Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Beczki na wodę na działkę

( ilość produktów: 32 )

Podlewanie roślin to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych każdej osoby zajmującej się ogrodem. Niezależnie od tego, czy masz przydomowy ogród czy działkę, z pewnością szukasz sposobu na to, by mieć piękne rośliny, a jednocześnie ograniczyć wydatki na wodę służącą do podlewania. Rozwiązaniem tego problemu jest zbiornik na wodę deszczową, który znajdziesz w tej kategorii

Beczka na wodę opadową - dlaczego warto?

Zbieranie wody deszczowej to jeden z lepszych sposobów na wykorzystanie jej na działce. W naszym klimacie dość często zdarzają się ulewne deszcze, w czasie których spada naprawdę dużo wody, a po nich następują okresy suszy, która może mieć bardzo negatywny wpływ na rośliny. Dobrze jest więc magazynować wodę pochodzącą z deszczu, a następnie wykorzystywać ją do podlewania. Dzięki takiemu zachowaniu pomagamy oszczędzać wodę, której światowe zasoby maleją w zastraszającym tempie. Jednocześnie przyczyniamy się do poprawy warunków rozwoju roślin, a zatem tworzymy zieleń, której jest w naszym otoczeniu coraz mniej. Można zatem z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że jest to działanie proekologiczne, które jednocześnie ma pozytywny wpływ na wysokość rachunków za wodę. Zbiornik na deszczówkę pozwala bowiem sporo obniżyć zużycie wody z sieci wodociągowej, a to przekłada się na obniżenie wydatków z tym związanych.

Beczki na wodę - jakie wybrać?

Skoro już wiesz, że zbiornik na deszczówkę na działce ma szereg korzyści, to czas wybrać odpowiedni model. Może to być prosta beczka plastikowa, która stanie na działce i będzie zbierać wodę pochodzącą z opadów deszczu. Znacznie efektywniejsze będzie jednak podłączenie beczki na wodę do rynny, gdyż pozwoli to zebrać zdecydowanie większą ilość wody. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest wygoda, bo podłączany do rynny zbiornik na deszczówkę ma zwykle kranik, do którego można wygodnie podłączyć wąż ogrodowy i z jego pomocą podlać wszystkie rośliny w ogrodzie.

Wybierając zbiornik na wodę zwróć uwagę na jego pojemność. Możesz dokonać wyboru w oparciu o wielkość ogrodu, w którym chcesz go używać albo ilości miejsca, którą możesz na niego przeznaczyć. Im większy masz ogród i im więcej jest w nim roślin, które należy podlewać, tym większy zbiornik na deszczówkę powinien się w nim znaleźć. Przejrzyj zbiorniki dostępne w naszym sklepie, a następnie zdecyduj, która beczka będzie najlepsza dla Ciebie i zamów ją już teraz. 

Zobacz również:

pixel