Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Maty podsiąkowe

( ilość produktów: 2 )

Maty podsiąkowe – odpowiednie nawodnienie roślin

O tym, jak ważne jest równomierne nawadnianie wszystkich sadzonek, wie dobrze każdy doświadczony plantator. Jednym z rozwiązań stosowanych, aby uzyskać jednakowe nawodnienie roślin wchodzących w skład plantacji, są właśnie maty podsiąkowe. Osiągnięcie równomiernej dystrybucji wody jest szczególnie utrudnione w wypadku upraw doniczkowych na twardym podłożu niechłonącym wody. Są to na przykład plantacje roślinne na stalowych stołach zalewowych czy betonie. Mata podsiąkowa zatrzymuje wodę w równym stopniu na całej swojej powierzchni i rozprowadza ją po wszystkich sadzonkach.

Mata podsiąkowa w ofercie Rolmarket

Jako Rolmarket oferujemy wyłącznie wysokiej jakości maty podsiąkowe w rolkach. Produkty z naszego sklepu cechują się wysoką jakością wykonania i doskonałą kapilarnością. Kapilarność to inaczej chłonność wodna – czyli w uproszczeniu parametr, świadczący o ilości wody, jaką jest w stanie wchłonąć dany materiał, w tym wypadku mata podsiąkowa. Wysoka jakość wykonania przekłada się na trwałość produktu. Maty kupione w naszym sklepie przez długi czas zachowują swoje właściwości, a gęstość i grubość włókien zastosowanych przy ich produkcji sprawia, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek przesuwania doniczek czy maty po twardym, chropowatym podłożu.

Maty podsiąkowe – poprawne układanie

W pierwszej kolejności należy zmierzyć powierzchnię danej plantacji i na podstawie jej wymiarów zaopatrzyć się w maty podsiąkowe. Kiedy już dobierzemy wymiary maty do wymiarów plantacji, to najprawdopodobniej będziemy musieli ją dociąć do wymiarów stołu zalewowego czy innego ekspozytora. Nie zalecamy wycinania maty w powietrzu, ponieważ w ten sposób trudniej jest ją pociąć na części z równą krawędzią, a dopiero równomierne rozmieszczenie kawałków maty gwarantuje równomierne nawodnienie sadzonek. Dlatego matę należy rozwinąć z rolki i rozłożyć na płaskim podłożu, a następnie dociąć ją nożem do tapet. Mata jest już prawie gotowa do użycia – teraz wystarczy ją już jedynie namoczyć i rozłożyć pod doniczkami. Pamiętaj, że mata powinna być stale mokra – dopuszczenie do wysuszenia maty może obniżyć jej właściwości kapilarne.

Ekologiczna mata podsiąkowa – idealna do ekologicznych upraw

Większość mat podsiąkowych wytwarza się na bazie tworzyw pochodzących z recyklingu. Dlatego mata podsiąkowa nie tylko wspiera równomierne nawadnianie wszystkich sadzonek w plantacji, lecz również jest proekologicznym rozwiązaniem. Dlatego maty podsiąkowe są tak często stosowane przy ekologicznej uprawie roślin. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Zobacz również:

Geowłókniny

     

    pixel