Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Bakterie do szamba

( ilość produktów: 4 )

Mimo rozwoju infrastruktury sanitarnej, dzięki której coraz więcej domów może być podłączonych do komunalnych systemów kanalizacji, nadal jest jeszcze wiele miejsc, w których nie ma takiej możliwości i trzeba korzystać z szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. To dobre rozwiązanie i bezpieczne dla środowiska, ale ich działanie jest efektywne i wydajne tylko wtedy, gdy są zasilane odpowiednimi bakteriami. Bakterie do szamba dbają o odpowiedni stan przydomowych oczyszczalni ścieków, a niejednokrotnie przedłużają również żywotność instalacji sanitarnej. Zobacz, jakie preparaty do szamb i przydomowych oczyszczalni znajdziesz w naszym sklepie.

Preparaty do szamba - dlaczego warto je stosować?

Stosowanie preparatów do szamb to działanie mające kilka celów. Pierwszym i najważniejszym jest bez wątpienia szybszy rozkład nieczystości znajdujących się w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Poszczególne preparaty wyróżniają się wysoką zawartością wyselekcjonowanych bakterii, dzięki którym następuje proces obróbki ścieków, w którego efekcie wszystkie nieczystości ulegają upłynnieniu, a następnie są przerabiane na związki chemiczne bezpieczne dla środowiska. Dzięki temu zmniejsza się ilość osadów, a oczyszczalnia i szambo działają efektywniej, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne - preparat zapobiega przedostawaniu się do gruntu szkodliwych substancji. Jednocześnie eliminowany jest nieprzyjemny zapach, który może pojawiać się niedaleko szamb i oczyszczalni, w których nie są używane tabletki do szamba.

Bakterie do szamba mają zatem pozytywny wpływ na przebieg procesu oczyszczania ścieków, środowisko, ale również na poziom kosztów wywozu nieczystości. Są narzędziem mikrobiologicznej obróbki ścieków, dzięki któremu jesteśmy w stanie lepiej zadbać o przydomową oczyszczalnię, ale również zneutralizować jej wpływ na środowisko. Warto zwrócić uwagę również na to, że bakterie do szamba i ich właściwości utrzymują wysoką sprawność drenażu. Im lepiej zadbamy o szambo, tym rzadziej będziemy musieli korzystać z wywozu nieczystości, co będzie bardzo korzystne dla naszego portfela. 

Bakterie do szamba i oczyszczalni - szeroki wybór preparatów

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór bakterii do szamba różnych producentów. Znajdziesz u nas bakterie do oczyszczalni Bros oraz innych producentów. Każdy preparat do szamba zawiera miliardy bakterii, które rozkładają nieczystości, a niektóre również dodatkowe enzymy i aromaty pomagające usunąć nieprzyjemne zapachy. Bakterie do szamba dostępne w naszym sklepie to gwarancji o wiele dłuższej żywotności instalacji, ale również wyższego komfortu z jej korzystania.

Wybierając preparat do szamb zwróć uwagę na jego formę. Dostępne są preparaty do szamba i oczyszczalni w proszku oraz jako tabletki biologiczne. Każdy producent podaje na opakowaniu informacje o wydajności i częstotliwości używania, więc możesz wybrać takie bakterie do oczyszczalni, które będą dla Ciebie najwygodniejsze w użytkowaniu. Przejrzyj dostępne produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, a następnie zacznij stosować go w swojej oczyszczalni ścieków i przekonaj się, że to był dobry wybór.

Konserwacja szamba ekologicznego w oczyszczalni przydomowej

Oczyszczanie ścieków jest procesem trudnym i najczęściej wymaga dodatkowych narzędzi, również w postaci tabletek i zawartych w nich skutecznych bakterii do szamba. Usuwają one zanieczyszczenia organiczne, które zawsze znajdują się w szambie, ale również neutralizują zapach i prowadzą do poprawy warunków środowiskowych wokół naszego domu.

Jak działają bakterie? Preparaty, które warto mieć!

Preparaty należy stosować w celu zapewnienia odpowiedniego procesu rozkładu ścieków. Dzięki nim w zbiorniku szamba znajduje się mniej tych nieczystości, które bardzo niekorzystnie wpływają na jego działanie. Pożyteczne bakterie to swego rodzaju ekologiczne środki czystości, dzięki którym rozkład ścieków jest szybszy, skuteczniejszy i pozostający bez wpływu na środowisko. Niewątpliwym minusem przydomowych szamb i oczyszczalni są również przykre zapachy. W Rolmarket znajdziesz preparaty do szamba, których wyselekcjonowane bakterie neutralizują nieprzyjemny zapach i sprawiają, że oczyszczalnia obok domu nie stanowi żadnego problemu. Dlatego stosowanie bakterii tego typu jest tak ważne.

Bakterie do szamb i oczyszczalni w Rolmarket

W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne preparaty, których regularne stosowanie zapewni możliwość dłuższego i o wiele bardziej komfortowego korzystania z przydomowych oczyszczalni ścieków. Skorzystasz z ich ważnej właściwości neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, a jednocześnie zredukujesz ilość osadów, które są niebezpieczne dla sprawnego funkcjonowania instalacji.

Tabletki do szamba i oczyszczalni

Bakterie do szamba, zawierające potrzebne aktywatory biologiczne, bardzo dobrze funkcjonują w formie tabletek. Ich stosowanie jest różne, w zależności od zanieczyszczenia danego zbiornika. W przypadku szamb mocniej zanieczyszczonych i zaniedbanych konieczne jest ich stosowanie raz na kilka dni. Natomiast w przypadku szamba, do którego regularnie wrzucane są tabletki biologiczne, wystarczy stosowanie raz na kilkanaście dni. Przy regularnym stosowaniu zapewniona jest większa sprawność oczyszczalni, redukcja osadów dennych i kożuchów powierzchniowych, odpowiedni rozkład tłuszczów i skuteczna walka z uciążliwymi zapachami. Warto również wiedzieć, że najlepsze preparaty, takie jak tabletki Sanidenn Tabs, są w pełni bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i zwierząt, które mają kontakt z okolicą, w której znajduje się oczyszczalnia.

Najskuteczniejsze bakterie w postaci proszku - preparat Microbec Bio

Bakterie do oczyszczalni mogą również występować w formie proszku. W sklepie Rolmarket znajdziesz proszek Microbec Bio BROS, który jest zdecydowanie skuteczniejszy, niż szereg innych preparatów uniwersalnych. Zawiera najlepsze bakterie (10x więcej), które przyspieszają rozkład nieczystości w szambach. Ważna jest również obecność celulazy, która rozkłada papier oraz lipazy, która rozkłada tłuszcze w szambach. Dzięki bakteriom powodującym rozpad na nieszkodliwe związki mineralne, ścieki - już oczyszczone - są bezpiecznie wprowadzane do gruntu. Ten preparat również usuwa nieprzyjemne zapachy, a jego dobre bakterie działają na daną instalację konserwująco.

Preparaty do szamb w sklepie Rolmarket

W Rolmarket wiemy, jak ważne jest dbanie o swoje otoczenie i tworzenie wokół siebie przyjemnej przestrzeni. Preparat, który pomoże zadbać o czystość szamb jest szczególnie ważny, ponieważ wpływa na komfort wszystkich domowników, ale również na bezpieczeństwo środowiska, w którym żyjemy. Dlatego bardzo dbamy o jakość produktów, które znajdują się w naszej ofercie. Każdy preparat, który u nas kupisz, to środek sprawdzony, skuteczny i bezpieczny. W razie wątpliwości lub pytań podczas jego wyboru, śmiało możesz skontaktować się z jednym z naszych specjalistów, który podzieli się swoją wiedzą i pomoże podjąć odpowiednią decyzję. Bo niezwykle ważne jest, by funkcjonować w zdrowym, odpowiednio wypielęgnowanym otoczeniu!

Zobacz powiązane kategorie:

    pixel