Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kable grzejne

( ilość produktów: 9 )

Aby zapobiec zamarzaniu wody w rurach doprowadzających wodę do kranów w Twoim domu, zainwestuj w wysokojakościowe przewody grzejne! Ochronią Cię przed brakiem przepływu wody nawet podczas bardzo srogiej zimy i temperatury sięgającej – 45 ºC. Sprawdź naszą bogatą ofertę kabli grzewczych renomowanych producentów i zastosuj je w swojej instalacji wodociągowej. Nie daj się zaskoczyć zimowym przymrozkom.

Przewody grzejne – podstawowe zalety

Ogrzewanie rur za pomocą przewodów grzewczych to prosty sposób na to, by ochronić się przed zamarzaniem wody w rurach. Można je stosować zarówno w systemach naziemnych, jak i podziemnych, wewnątrz oraz na zewnątrz instalacji wodociągowej. Co więcej, odpowiednio zamontowane elektryczne kable grzejne mogą utrzymywać stałą temperaturę w rurociągach technologicznych. Dzięki temu rozwiązaniu przez cały rok będziesz mieć dostęp do ciepłej bieżącej wody, a Twoje rury nie pękną pod wpływem zwiększającej swoją objętość, zamarzającej cieczy.

Kable grzewcze z termostatem – wygodne i praktyczne

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są kable grzewcze z termostatem. Tego rodzaju kable monitorują temperaturę na zewnątrz i włączają się lub wyłączają, gdy temperatura w pobliżu instalacji wodociągowej przekroczy ustaloną wartość. Co to oznacza dla Ciebie? Kiedy korzystasz z kabli grzejnych z termostatem, oszczędzasz prąd i czas, ponieważ urządzenie to nie potrzebuje żadnego nadzoru, a jego działanie jest w pełni zautomatyzowane.

Jak zainstalować kable grzewcze?

Kable grzejne są niezwykle proste w instalacji i zaraz po niej są gotowe do użytku. Pamiętaj, aby wybrany przewód grzejny montować wzdłuż rury, a jeżeli jej średnica przekracza 1”, owiń go wokół niej. Pod żadnym pozorem nie skracaj kabli grzewczych. Jeżeli wybrany przez Ciebie przewód jest zbyt długi, nawiń go ciaśniej, pozostawiając pomiędzy kolejnymi zwojami co najmniej 15 mm wolnej przestrzeni. Jeżeli chcesz używać kabli grzewczych na rurach z tworzyw sztucznych, zadbaj także o to, aby przed instalacją przewodu zabezpieczyć rury taśmą aluminiową.

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel