Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Przedłużacze elektryczne

( ilość produktów: 2 )

Zakup przedłużacza do prac ogrodowych i nie tylko powinien być odpowiednio dostosowany do jego zastosowania. Warto zatem decydując się na zakup przedłużacza elektrycznego zwrócić uwagę, z jakich materiałów zostały wykonane izolacje przewodów i czy są one odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne.

Przedłużacz elektryczny to odcinek przewodu elektrycznego, który służy do zwiększenia zasięgu pomiędzy gniazdem sieci elektrycznej, a urządzeniem pobierającym prąd. Z jednej strony wyposażony jest we wtyczkę sieciową, z drugiej strony w gniazdo lub grupę gniazd do podłączenia urządzeń. Przedłużacz elektryczny jest przydanym narzędziem zarówno w ogrodzie, domu, garażu czy biurze. Swoją rolę spełnia wszędzie tam, gdzie potrzebny jest prąd, a kabel podłączanego urządzenia nie jest wystarczający.

Jaki przedłużacz elektryczny do ogrodu

Wybór przedłużaczy w ofercie sprzedaży jest bardzo duży. Aby wybrać odpowiedni, należy zastanowić się, co i gdzie będziemy do niego podłączać. Do użytku domowego używamy krótkich przedłużaczy elektrycznych tzw. listew zasilających z uziemieniem lub bez, najczęściej-2-4 gniazdowych. Natomiast do ogrodu, warsztatu czy prac podczas budowy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tzw. przedłużacz elektryczny bębnowy lub długi kosiarkowy. Sprawdza się on podczas ciężkich prac budowlanych, a także prac ogrodowych, jak np. koszenie trawy kosiarką elektryczną, gdzie najlepsze jest użycia zasilania trójfazowego. Przedłużacz bębnowy znacznie ułatwia pracę z przedłużaczem oraz dzięki możliwości zwijania uniemożliwia jego plątanie.

Przedłużacze elektryczne bębnowe

Przedłużacze elektryczne bębnowe z uwagi na profesjonalne i mocne wykonanie mogą pracować w różnych warunkach atmosferycznych, również tych z niską temperaturą. Przy zakupie należy zwrócić jednak uwagę na materiały, które zostały użyte do produkcji izolacji przewodów oraz poszczególnych żył, ponieważ to wiąże się z bezpiecznym użytkowaniem przedłużacza.
Wśród dostępnych na rynku przedłużaczy najczęściej wykorzystywanym materiałem izolacji przewodów jest:
- winyl, który nie jest odporny na wilgoć i inne warunki atmosferyczne, dlatego użytkowanie takiego przedłużacza jest możliwe tylko w miejscach suchych, wewnątrz pomieszczeń
- naturalna guma – zastosowanie jej umożliwia krótkotrwałe wykorzystanie przedłużacza na zewnątrz w zmiennych warunkach atmosferycznych. Przy długotrwałym stosowaniu następuje zniszczenie gumy.
Istotnym parametrem w przedłużaczach elektrycznych jest także wielkość żył w przewodzie i jest to zazwyczaj przewód 3-żyłowy z przewodem uziemiającym o powierzchni przekroju poprzecznego żyły 1,5 mm².

Rozwiązaniem do lżejszych prac ogrodowych są przedłużacze elektryczne kosiarkowe, wykorzystywane w czasie remontów, grillowania na świeżym powietrzu lub koszenia trawnika. Przedłużacz wyposażony jest w jedno zamykane gniazdo i wtyczkę z uchem ułatwiającym rozłączenie przewodu. Przedłużacz może być zastosowany do urządzeń klasy II, tzn. takich, które nie wymagają uziemienia ochronnego, np. elektronarzędzia.

Dobór odpowiedniego przedłużacza do wykonywania prac w ogrodzie i nie tylko gwarantuje nam długotrwałe i bezproblemowe jego użytkowanie.

      pixel