Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Podpałki ekologiczne

( ilość produktów: 6 )

Szybkie rozpalenie w kominku, na grillu czy w piecu wymaga sporego doświadczenia i umiejętności. Czasem jednak i wytrawni znawcy ognia mogą mieć problem z rozpaleniem stosiku szczap drewna. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi podpałka ekologiczna. Zobacz, jakie podpałki znajdziesz w naszym sklepie i wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Ekologiczna podpałka - co to znaczy?

Podpałka ekologiczna to produkt, którego stosowanie nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Oznacza to, że do jego wytworzenia użyto naturalnych składników, a jej spalanie nie powoduje wydzielania się toksycznych związków, mogących zanieczyszczać atmosferę. Zgodnie z tą definicją podpałka z wełny drzewnej, z kostek złożonych z materiałów drewnopochodnych czy podpałka na bazie alkoholu idealnie mieści się w tych ramach.

Podpałka ekologiczna z wełny drzewnej ma bardzo wielu zwolenników. Chętnie sięgają po nią właściciele kominków i pieców choć równie dobrze sprawdza się ona jako ekopodpałka do grilla. Jest ceniona za naturalność oraz długi czas palenia, dzięki któremu nawet najbardziej oporne kawałki drewna czy węgla drzewnego w końcu zaczną się palić żywym ogniem.

Podobny efekt możemy uzyskać wykorzystując podpałkę do kominka, pieca czy grilla dostępną w formie kostek. To sprasowana mieszanka składników pochodzących z drzew oraz parafiny, która doskonale się zapala i świetnie sprawdza się jako rozpałka. Zgodnie z zaleceniami na opakowaniu powinniśmy używać pojedynczych kostek, z których każda potrafi się palić nawet 10 minut.

Rozpałki ekologiczne mogą mieć formę nie tylko stałą, ale również płynną. Dostępne są bowiem podpałki ekologiczne w płynie, zrobione na bazie alkoholi, które wykorzystują łatwopalność tej substancji. Wystarczy polać nimi drewno, a potem podpalić, a rozpałka spełni swoją rolę.

Ekologiczna rozpałka do kominka, pieca i grilla - wybierz najlepszą dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wszystkie rodzaje opisanych wyżej rozpałek. Łączy je łatwość użycia, skuteczność oraz ekologiczne pochodzenie. Wybierając rozpałkę dla siebie możesz zatem kierować się wyłącznie własnymi preferencjami, bo każda z nich spełni swoje zadanie doskonale. Przejrzyj dostępne produkty, a następnie wybierz podpałkę ekologiczną, która najlepiej pasuje do Twoich wymagań. Zamów ją już teraz i ciesz się miłymi wieczorami spędzanymi przy grillu lub kominku.

 

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel