Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Preparaty do kompostownika

( ilość produktów: 5 )

Kompostowanie czyli przerabianie odpadów organicznych na nawóz organiczny staje się coraz popularniejsze. Kompostowniki stawiane są w niemal każdym przydomowym ogrodzie, a biodegradacja resztek organicznych staje się małą cegiełką dokładaną do troski o naszą planetę. Decydując się na kompostowanie warto kupić preparat do kompostowania, który znacząco przyspiesza ten proces. Zobacz, jakie preparaty do kompostowania znajdziesz w naszym sklepie.

Kompost - jego główne zalety 

Kompost to nawóz organiczny, którego zadaniem jest poprawa zawartości gleby w substancje pokarmowe potrzebne roślinom do rozwoju i wzrostu. Jego ważną zaletą jest fakt, że nie powoduje on przenawożenia, jak to może mieć miejsce w sytuacji, gdy stosujemy inne nawozy ogrodnicze. Dzięki temu jest chętnie wybierany przez początkujących ogrodników. Istotne znaczenie ma również fakt, że mając kompostowniki możemy przerobić resztki organiczne. Jest to zgodne z ideą ogrodnictwa zrównoważonego, w którym istotne znaczenie ma zasada zero waste. Kompost może być również z powodzeniem stosowany w rolnictwie ekologicznym, w którym można wykorzystywać również inne nawozy ekologiczne i nawozy bio.

Niektórzy zastanawiają się jakie resztki organiczne można przerobić na kompost. Możliwości jest bardzo wiele, a do najlepszych materiałów na kompost nadają się pozostałości roślin m.in. chwastów, skoszona trawa, opadnięte liście, a więc wszelkie resztki pozostające po pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Doskonale można przerobić też roślinne odpady kuchenne czyli obierki ziemniaków i innych warzyw czy pozostałe resztki roślinne. Wszystkie te odpady organiczne można w kompostowniku przerobić na wartościowy nawóz, który zasili rośliny ogrodowe.

Dzięki swojej wszechstronności kompostu możemy używać do zasilania grządek warzywnych, podsypywać nim rośliny ozdobne, a także nawozić trawniki czy rabaty kwiatowe. Najlepiej sprawdza się jeszcze przed siewem, gdy można go wymieszać z ziemią, ale dobre rezultaty można osiągnąć podsypując nim również krzewy i inne rośliny ozdobne. Jest to nawóz uniwersalny, więc ma bardzo szerokie zastosowanie w każdym ogrodzie i gospodarstwie rolnym.

Aktywator do kompostowania - szybszy rozkład odpadów

Znając zalety kompostu nie dziwi rosnąca popularność kompostowania, ale niektórzy początkujący ogrodnicy bardzo się cieszą, że możliwe jest przetworzenie wszelkich odpadów organicznych, które poddane kompostowaniu po jakimś czasie zamienią się w nawóz organiczny. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że proces kompostowania wymaga sporo czasu, dlatego warto wykorzystać preparat do kompostowania, który przyspiesza ten proces. To aktywator zawierający mikroorganizmy, który wspomaga i przyspiesza kompostowanie. Jego użycie sprawia, że resztki roślinne ulegają szybszemu rozkładowi, a otrzymany preparat nawozowy charakteryzuje się wysokim stopniem żyzności.

Wybór preparatu do kompostowania typu Komposter pozwoli zadbać o wysoką jakość nawozu oraz sprawią, że rozkład resztek organicznych będzie przebiegał dużo szybciej. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że rozkładający się kompost nie będzie emitował nieprzyjemnych zapachów, co ma szczególne znaczenie, jeśli kompostownik znajduje się koło domu.

Preparaty do kompostowania - szybki sposób na dobry kompost

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz produkty, które wspomogą procesy rozkładu bioodpadów renomowanych firm. Dzięki nim pokochasz kompostowanie i będziesz namawiał do zakupu kompostownika wielu swoich znajomych. Kupisz u nas m.in. Komposter marki Bros oraz aktywator kompostu Florovit, których skuteczność potwierdzają tysiące zadowolonych klientów. Warto wiedzieć, że preparaty do kompostowania to produkty łatwe w użyciu, którymi posypuje się kompost, a w zależności od produktu polewa się go wodą lub miesza z resztkami organicznymi. Zawartość mikroorganizmów, w tym odpowiednich bakterii sprawia, że tworzenie kompostu znacznie przyspiesza i w ciągu kilku tygodni można otrzymać produkt gotowy do użytku. Potem wystarczy oddzielić dojrzały kompost od nierozłożonych resztek organicznych stosując odpowiednie sita do kompostu. Dzięki takiemu połączeniu będzie można szybko skorzystać z gotowego kompostu, a pozostałe resztki roślin wsypać ponownie do kompostownika, dając im jeszcze trochę czasu na proces rozkładu.

Wybierając preparat przyspieszający kompostowanie warto zwrócić uwagę czy jest to preparat zawierający wyłącznie szczepy bakterii czy jest on również wzbogacony w mikroelementy i inne pierwiastki jeszcze podnoszące wartość otrzymanego kompostu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą aktywatorów kompostu, dzięki którym możesz jeszcze lepiej wykorzystać pozostałe podczas prac kuchennych czy ogrodniczych resztki organiczne. Dzięki nim szybko stworzysz wysokiej jakości kompost, którego zastosowanie z pewnością doskonale wpłynie na wygląd roślin w Twoim ogródku. Znajdziesz u nas również grzybnie przyspieszające rozkład pni po wyciętych drzewach, dzięki czemu szybko pozbędziesz się tych wątpliwych ozdób z terenu Twojego trawnika i w niedługim czasie widok pniaków nie będzie wpływał negatywnie na estetykę Twojego ogrodu. Zadbaj o swój ogród w najlepszy możliwy sposób i wykorzystaj możliwości jakie daje naturalny i ekologiczny nawóz pochodzący z resztek organicznych czyli doceń zalety kompostu. Przejrzyj preparaty do kompostowania dostępne w naszym sklepie, a następnie zamów ten produkt, który najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań i przekonaj się, że działa on szybko i skutecznie.

 

Zobacz również inne kompostowniki:

    pixel