Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Rękawice robocze

( ilość produktów: 62 )

Większość prac ogrodowych wykonujemy rękoma – nie ma ku temu najmniejszych wątpliwości. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie dłoniom odpowiedniej ochrony. Niezastąpione w tej roli są ochronne rękawice robocze, które zwiększają komfort pracy i zabezpieczają przed ewentualnymi urazami. Przydadzą się one niemal podczas wszystkich prac ogrodowych, warto więc wyposażyć się nawet w kilka par. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rękawic ogrodowych. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy pomocą i radą.

Jakie rękawice ogrodowe wybrać? 

Wybór rękawic jest tak duży, że możesz spotkać się przy ich zakupie z pewnymi trudnościami. Dlatego postaramy się wyjaśnić, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze. Po pierwsze powinieneś zastanowić się nad przeznaczeniem Twoich przyszłych rękawic roboczych. Odpowiedz sobie na pytanie – jakie prace zamierzasz w nich wykonywać? Jeśli będą to prace wykonywane przy użyciu innych narzędzi, na przykład grabienie liści czy przekopywanie ziemi wystarczą rękawice ogrodowe bez palców, które zabezpieczą dłonie przed powstawaniem odcisków. Najlepsze będą rękawice lateksowe, które zapewnią odpowiednią amortyzację. Do drobnych prac – przesadzania kwiatów doniczkowych czy pielęgnacji rabat przydadzą się rękawice robocze o ogólnym zastosowaniu (mogą to być rękawice nylonowe, rękawice wampirki lub rękawice gumowe). Podczas dokonywania zakupu powinieneś się upewnić, że rękawice występują w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze. Większość modeli występuje w rozmiarze uniwersalnym, więc nie musisz się martwić, że nie zdołasz ich dopasować do swojej dłoni.

Co powinno znaleźć się w garderobie ogrodnika? 

Ogrodnicy powinni być przygotowani do pracy w ogrodzie w każdych warunkach. Ochronę przed promieniowaniem słonecznym, wilgocią oraz niskimi temperaturami zapewnić może tylko odpowiednia odzież przeznaczona do wykonywania prac ogrodowych. Na perfekcyjnie skompletowany zestaw powinny składać się oczywiście rękawice ochronne, buty, okulary, spodnie oraz kurtka czy koszula. Wszystkie z tych produktów powinny cechować się najwyższą wytrzymałością i odpornością na nieprzyjemne i szkodliwe czynniki atmosferyczne. Rękawice robocze przydają się nie tylko w pracach ogrodowych – są niezastąpione również na budowach i w różnego rodzaju warsztatach naprawczych. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziesz również rękawice brukarskie oraz rękawice spawalnicze. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku okularów oraz gumowych butów do prac ogrodowych. Jeśli masz pytania co do jakiegoś produktu, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Życzymy udanych prac ogrodowych z wykorzystaniem zakupionej u nas odzieży!

pixel