Kalosze ogrodowe męskie

Ilość znalezionych towarów: 1

Do wykonywania prac ogrodowych niezbędna jest odpowiednia odzież, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Odpowiednio dobrany ubiór tworzy skuteczną ochronę przed brudem, deszczem oraz ewentualnymi urazami. Niezwykle ważnym i potrzebnym elementem ubioru są kalosze, które powinny znaleźć się w szafie każdego ogrodnika, sadownika oraz rolnika. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór męskich kaloszy ogrodowych pochodzących od uznanych i doświadczonych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami!

Jakie kalosze wybrać? 

Wybór męskich gumowych butów do ogrodu powinien zależeć przede wszystkim od czynności, jakie zamierzasz w nich wykonywać. Solidne kalosze z grubą podeszwą i stalowym noskiem ochraniającym palce przydadzą się podczas koszenia kosą spalinową czy wykonywania prac budowlanych. Do sadzenia czy podlewania roślin wystarczą lekkie modele. Podczas zimowych prac ogrodowych świetnie sprawdzą się gumofilce – ocieplane gumowce, które chronią ciało przed działaniem niskich temperatur i zapewniają komfort pracy w ogrodzie nawet podczas największych mrozów. Pamiętaj, żeby zawsze upewnić się co do jakości kupowanego produktu. Gumowe kalosze powinny być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na działanie wszelkich szkodliwych czynników zewnętrznych. To w końcu obuwie, którego zadaniem jest ochrona! Pamiętaj, że kalosze to obuwie przeznaczone przede wszystkim do pracy, a nie do chodzenia na co dzień, dlatego kwestie estetyczne powinny odejść na dalszy plan. Przy doborze odpowiedniego rozmiaru piankowych kaloszy męskich warto mieć na uwadze, aby wybrać o jeden większy niż ten, który nosimy na co dzień.

W jaką odzież ogrodową warto zainwestować?

Kalosze to nie wszystko – warto skomponować cały zestaw odzieży ogrodowej, co z całą pewnością zwiększy wydajność prac w ogrodzie, sadzie czy w polu. Odpowiednio skompletowany strój pozwala na zwiększenie komfortu pracy – ochrania przed uciążliwym promieniowaniem słonecznym i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, pozwala także na pielęgnację roślin w zimie, bez ryzyka przemarznięcia i odmrożeń. W skład zestawu powinny wchodzić oczywiście odpowiednie buty, wytrzymałe rękawice, spodnie, koszula i kurtka. Podczas zimniejszych miesięcy przydać może się również odzież termiczna. Dodatkową ochronę mogą zapewnić także okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Okulary ochronne będą również niezastąpione podczas koszenia i przycinania gałęzi urządzeniami elektrycznymi i spalinowymi – zabezpieczą one oczy przed ewentualnymi urazami i przedostawaniem się do nich zanieczyszczeń.

Wszystkie niezbędne produkty do pracy w ogrodzie znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Rolmarket.pl. Nasi specjaliści służą pomocą w doborze odpowiedniej odzieży i akcesoriów.

Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel