Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Geowłókniny ogrodowe

( ilość produktów: 10 )

Urządzanie ogrodu wymaga nie tylko wiele pracy, ale również przemyślenia pewnych kwestii przed podjęciem działania. Warto podzielić ogród na strefy, szykując strefę wypoczynkową, dekoracyjną czy komunikacyjną. Przy okazji tyczenia ścieżek należy rozważyć sposób wzmocnienia gruntu pod nimi, żeby powstałe ścieżki były trwałe. Doskonale w tej roli sprawdzi się geowłóknina ogrodowa.

Geowłóknina ogrodowa – sposób na stabilizację gruntu

Geowłóknina ogrodowa to materiał stosowany w budownictwie i to odróżnia ją od agrowłókniny, z którą bywa mylona. W przeciwieństwie do agrowłókniny geowłóknina nie ma wspierać wzrostu roślin, ale działać jako stabilizacja gruntu i wzmacnianie jego nośności. Jest używana jako podbudowa pod ścieżki ogrodowe, chodniki wokół domu czy inne elementy komunikacyjne w ogrodzie. Dobrze się nadaje również do rozdzielania różnych warstw gruntu, np. piasku czy kamieni oraz przeciwdziała ich mieszaniu się. Jej ułożenie pod żwir czy inne kruszywo zapobiega wbijaniu się kamieni w ziemię, co z czasem może prowadzić do powstawania nierówności, dziur czy innych ubytków w powierzchni.

Geowłóknina ogrodowa jest wręcz nieodzownym elementem oczka wodnego, które wykłada się nią, aby zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym folii używanej do jego wyłożenia. Geowłóknina jest bowiem tak trwała, że nie przebiją się przez nią korzenie roślin, co znacznie podnosi trwałość całej konstrukcji bez wątpienia dodającej ogrodowi uroku. Nie można zapominać, że geowłóknina ogrodowa może być używana również do stabilizacji gruntu na skarpach czy tworzeniu zielonych dachów.

Geowłóknina ogrodowa – różne rozmiary

W naszym sklepie znajdziesz geowłókninę ogrodową o gramaturze 200g. Taka grubość jest zupełnie wystarczająca na potrzeby stosowania geowłókniny w ogrodzie, zarówno pod oczko wodne, jak i ścieżki ogrodowe. Nie jest ona jednak wystarczająca, gdy chcemy wyłożyć podjazd przed garażem, gdzie lepiej sprawdzi się geowłóknina drogowa.

Dostępne są u nas geowłókniny ogrodowe o różnej szerokości i długości. Znajdziesz zarówno wąskie pasy geowłókniny o szerokości 0,5 idealne pod wąskie ścieżki w ogrodzie, jak i geowłókniny 2m, doskonałe do wyłożenia skarpy czy oczka wodnego. Dobierając odpowiednią szerokość nie musisz docinać geowłókniny na pożądany wymiar, co zdecydowanie przyspiesza jej układanie. Oprócz szerokości zwróć uwagę również na długość rolki, gdyż dostępne są geowłókniny o długości od 10 do 50m.

    pixel