Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Pojemniki fermentacyjne 50l

( ilość produktów: 1 )

Przetwórstwo owoców, warzyw i innych płodów rolnych może odbywać się na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich jest domowa produkcja piwa i wina, która rozpoczyna się od fermentacji. Dobrze przeprowadzona fermentacja wymaga jednak odpowiednich warunków, a przede wszystkim dobrego pojemnika. Zobacz, jakie pojemniki fermentacyjne znajdziesz w naszym sklepie i wybierz najlepszy dla siebie.

Duży pojemnik fermentacyjny - wytrzymały i szczelny

Dobra beczka fermentacyjna powinna mieć odpowiednią pojemność, być wytrzymała i szczelna, a jednocześnie powinna umożliwiać bieżącą kontrolę nad stanem fermentowanej zawartości. Warto zatem zwracać uwagę na beczki o pojemności dopasowanej do planowanego przetwórstwa. Przy mniejszych potrzebach wystarczy pojemnik fermentacyjny o pojemności 20-30l, ale przy większych planach na domowe piwo lub wino, lepiej sprawdzi się pojemnik fermentacyjny 50l. Taki rozmiar pozwoli przetworzyć naprawdę dużą partię owoców i wytworzyć całkiem pokaźny zapas domowego trunku. Należy również pamiętać, że pojemnik fermentacyjny musi posiadać certyfikaty potwierdzające jego dopuszczenie do kontaktu z żywnością. 

Pojemnik fermentacyjny różni się jednak od beczki używanej do kiszenia kapusty dodatkowym wyposażeniem. Co prawda podobnie jak ona musi być on szczelny, dlatego powinien być wyposażony w dekiel z uszczelką, ale oprócz tego powinien być wyposażony w rurkę i kranik. Rurka fermentacyjna jest umieszczona na pokrywie beczki, a jej zadaniem jest odprowadzanie gazu powstającego podczas fermentacji. Kranik z kolei umieszczony jest w dolnej części pojemnika i korzystając z niego można upuścić nieco płynu znajdującego się wewnątrz i sprawdzić, czy proces fermentacji przebiega prawidłowo. Dodatkowe uszczelki do rurki możesz dokupić również później, więc szczelność pojemnika zostanie w pełni zachowana nawet przy jego długoletnim użytkowaniu.

Pojemnik fermentacyjny - wybierz model dla siebie

W tej kategorii znajdziesz pojemniki fermentacyjne o pojemności 50l oraz wszelkie akcesoria dodatkowe. Możesz zatem wybrać, który model pojemnika najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Różnią się detalami takimi jak kolor, rodzaj dekla, kranika oraz uchwytów. Wybór zależy zatem wyłącznie od Twoich preferencji, bo wszystkie pojemniki mają odpowiednią wytrzymałość i parametry, dzięki którym doskonale sprawdzą się w swojej roli. Przejrzyj dokładnie dostępne produkty i wybierz model pojemnika do fermentacji 50l, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Zobacz również:

      pixel