Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Geowłókniny pod kostkę

( ilość produktów: 11 )

Kostka brukowa jest chyba najpopularniejszym sposobem na wykańczanie ścieżek, chodników, alejek, tarasów czy podjazdów, i to zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i w przestrzeni publicznej. Dobrze ułożona kostka brukowa jest funkcjonalna i estetyczna, ale jej ułożenie wymaga zastosowania odpowiedniej podbudowy, która zapewni jej trwałość i dobrą stabilizację. Do tego celu warto użyć geowłókniny.

Geowłóknina pod kostkę – warta zastosowania

Jest kilka różnych sposobów wykonywania podbudowy pod kostkę, ale niezależnie od tego, jaki rodzaj kruszywa zostanie użyty, najważniejszym celem jej wykonania jest stabilizacja gruntu. W tej roli doskonale sprawdza się geowłóknina, która jest trwała, wytrzymała i jej użycie daje zdecydowanie lepsze rezultaty niż stosowanie np. chudego betonu. W przeciwieństwie do niego geowłóknina pod kostkę jest odporna na niskie temperatury, a więc nie przemarza tak jak on oraz nie kruszy się i nie ulega uszkodzeniom mechanicznym.

Geowłóknina pozwala ustabilizować grunt pod kostką, oddzielając jego warstwy i uniemożliwiając im ich przemieszczanie się. Dzięki temu zagęszczone i ubite kolejne warstwy podbudowy pod kostkę nie mieszają się z warstwami znajdującymi się pod nimi, co zapobiega zapadaniu się kostki. Jeśli grunt nie zostałby dobrze przygotowany, to po jakimś czasie kostki zapadają się i chodnik staje się nierówny, co utrudnia wygodne poruszanie się po nim i negatywnie wpływa na jego estetykę.

Geowłóknina pod kostkę – różne rodzaje

W sklepie Rolmarket znajdziesz geowłókninę pod kostkę o różnej gramaturze, przy czym pod chodniki, tarasy czy inne miejsca, po których nie będą poruszać się samochody wystarczy zastosowanie geowłókniny 200g. W miejscach narażonych na większe obciążenia lepiej sprawdzą się geowłókniny o większej gramaturze, które jeszcze lepiej poprawią stabilizację gruntu.

Dostępne u nas geowłókniny różnią się między sobą również szerokością i długością. Możesz wybrać najmniejsze geowłókniny 0,5 x 10m, jak i największe dostępne czyli geowłókniny 2 x 50m. Dzięki takiej różnorodności możesz dobrać rozmiar geowłókniny do miejsca, na którym ma ona zostać ułożona i zminimalizować ilość cięcia i łączenia. Dzięki temu geowłóknina pod kostkę będzie łatwa do rozłożenia, a cały proces jej układania będzie trwał bardzo krótko. Jeśli jednak okazałoby się, że nie znajdziesz rozmiaru idealnego, to wybierz taki, który jest mu najbliższy, a następnie wykonaj łączenia kolejnych pasów, pamiętając o konieczności łączenia ich na zakładkę.

    pixel