Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Beczki na deszczówkę z rynny

( ilość produktów: 5 )

Zbieranie wody deszczowej to jeden z lepszych sposobów na wykorzystanie wód opadowych. Najczęściej służy ona do podlewania ogrodu, ale w wielu krajach są dostępne również systemy umożliwiające wykorzystanie jej do celów gospodarczych lub do spłukiwania toalet. Zanim jednak będzie można tę wodę wykorzystać, to należy ją zebrać, a do tego celu najlepiej nadaje się zbiornik na deszczówkę z rynny.

Zbiornik na deszczówkę - funkcjonalny i pojemny

Zbieranie wody deszczowej z rynien to jeden z łatwiejszych sposobów na jej odzyskanie. Zbiornik na deszczówkę montuje się przy rynnie, a spływająca z dachu woda wpływa do niego. W zależności od wielkości beczki oraz intensywności opadów może on zapełnić się w części lub w całości, a zebraną w ten sposób wodę można swobodnie wykorzystać do podlewania ogrodu.

Zbiornik na wodę deszczową jest wyposażony w kranik, do którego podłącza się wąż ogrodowy. Z jego pomocą można wygodnie podlewać ogród, docierając z wężem nawet do najbardziej odległych zakamarków. Im więcej wód opadowych udało się zebrać w zbiorniku, tym bardziej efektywne będzie podlewanie i tym więcej roślin będzie można podlać za jednym razem. Warto zatem dobierać pojemność zbiornika do wielkości ogrodu, by mieć pewność, że wystarczy jej do podlania wszystkich roślin w ogrodzie.

Pojemniki na deszczówkę - różne kształty i rozmiary

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz zbiorniki do zbierania deszczówki o różnej pojemności. Najmniejsza beczka ma 160l pojemności, a największe 360l czyli ponad dwa razy większe. Różnią się one od siebie nie tylko pojemnością, ale również kształtem i kolorem. Możesz wybrać zbiornik na wodę opadową w kształcie klasycznej wazy greckiej albo nowoczesny, bardziej kanciasty i prosty w formie. Każdy z nich jest dostępny w kilku kolorach, więc możesz wybrać zbiornik na deszczówkę w jednym z odcieni brązu, zieleni czy szarości. Wybór zależy wyłącznie od stylu Twojego domu i Twoich preferencji stylistycznych, bo niezależnie od tego, jak będzie wyglądał zbiornik na deszczówkę, będzie on pełnił swoją funkcję doskonale i pomoże wykorzystać wody opadowe w Twoim gospodarstwie domowym.

Przejrzyj uważnie jakie zbiorniki na deszczówkę są dostępne w naszym sklepie. Zastanów się, jak duży pojemnik na deszczówkę sprawdzi się u Ciebie, wybierz jego kształt, a następnie zamów zbiornik na deszczówkę dla siebie. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu zbieranie deszczówki będzie dziecinnie proste, a Ty sam zauważysz wymierne korzyści wynikające z używania wód opadowych.

 

    pixel