Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Geowłókniny drenażowe

( ilość produktów: 16 )

Prawidłowo wykonany drenaż wokół domu czy przydomowej oczyszczalni ścieków pozwala chronić dom i ogród przed nadmiarem wody. Drenaż działa jednak tylko wtedy, gdy jest drożny, a muł i piasek płynący wraz z wodą może z czasem prowadzić do jego zapchania. Na szczęście można temu zapobiegać, a jednym z lepszych sposobów na przedłużenie prawidłowego funkcjonowania drenażu jest zastosowanie geowłókniny.

Geowłóknina drenażowa – doskonała ochrona systemów drenarskich

Geowłóknina drenażowa dzięki swojej konstrukcji staje się filtrem, który pozwala filtrować wodę płynącą do systemów drenażowych i melioracyjnych. Jest ona bowiem wykonana z włókien polipropylenowych lub poliestrowych o nierównomiernej konstrukcji, które dobrze przepuszczają wodę, a jednocześnie zapobiegają przepuszczaniu piasku, mułu, kamieni, liści czy innych elementów znajdujących się w spływającej do systemu drenażowego. Dzięki geowłókninie woda wpływająca do rur jest czysta, a cały system może działać bez zarzutu przez długi czasu.

Geowłóknina działa jednak nie tylko jako dobry i wytrzymały filtr, ale również wzmacnia stabilność gruntu i chroni go przed podmywaniem. Dzięki niej cała konstrukcja jest stabilna, a geowłóknina zapobiega mieszaniu się materiałów.

Geowłóknina drenażowa – dostępna w wielu rożnych rodzajach

W naszym sklepie znajdziesz geowłókninę drenażową w bardzo wielu różnych rodzajach. Przy wyborze warto zwracać uwagę na ich trwałość i nośność, która jest wprost proporcjonalna do ich gramatury. Im geowłóknina grubsza, tym będzie bardziej wytrzymała. Osobom szukającym naprawdę mocnej i trwałej geowłókniny, polecamy geowłókniny 600g, najgrubsze, a zarazem najbardziej trwałe. Tym, którym wystarczy geowłóknina o nieco mniej wyśrubowanych parametrach, polecamy geowłókniny 400g, a osobom poszukującym materiału wyłącznie w celach drenażowych, którym nie zależy na stabilizacji gruntu, polecamy geowłókniny 200g. Doskonale sprawdzą się one w roli geowłókniny drenażowej i w wielu sytuacjach ich funkcja filtrująca będzie miała największe znaczenie.

Dostępne w naszym sklepie geowłókniny różnią się pomiędzy sobą nie tylko gramaturą czyli grubością, ale również rozmiarem. Każda z nich jest dostępna w kilku szerokościach i długościach, dzięki czemu można łatwo dopasować wymiar kupowanej geowłókniny do wielkości powierzchni, na której ma ona zostać ułożona. Niezależnie od rozmiaru jest ona zwinięta na rolkę, co umożliwia jej łatwe rozłożenie w miejscu docelowym.

    pixel