Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Geowłókniny drogowe

( ilość produktów: 6 )

Geowłóknina drogowa to materiał budowlany, który jest szeroko stosowany w budownictwie drogowym. Używa się jej zarówno przy budowach dużych dróg, jak i przydomowych podjazdów, ścieżek czy wzmacniania skarp. W naszym sklepie znajdziesz geowłókniny drogowe o różnym rozmiarze i gramaturze.

Geowłóknina drogowa – doskonały materiał na podjazd przed garażem

Wykonanie podjazdu przed garażem wymaga zwykle mocnej podbudowy z kruszywa, na którym po odpowiednim zagęszczeniu układa się np. kostkę brukową. Często do podbudowy stosuje się kruszywo różnego rodzaju, które oddziela się właśnie z użyciem geowłókniny. Jest to bowiem materiał o dużej wytrzymałości wykonany z syntetycznego polipropylenu, który zachowuje przepuszczalność wody, a jednocześnie utrzymuje kruszywo w ryzach, nie pozwalając na jego przemieszczanie się. Jest to szczególnie istotne w miejscach grząskich, gdzie wysypane bezpośrednio na grunt kruszywo ubija się z czasem, tworząc dziury i ubytki. Jeśli w tym miejscu zostanie ułożona geowłóknina drogowa, to zmniejszy się ryzyko powstawania nierówności i dziur w podjeździe.

Geowłóknina jest alternatywą dla chudego betonu, który dość często jest wykorzystywany jako podbudowa pod kostkę brukową. Jest od niego nie tylko tańsza, ale również bardziej wytrzymała, gdyż nie przemarza i nie pęka, co daje jej nad nim znaczną przewagę. Gdy dodamy do tego wytrzymałość sięgającą nawet 100 lat, to nie powinno dziwić, że geowłóknina drogowa zyskuje coraz większą liczbę wiernych fanów.

Geowłóknina drogowa – dostępna w różnych rodzajach

W naszym sklepie znajdziesz geowłókninę drogową w wielu różnych rodzajach. Oferujemy geowłókniny 600g, grube i wytrzymałe oraz geowłókniny 300g, które dobrze się sprawdzą na powierzchniach mniej grząskich, które nie wymagają aż takiego mocnego wzmocnienia.

Oferowane w naszym sklepie geowłókniny drogowe są dostępne w rolkach o różnej szerokości. Dzięki temu można dobrać odpowiednią długość i szerokość roli do potrzeb, minimalizując konieczność docinania oraz ilość łączeń. Łączenie geowłókniny zawsze powinno odbywać się na zakładkę, gdyż tylko w ten sposób będzie można mieć pewność, że kruszywo nie będzie się mieszać z ziemią, na której została ułożona geowłóknina.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą geowłókniny drogowej. Wybór jest szeroki, więc z pewnością uda się znaleźć produkt odpowiedni do potrzeb.

    pixel