Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Czarne doniczki

( ilość produktów: 3 )

Jeśli chcesz właściwie zadbać o ogród, potrzebujesz nie tylko narzędzi, które ułatwią ci codzienną pielęgnację roślin. Najważniejsze są produkty, które zapewnią ich prawidłowy wzrost, właściwą ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi czy szkodnikami. Czarne doniczki w tej roli sprawdzą się idealnie. To jednak nie jedyne ich zastosowanie. Bardzo łatwo wkopiesz je w ziemię, formując odpowiedni dołek. Dodatkowo, czarna doniczka idealnie dopasuje się do ciemnego podłoża, dzięki czemu twój ogród będzie należycie zadbany oraz estetyczny.  

Doniczki czarne nie są sobie równe

Okazuje się, że kwiaty czy inne zielone elementy ogrodu do swojego prawidłowego wzrostu potrzebują dobrze dobranej doniczki. Dzięki temu mogą rozwijać się w sposób optymalny, są zdrowe oraz okazale prezentują się na świeżym powietrzu. Aby rośliny odpowiednio rosły, zwracaj uwagę na wielkość czarnych doniczek, które kupujesz. Podczas ich wyboru, możesz posłużyć się poniższymi radami.

● Szczególną uwagę zwracaj na system korzeniowy, który posiada dana roślina. To właśnie dzięki nim czerpie ona z gleby ważne składniki odżywcze, które sprawiają, że rośnie, ale nie opada ani nie więdnie.

● Kluczem do posiadania naturalnie pięknego ogrodu jest odwzorowanie warunków, do których przez lata przywykły rośliny, będąc w swoim naturalnym środowisku.  

Jak dopasować czarną doniczkę do wybranej rośliny?

● Ciasne doniczki czarne odpowiadają tym kwiatom bądź krzewom, które przystosowane są do wzrostu w takiej samej przestrzeni. Ich systemy korzeniowe rozrastają się poziomo i są silnie umocowane w ziemi. Jeśli doniczka przestanie pasować, zamień ją na większą, ale tylko o niewiele ponad jeden centymetr. 

● Wysokie czarne doniczki najlepiej sprawdzą się w połączeniu z tymi roślinami, które mają korzeń palowy. Charakteryzuje się tym, że wrasta bardzo głęboko w ziemię. Co więcej, ten system składa się tylko z jednego grubego kłącza. Dzięki wysokiej czarnej doniczce zapewnisz takim krzewom optymalne warunki do wzrostu, a przy zastosowaniu odpowiedniej barwy pojemnika twój ogród pozostanie estetycznym miejscem, w sam raz do podziwiania wypracowanych efektów.

Sprawdź również inne nasze donice ogrodowe:

      pixel