Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Piece trocinowe

( ilość produktów: 2 )

Piece trocinowe nazywane inaczej kozami lub piecami trociniakami przystosowane są do spalania trocin drzewnych i produktów drewnopochodnych. Doskonale nadają się do ogrzania pomieszczeń, w których okresowo znajdują się ludzie jak np. garaż, warsztat, magazyn, hala, ponieważ bardzo szybko się nagrzewają oraz są wydajne. Do spalania w tego rodzaju piecu dopuszczalne są przede wszystkim trociny, ale także liście i inne produkty drewnopochodne. Zakazane jest natomiast wypalanie odpadów z tworzyw sztucznych, drewna, węgla, koksu oraz śmieci.

Budowa pieców trocinowych

Piece trocinowe wykonane są z grubej stalowej blachy, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz trwałością. W zestawie z piecem znajduje się wkład wewnętrzny przeznaczony do wypalania trocin oraz innych odpadów naturalnych. Dodatkowo wyposażony jest w drzwi na dole trzonu, które umożliwiają regulację dopływu powietrza.

Sposób palenia w piecach trocinowych

Rozpoczynając pierwsze palenie w piecu trocinowym warto zwrócić uwagę na palenisko, aby nie przegrzać 30-50% mocy nominalnej. Po pierwszym użyciu pieca wskazane jest wyłączenie urządzenia na noc. Takie postępowanie jest niezbędne do tzw. "przepalenia pieca".

Sposób palenia w piecach trocinowych nie jest skomplikowane, ale jak zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Rozpalenie następuje poprzez napełnienie trocinami uformowanymi w zbitą formułę wkładu, który znajduje się wewnątrz pieca. Rozpalenie urządzenia należy wykonywać od dołu za pomocą dołączonej szufladki. Płytką z kolei znajdującą się u dołu pieca należy dokonać regulacji strumienia powietrza. Po przepaleniu wkład trocinowy należy wymienić.

Przydatne akcesoria do palenia

- metalowa szufelka – niezbędne narzędzie do przenoszenia materiałów paleniskowych np. trocin, liści i innych
- pogrzebacz - ręczne narzędzie w postaci pręta z niepalnego materiału służące do obsługi paleniska z rusztem lub bez rusztu na przykład pieca, kominka, pieców trociniaków, grilli lub kuchni węglowych
- metalowy pogrzebacz z drewnianym uchwytem do pieca i kominka ułatwia przemieszczanie, rozgarnianie oraz poruszanie materiału opałowego, usuwanie pozostałości po jego spaleniu oraz udrożnienie rusztu

      pixel