Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Folia do oczek wodnych

( ilość produktów: 33 )

Woda w ogrodzie zawsze pozytywnie wpływa na atmosferę w nim panującą oraz dodaje mu uroku. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na budowę oczka wodnego w swoim ogrodzie. Jego budowa nie jest trudna, a jednym z podstawowych materiałów potrzebnych podczas budowy zbiorników wodnych są folie hydroizolacyjne. Zobacz, jakie produkty z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie.

Dobra folia do oczka wodnego - jakie ma cechy?

Gdy zastanawiasz się, jaka folia będzie dobra do Twojego oczka wodnego, to pamiętaj, że jej głównym zadaniem jest uszczelnienie zbiorników wodnych i zapobieganie przesiąkaniu wody do gruntu, na jakim zbiornik się znajduje. Głównym parametrem przy wyborze powinna być zatem grubość folii, bo to od niej zależy odporność na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym jej trwałość.

Folie do oczek wodnych mają różną grubość, ale najczęściej spotykane są folie trzywarstwowe o grubości 0,4 mm. Taka grubość jest wystarczająca, by zabezpieczyć oczko wodne czy baseny budowane w ogrodach.

Jaką folię do oczek wodnych wybrać?

Przy wyborze folii na oczka wodne należy brać pod uwagę nie tylko jej grubość, ale również rozmiar. W naszym sklepie znajdziesz produkty o różnych rozmiarach, od najmniejszych 6x4m czy 8x2m, idealnych do małych ogrodów, poprzez produkty większe, m.in. 8x10m, aż do folii na oczka wodne sprzedawanej na metry. Dzięki temu możesz kupić folię o dowolnej długości i dopasować ją do rozmiaru budowanego oczka wodnego czy basenu. Górną krawędź folii powinieneś przymocować do ziemi, by folia nie zsuwała się do wnętrza oczka wodnego, a dla dobrego efektu wizualnego możesz wyłożyć ją kamieniami.

Kupując folię pamiętaj, że rozmiar folii zależy nie tylko od powierzchni planowanego oczka wodnego, ale również jego głębokości. Folia musi bowiem wypełnić zbiornik w całości, od dna aż po brzegi. Miękka folia basenowa daje się łatwo kształtować, więc bez przeszkód można jej nadać pożądany kształt i spełnić marzenie o oczku wodnym w kształcie innym niż okrąg czy elipsa.

Folie dostępne w naszym sklepie są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać ich barwę do swojego wyobrażenia na temat wyglądu oczka wodnego. Bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie folia niebiesko-zielona czy czarna, każda z nich będzie wytrzymała i odporna na uszkodzenia przez korzenie, kamienie i inne znajdujące się w ziemi elementy. Oczywiście przed położeniem folii dobrze byłoby zacząć od wyczyszczenia podłoża z kamieni, by uniknąć problemów z uszkodzeniami i móc swobodnie wypełnić oczko wodne wodą.

Zobacz również inne folie ogrodnicze:

pixel