Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kosze na śmieci

( ilość produktów: 4 )

Segregacja śmieci to jeden z najważniejszych elementów troski o środowisko i najłatwiejszy sposób na to, by w domowym zaciszu przyczynić się do poprawy jego stanu. Co prawda wciąż niewystarczająco dobrze radzimy sobie jako społeczeństwo z recyclingiem odpadów, ale segregowanie śmieci jest pierwszym krokiem do poprawy tego stanu. Bardzo pomocne w tym są odpowiednie kosze na śmieci, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Pojemniki na odpady segregowane

Organizacja segregacji odpadów w domu to często wyzwanie, zwłaszcza w kuchniach niewielkich rozmiarów. Na szczęście producenci przychodzą nam z pomocą i oferują rozwiązania różnego rodzaju, które można wybrać w zależności od miejsce, gdzie chcemy umieścić pojemniki na śmieci. 

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest umieszczenie koszy na śmieci w szafce pod zlewem. To podobno typowe w naszym kraju i wydaje się nam być zupełnie naturalne, jest zupełnie nieznane w innych krajach Europy i wzbudza tam powszechne zdziwienie. U nas jednak nikogo to nie dziwi i nawet w obcym domu umiemy doskonale trafić do miejsca, gdzie stoi kosz na śmieci lokalizując zlew kuchenny.

Szafka pod zlewem nie jest jednak zbyt duża, więc do segregowania nadają się tylko pojemniki na odpady, które mają odpowiedni rozmiar. Dla wygody dobrze by było, aby były one odpowiednio oznaczone, bo to pozwoli na szybką identyfikację rodzaju śmieci, które należy do niego wrzucić.

Są jednak sytuacje, gdy szafka pod zlewem jest nieco za mała i nie zmieszczą się do niej pojemniki na odpady segregowane. W takiej sytuacji pod zlewem często znajduje się tylko kosz na śmieci zmieszane, a pojemniki do segregacji są ustawione w innym miejscu. Dla wygody warto wybrać pojemniki na śmieci, które można ustawiać jeden na drugim, dzięki czemu nie potrzebują one wiele miejsca na podłodze, a umieszczone na wysokości umożliwiają wygodne wrzucanie śmieci.

Dla łatwiejszej identyfikacji tego, jakie śmieci mają trafić do kosza są one wyposażone w pokrywki z odpowiednich kolorach. Żółte oznacza pojemnik na metal i tworzywa sztuczne, niebieski na papier, zielony na szkło, a brązowy na odpady bio. W zależności od potrzeb można je ustawiać w dowolnej konfiguracji, dzięki czemu można dopasować miejsce usytuowania kosza na piramidzie do tego, których śmieci mamy najwięcej i które chcemy wyrzucać bez konieczności schylania się za każdym razem.

Każdy kosz na śmieci dostępny w naszym sklepie jest wykonany z materiałów o dużej żywotności, mocnych i trwałych. Dzięki temu raz kupiony zestaw koszy będzie służyć przez długi czas, tworząc praktyczne rozwiązanie służące do segregowania śmieci. Różna pojemność pojemników pozwala wybrać optymalne rozwiązanie, w zależności od tego, ile mamy miejsca do ich przechowywania. 

Pojemnik na odpady ogrodowe

Każdy, kto ma obok domu choćby niewielki kawałek ogródka wie, że przez cały sezon, czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni prace ogrodnicze wiążą się z powstawaniem odpadów. Są to odpady biodegradowalne, a zatem takie, które łatwo ulegają rozkładowi. Można je z powodzeniem wykorzystać sypiąc na kompostowniki i w ten sposób produkować na własny użytek kompost doskonale zastępujący inne nawozy. Nie każdy jednak decyduje się produkować własne bionawozy, bo trzeba o nie odpowiednio dbać i stosować preparaty do kompostownika, dlatego w naszym sklepie znajdziesz też duże pojemniki ogrodowe, które doskonale sprawdzą się do zbierania trawy, obciętych pędów czy suchych liści i oddania ich w dużym worku na odpady bio do wywiezienia.

Pojemniki na odpady ogrodowe mają dużą pojemność i szeroki otwór, dzięki czemu można do nich wygodnie wsypywać odpady ogrodowe. Boczne uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie kosza z miejsca na miejsce dzięki czemu można wygodnie korzystać z niego na terenie całego ogrodu. Dodatkowym atutem jest pokrywa, która pozwala przykryć kosz nie do końca wypełniony śmieciami i pozostawić go do dalszego napełniania przy pracach ogrodniczych wykonywanych w kolejnych dniach. Nawet jeśli kosz pozostanie na zewnątrz, to nie napada do niego deszcz i pojemnik pozostanie przygotowany na kolejną porcję odpadów. Pokrywa jest na tyle duża, że po otwarciu kosza można na niej wygodnie poukładać narzędzia ogrodnicze używane w trakcie prac i nie ma strachu, że sekatory czy nożyce do trawy zagubią się w zaroślach. 

Worki do segregacji odpadów

Ważnym uzupełnieniem systemu segregacji śmieci w każdym gospodarstwie domowym są worki na śmieci. Wykładając nimi kosz można wygodnie wyrzucać odpady, a pojemnik na śmieci pozostaje czysty. Worki są dostępne w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu kosz na śmieci niezależnie od swojego rozmiaru może być w nie wyposażony. W naszym sklepie znajdziesz zarówno małe woreczki na opady, idealnie pasujące do małych koszy używanych w kuchni, jak i większe wory, służące do zbierania większych porcji śmieci, nadające się do dużych pojemników na śmieci.

Wybierając worek na śmieci warto zwrócić uwagę na ich kolory, bo to one pozwalają łatwo identyfikować zawartość worka. Najlepiej wybrać zestaw worków we wszystkich kolorach używanych w segregacji śmieci. W tej chwili w całej Polsce system jest już ujednolicony, co znacznie ułatwia proces segregowania śmieci.

Gdzie ustawić kosze na śmieci?

Wspomnieliśmy już wyżej, że kubeł na śmieci najczęściej ustawiamy w szafce pod zlewem. To dobre miejsce i funkcjonalne, ale gdy szafka jest bardzo mała, to trzeba poszukać innych rozwiązań. Szczęśliwcy, którzy obok kuchni posiadają spiżarnię lub inne niewielkie pomieszczenie gospodarcze mogą tam umieścić swoje kosze na śmieci. Jest to idealny sposób, by stworzyć funkcjonalny kącik na śmieci. Jeśli wykorzystamy do tego kosze wyposażone w pokrywę, to nie będziemy musieli obawiać się nieprzyjemnych zapachów, które niestety towarzyszą odpadom.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pojemników na śmieci, które są dostępne w naszym sklepie. Dokładamy wszelkich starań, by oferować produkty praktyczne i funkcjonalne, dzięki czemu z pewnością znajdziesz taki rodzaj pojemnika na odpady, który będzie pasował do Twojej szafki pod zlewem lub innego miejsca, które wybrałeś do przechowywania koszy. 

 

Zobacz powiązane kategorie:

    pixel