Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Pojemniki fermentacyjne z kranikiem

( ilość produktów: 3 )

Przetwarzanie owoców i warzyw może przybierać różne formy. Jedni robią dżemy i konfitury, inni kiszonki, a jeszcze inni marynują i suszą. Niemała jest również grupa osób, które robią domowe piwo i wino, wykorzystując do tego celu fermentację. Zanim jednak będą mogli raczyć się gotowym trunkiem muszą przygotować sobie odpowiednie wyposażenie, a jednym z ważniejszych jego elementów jest pojemnik fermentacyjny z kranikiem.

Pojemnik fermentacyjny - najważniejsze cechy

Dobry pojemnik fermentacyjny to pojemnik szczelny, gdyż dostęp do wnętrza tlenu podczas fermentacji może zaburzyć jej przebieg, a nawet spowodować zepsucie się całej fermentowanej porcji. Bardzo ważne jest zatem, by pojemnik ten był wyposażony w dekiel z uszczelką, co będzie gwarantować szczelność. 

Fermentacja to jednak proces, którego nie można zostawić bez kontroli, bo co jakiś czas należy sprawdzać stan fermentowanego płynu i usuwać z niego powstające w trakcie fermentacji gazy. Wszystkie te wymagania sprawiają, że do fermentacji lepiej niż zwykła beczka plastikowa sprawdzi się pojemnik fermentacyjny, który jest dodatkowo wyposażony w kranik i rurkę. Rurka fermentacyjna to element, dzięki któremu swobodnie mogą wydostawać się gazy powstające wewnątrz pojemnika, a jednocześnie przez tę rurkę nie dostaje się tlen, co chroni zawartość pojemnika. Kranik zamontowany w pojemniku pozwala zaś na bieżąco kontrolować stan fermentacji i sprawdzać, czy zaszła już taka reakcja, jak oczekiwano. 

Pojemnik fermentacyjny z kranikiem - wybierz model dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz pojemniki fermentacyjne z kranikiem różnej pojemności. Wszystkie cechują się dużą wytrzymałością i są wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Są mocne i trwałe, a jednocześnie szczelne i wygodne w użytkowaniu. Na górze pojemnika znajduje się rurka fermentacyjna, a w jego dolnej części znajdziesz kranik, z pomocą którego będziesz mógł na bieżąco kontrolować stan fermentujących owoców. W razie potrzeby możesz dokupić oddzielnie dodatkowe elementy do pojemnika, takie jak np. uszczelka do rurki.

Zastanów się, jaka wielkość pojemnika fermentacyjnego będzie dla Ciebie najlepsza, zastanów się, który model pasuje Ci najbardziej, a następnie złóż zamówienie i zacznij przetwarzać zebrane owoce na piwo lub wino. Jesteśmy przekonani, że rodzina i znajomi docenią Twoje wysiłki i bardzo chętnie będą raczyć się specjałami, które powstały w wyniku fermentacji.

Zobacz również:

    pixel