Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Folie

( ilość produktów: 48 )

Folie ogrodnicze z oferty Rolmarket

Folie ogrodnicze są powszechnie wykorzystywane przy hodowli warzyw i roślin ozdobnych, zabezpieczaniu młodych sadzonek drzew oraz do zabezpieczania podłoży stawów i oczek wodnych. Dlatego oferujemy szeroką gamę folii ogrodowych o różnym zastosowaniu – to między innymi folie do oczek wodnych, folie do tuneli ogrodniczych oraz folie do przyziemnego zabezpieczania sadzonek. To również taśmy do klejenia folii ogrodowych, przy których użyciu z łatwością połączysz połacie folii – zapraszamy do zapoznania się z ofertą Rolmarket!

Folia ogrodnicza dla profesjonalnych ogrodników

Folia ogrodnicza powinna spełniać szereg właściwości – przede wszystkim nie reagować z wodą i być odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego oferowane przez nas folie są wytworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. To tworzywo sztuczne, które jest obojętne w kontakcie z wodą – dlatego nie wydziela toksyn do oczka wodnego czy na plantację. Wysoka gęstość tworzywa sprawia, że wykonane z niego folie są odporne na uszkodzenia spowodowane szarpiącymi porywami wiatru.

Folia ogrodnicza – opcja perforowana

Budowa tunelu ogrodniczego nie zawsze jest możliwa – jak w takim razie zabezpieczyć wrażliwe sadzonki przed spadkami temperatur, deszczem, wiatrem oraz gradem? Tego rodzaju plantacje możemy zabezpieczyć powierzchniowo przy użyciu perforowanej folii ogrodniczej. Taka folia ogrodnicza to materiał oddychający – na jej powierzchni znajdują się mini otwory, dzięki którym pod jej płachtą wytwarza się mikroklimat przychylny dla rozwoju roślin i sadzonek – utrzymywana jest właściwa wilgotność i nieco wyższa temperatura podłoża. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w wypadku upraw roślin ozdobnych lub warzyw na dużej powierzchni. Folie perforowane są stosowane również na działkach i ogrodach o mniejszej powierzchni – czyli wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na dodatkowy obiekt w postaci tunelu ogrodniczego czy szklarni.

Folie ogrodnicze – odpowiedni wybór

Zawsze staramy się kompletować ofertę w odpowiedzi na Państwa potrzeby. Dlatego oferujemy zarówno zakup folii w rolce, jak i folie ogrodnicze na metry – to od Ciebie zależy, jaką długość folii kupisz. Sugerujemy, aby zawsze zaopatrzyć się w nieco większą ilość folii od tej, która jest nam planowo potrzebna. Czasem przecież może się zdarzyć, że nie weźmiemy pod uwagę jednej ze ścian tunelu, popełnimy błąd przy obliczeniach lub na przykład zaplanujemy powiększenie konstrukcji. Dlatego bezpieczny zapas w postaci kilku dodatkowych metrów folii ogrodniczej powinien znajdować się w każdym ogrodowym niezbędniku.

Folie tunelowe, bąbelkowe, stretch i kiszonkarskie - zastosowanie folii dostępnych w Rolmarket

Folia to produkt, który przyda się w każdym gospodarstwie domowym czy w ogrodzie. W naszym sklepie dostępne są rozmaite jej rodzaje: folie ogrodnicze, folia na oczka wodne (o tym rodzaju folii szerzej wspominamy w kategorii „Oczka wodne”), folia tunelowa, folia kiszonkarska, folia bąbelkowa i folia stretch. Czym charakteryzuje się każdy z rodzajów wspomnianych folii i jakie parametry wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Piszemy o tym w dalszej części materiału, dostępnej u dołu niniejszej strony.

Folia tunelowa skonstruowana jest z reguły w taki sposób, że wierzchnie warstwy mają za zadanie zwiększać elastyczność i wytrzymałość konstrukcji, a trzecia, zewnętrza, wykazuje właściwości termoizolacyjne. Folia tunelowa musi się również charakteryzować dobrą absorpcją cieplną i dużą przepuszczalnością światła naturalnego i równocześnie chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, parą oraz gazami. Warto również, aby była odporna na rozciąganie i rozdzieranie.


Innym produktem dostępnym w naszym asortymencie jest folia kiszonkarska, a konkretnie folia do sianokiszonki. Umożliwia ona całoroczne wykorzystanie paszy objętościowej i przechowywanie jej w różnych warunkach atmosferycznych. Tego typu folia powinna dobrze przywierać do beli, mieć możliwość wykorzystywania do różnych typów owijarek, być odporna na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy grad, zerwanie w czasie owijania lub przebicie twardymi łodygami. Folia do sianokiszonki powinna także odpowiednio elastyczna.


Chcąc ochronić delikatne produkty w czasie transportu, najlepiej zaopatrzyć się w folię bąbelkową, która jest odporna na rozdarcia, a dzięki swoim właściwościom nie tylko zabezpiecza zawartość przesyłki przed zgnieceniem czy wilgocią, lecz stanowi również świetny materiał amortyzujący i wypełniający wolne przestrzenie w opakowaniach zbiorczych.


Podczas pakowania towarów doskonale sprawdzi się także folia stretch, która jest zaprojektowana w taki sposób, by zagwarantować maksymalną rozciągliwość, wytrzymałość, a jednocześnie łatwość w rozcięciu. Dzięki temu, że stretch klei się sam do siebie, zyskujemy możliwość szybkiego zawinięcia dużych palet towarów bez użycia dodatkowych narzędzi.


Gdy nasza folia ogrodnicza lub budowlana ulegnie uszkodzeniu, warto zaopatrzyć się w specjalną wielosezonową taśmę naprawczą do klejenia, którą można wykorzystać do naprawy, sztukowania czy klejenia. Tego typu produkt nakłada się na suchą, wyczyszczoną powierzchnię i mocno dociska. Najlepiej wybrać taką, która będzie wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i odporna na warunki atmosferyczne.

Zobacz również inne folie ogrodnicze:

 

pixel