Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Geowłókniny separacyjne

( ilość produktów: 10 )

Problemy z wbijaniem się kruszywa w podłoże zna chyba każdy, kto kiedykolwiek starał się utwardzić grząski grunt. Niejednokrotnie z tym problemem zmagają się osoby rozpoczynające budowę, które muszą umożliwić dojazd na swoją działkę ciężkich samochodów ciężarowych. Zamawianie kolejnych dostaw kruszywa może znacząco podnieść koszty inwestycji, a rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się w takich warunkach jest zastosowanie geowłókniny separacyjnej.

Geowłóknina separacyjna – świetna pod budowę dojazdu

Geowłóknina separacyjna to mocna i trwała tkanina złożona z nitek polipropylenowych o nierównym splocie. Przepuszcza ona wodę, zapobiegając jej zastojom na powierzchni, a jednocześnie dobrze oddziela dwie różne warstwy np. ziemię i kruszywo. Nic zatem dziwnego, że jest chętnie wykorzystywana na budowach różnego rodzaju, które wymagają trwałego ustabilizowania gruntu. Kruszywo nasypane na geowłókninę nie miesza się z ziemią i nie wbija się w nią, dzięki czemu podjazd czy ścieżki wysypane kamieniami długo pozostają gładkie i stabilne. Ułożenie geowłókniny zapobiega bowiem tworzeniu się dziur czy kolein, a tym samym zmniejsza konieczność dosypywania na wierzch kolejnych warstw kruszywa.

Geowłóknina separacyjna ma również właściwości filtrujące, a zatem jest używana chętnie jako geowłóknina drenażowa. Dzięki usunięciu z wody ziemi, mułu czy innych elementów, które mogą zapchać system drenażowy, przedłuża ona jego działanie i sprawia, że będzie on sprawnie działał przez długi czas.

Geowłóknina separacyjna – różne rodzaje do wyboru

W naszym sklepie znajdziesz geowłókniny separacyjne różnego rodzaju. Różnią się one między sobą gramaturą, jak i szerokością oraz długością. Gramatura oznacza grubość geowłókniny, a najczęściej stosowaną geowłókniną separacyjną jest geowłóknina 200g.

W zależności od wielkości powierzchni, na której ma zostać ułożona geowłóknina, można wybrać rolki o szerokości od 0,5 – 2m oraz o długości od 10 do 25m. Dzięki takiej różnorodności można dobrze dobrać geowłókninę do potrzeb, a dzięki odpowiedniemu dopasowaniu ograniczyć zarówno konieczność przycinania jej na wymiar jak i łączenia kolejnych pasów. Jeśli jednak nie uda się znaleźć geowłókniny idealnie dopasowanej na wymiar, to nie ma żadnych przeszkód by łączyć kolejne jej pasy ze sobą. Należy przy tym pamiętać o łączeniu na zakładkę, by mieć pewność, że geowłóknina została położona na całej powierzchni.

    pixel