Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kanistry i pojemniki

( ilość produktów: 8 )

Kanister to przedmiot, który służy nam w wielu różnorodnych sytuacjach – dzięki nim możemy przenosić wodę i transportować paliwo. Kanistry i pojemniki z pewnością przydadzą się również do przechowywania cieczy potrzebnych w domu (na przykład środków czystości). Są to przedmioty niezbędne na działce i w gospodarstwie rolnym. 

Na co zwrócić uwagę kupując kanister lub pojemnik do przechowywania i transportowania płynów?

Kanistry występują w dwóch podstawowych wersjach: metalowej i z tworzywa sztucznego. Ten pierwszy rodzaj jest oczywiście trwalszy i posłuży przez wiele lat. Zaletą kanistrów wykonanych z plastiku jest jednak waga - nosimy właściwie tylko ciężar zawartości. Do codziennego użytku bardzo przydatne są plastikowe pojemniki niewielkich rozmiarów - pięcio- lub dziesięciolitrowe. Niezwykle ważną cechą produktów należących do niniejszej kategorii jest szczelność. Każdy z dostępnych poniżej artykułów jest jednak zupełnie odporny na przeciekanie. 

Metalowe kanistry – bezpieczeństwo w przechowywaniu paliw

Kanistry z metalu to pojemniki przeznaczone do przewożenia oraz czasowego przechowywania płynów, w tym różnego rodzaju paliw. Metal, z którego wykonywane są tego typu kanistry, charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a specjalny korek wyposażony w dopasowaną, wytrzymałą uszczelkę zapewnia szczelność oraz bezpieczeństwo podczas transportowania paliwa.

Jakie akcesoria mogą ułatwić korzystanie z kanistra?

Najpopularniejszym dodatkiem do kanistra jest lejek, który ułatwia wlewanie benzyny do baku lub przelanie cieczy do innego pojemnika. Przedmiot ten może przybrać różne formy, najczęściej występuje jednak wersja z sitkiem, Zapobiega ona wlaniu wraz z paliwem znajdujących się wewnątrz zanieczyszczeń. Niektóre kanistry są wyposażone w tego rodzaju akcesorium, do innych należy je dokupić oddzielnie. Częścią pojemników wykorzystywanych jako prowizoryczne umywalki są natomiast krany. Dzięki nim nie musimy ich przechylać, co za każdym razem grozi wylaniem zbyt dużej ilości wody. Kranik pozwala uniknąć marnowania jej zasobów.  Sprawdź, jakie kanistry i pojemniki znajdziesz w sklepie Rolmarket i wybierz coś dla siebie i swojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zobacz powiązane kategorie:

    pixel