, a dodatkowym argumentem przemawiającym za posiadaniem beczki na deszczówkę są korzyści ekonomiczne. Gdy dodamy do nich fakt, że pojemniki na wodę deszczową są bardzo estetyczne, to nie dziwi fakt, że dekoracyjny zbiornik na deszczówkę pojawia się przy coraz większej liczbie domów. W naszym sklepie pojemniki na deszczówkę cieszą się również coraz większą popularnością, więc sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie.

Do czego wykorzystasz deszczówkę?

Woda deszczowa przydaje się przede wszystkim podczas lata i obfitego nawadniania roślin. To właśnie wtedy rośliny mogą bardzo cierpieć z powodu przedłużającej się suszy i dodatkowe podlewanie jest wręcz niezbędne. Deszczówka jest miękka – nie zawiera w swoim składzie takich pierwiastków jak magnez oraz wapń, które tworzą biały osad wokół roślin. Woda deszczowa ma niskie pH, a więc podlejesz nią wszystkie gatunki kwiatów – nawet te, które lubią kwaśną glebę. Co więcej, płyn zbierany w beczkach podczas deszczu nie zawiera szkodliwych związków takich jak fluor czy chlor – bez przeszkód umyjesz nią samochód, chodnik oraz elewację domu.

Beczka na deszczówkę – czym kierować się podczas wyboru?

#1 Pojemność zbiornika – to najważniejsze kryterium, którym powinieneś się kierować podczas zakupu beczki na deszczówkę. Wybierz taki zbiornik na deszczówkę, który pomieści tyle wody, ile potrzebujesz, aby podlać rośliny, umyć samochód czy elewację domu.#2 Pokrywa zabezpieczająca – dzięki temu woda deszczowa nie będzie brudna przez wpadające do niej liście, małe robaczki czy inne zanieczyszczenia.#3 Dodatkowe akcesoria, w które może być wyposażony zbiornik na deszczówkę – niektóre zestawy zbiorników na wodę zawierają dodatkowe akcesoria wspomagające gromadzenie deszczówki.#4 Beczka na deszczówkę nie może być przeźroczysta – wtedy woda szybciej się nagrzewa. Pamiętaj o tym podczas wyboru odpowiedniego zbiornika. #5 Unikaj także produktów wykonanych z metalu – deszczówka gromadzona w takich beczkach szybko doprowadzi do rozwoju korozji w środku. Najlepsze zbiorniki na deszczówkę będą wykonane z tworzywa sztucznego np. firmy Prosperplast. #6 Wybierz dekoracyjny zbiornik na deszczówkę — pamiętaj, że pojemniki na deszczówkę nie są małe, a ustawione obok domu nie mogą psuć jego wyglądu. Bardzo istotny jest zatem ich wygląd, więc najlepszym rozwiązaniem będzie dekoracyjny zbiornik na deszczówkę. 

Gdzie umieścić beczkę na deszczówkę?

Beczkę na deszczówkę umieść obok rynny – dzięki temu szybko i wygodnie napełnisz zbiornik wodą spływającą z połaci dachowej. Im większy dach, tym większy zbiornik powinieneś kupić. Zwróć uwagę również na zacienienie – jeśli zostawisz wodę deszczową na słońcu, mogą pojawić się w niej glony. Lepiej ulokuj ją w zupełnym cieniu lub pół-cieniu. Co jakiś czas sprawdzaj, czy beczka jest już pełna, usuwaj pojawiające się w niej zanieczyszczenia, a pusty zbiornik od czasu do czasu przepłucz.

Odpowiednią beczkę na deszczówkę znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl

Jeśli szukasz odpowiedniej beczki na deszczówkę, sprawdź asortyment sklepu internetowego Rolmarket.pl. Znajdziesz w nim wiele różnych zbiorników na wodę deszczową, a wśród nich na pewno znajdziesz dekoracyjny zbiornik na deszczówkę dla siebie. Jeśli zależy Ci na ekologicznym podejściu do uprawy ogrodu, to sprawdź dostępne u nas kompostowniki oraz nawozy ekologiczne, dzięki którym Twoja uprawa będzie bardziej przyjazna środowisku. Mamy nadzieję, że zakupy w naszym sklepie będą udane. Życzymy powodzenia!

Zobacz również:

    pixel