Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Donice gabionowe

( ilość produktów: 2 )

Poszukując pomysłu na niebanalne dekoracje do domu i ogrodu można natrafić na wiele różnych inspirujących rozwiązań. Rozmaite pergole, na których pięknie prezentują się pnącza, wiszące donice z surfiniami czy inne elementy małej architektury to pewniaki, na które na pewno trafimy. Są jednak pomysły, które nie są jeszcze szerzej znane i ich zastosowanie w ogrodzie może wprowadzić efekt WOW! Mamy tutaj na myśli donice gabionowe, które przebojem podbijają serca miłośników nowinek ogrodowych.

Donice gabionowe – niezwykła dekoracja w ogrodzie

Donice gabionowe to sposób na to, by stworzyć w swoim ogrodzie, balkonie czy w domu niepowtarzalną dekorację. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji donicy wykonanej z mocnego drutu, która ma niejako dwie warstwy. Dzięki temu w koszu wewnętrznym możemy umieścić roślinę i zapewnić jej odpowiednią ziemię i podłoże, a kosz zewnętrzny pozwoli nam stworzyć unikalną ozdobę.

Czym wypełniać donice gabionowe?

Do wypełnienia kosza zewnętrznego można użyć rozmaitych materiałów. To mogą być kamienie ozdobne w różnych kolorach, szyszki, kora, kawałki drewna, kule szklane itp. itd. Nadają się do tego wszelkie materiały, które wyglądają dobrze w większej ilości. Sposób wypełnienia gabionu jest dowolny, co pozwala nam puścić wodze wyobraźni i wzbudzić naszą kreatywność. Donice gabionowe można wypełnić jednym rodzajem materiału, można stworzyć układ warstwowy lub pokusić się o stworzenie kompozycji kilku donic wypełnionych kamieniem różnego rodzaju. Nie ma jednej recepty na to, jak powinny być wypełnione donice gabionowe, bo ograniczeniem może być tylko dostępność materiału oraz wyobraźnia twórcy. Wybierając wypełnienie gabionu warto zwrócić uwagę na to, że stanowi on dodatkowe obciążenie donicy. W związku z tym przed wypełnieniem donicy gabionowej należy ją przenieść w miejsce docelowe, bo po wypełnieniu kamieniami czy innymi wypełniaczem może być trudno ruszyć ją z miejsca. Jedno jest jednak pewne – niezależnie od tego, czy ustawimy ją na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, będzie stanowiła ciekawą i nietuzinkową dekorację.

    pixel