Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kompostowniki przydomowe

( ilość produktów: 6 )

Moda na życie w zgodzie z naturą oraz racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi sprawia, że kompostowanie bioodpadów staje się powoli normą i rośnie popularność kompostowników. To właśnie dzięki nim można przetworzyć resztki organiczne pochodzące z naszej kuchni w wartościowy nawóz, który doskonale sprawdzi się podczas nawożenia roślin ogrodowych. Zanim jednak będzie można użyć gotowego nawozu, trzeba skorzystać z kompostownika. Zobacz, jakie kompostowniki znajdziesz w naszym sklepie.

Przydomowy kompostownik - wspiera proces kompostowania

Wybierając kompostownik zadbaj o to, by miał on odpowiednią wysokość, która ułatwi wsypywanie odpadów do kompostu oraz pozwoli wygodnie mieszać powstający kompost. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonany jest kompostownik przydomowy. Szczególnie polecamy kompostownik plastikowy, lekki, wygodny i trwały. Jeśli chcesz możesz znaleźć również modele z drewna czy z metalu. Wszystkie sprawdzają się podczas robienia kompostu i umożliwiają działanie mikroorganizmów, dzięki czemu z liści i innych resztek powstaje świetny nawóz, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Zadbaj o swój ogród już dziś i zamów kompostownik dla siebie.

W naszym sklepie znajdziesz modele przydomowego kompostownika o różnej wielkości. Dzięki temu możesz tak dobrać ich wielkość, by pasował on do ilości materiału i resztek, które chcesz kompostować oraz do wielkości działki i ogrodu, w których będziesz go wykorzystywał. Jeśli masz duży ogród, z którego zbierasz dużą ilość trawy, liści oraz gałęzi i oprócz bioodpadów kuchennych chcesz je również wrzucać do kompostownika przydomowego, to wybierz model dużych rozmiarów. W Twoim przypadku do kompostowania bioodpadów stanowiących odpadki kuchenne oraz odpadów roślinnych z ogrodu najlepiej nadadzą się duże kompostowniki z kilkoma komorami. Dzięki temu zawsze pod ręką będziesz mieć kompost w różnym stadium rozkładu i najefektywniej wykorzystasz go w swoim ogrodzie. 

Dobry kompostownik - wybierz model dla siebie

Pamiętaj, że podczas kompostowania odpadów biodegradowalnych co jakiś czas należy mieszać kilka warstw kompostu, przesypywać ziemią i sprawdzać, w jakim stopniu rozkładu jest już powstała masa. Do kompostowania niezbędne są odpowiednie warunki, a kluczowy jest dostęp powietrza. Z tego powodu kompostowniki mają odpowiednie otwory, które go zapewniają. Mają również pokrywę, która nie pozwala, by nieprzyjemny zapach wydostawał się na zewnątrz, chociaż dobrze zrobiony kompost może ładnie pachnieć. 

Dobry kompostownik jest również podzielony na kilka części, dzięki czemu można mieć kompost w różnym stadium rozkładu. Korzystając z tej możliwości można już wykorzystać naturalny nawóz powstały w jednym z pojemników, by zasilać rośliny w glebie, a jednocześnie zadbać o to, by nadal mieć miejsce dla nowych bioodpadów, z który powstanie nowy kompost.

Pamiętaj, że kompostowanie to proces, który wymaga czasu i odpowiednich warunków. Nie oczekuj zatem, że już po dwóch tygodniach bioodpady zamienią się w dobry nawóz do roślin, ale daj im czas na przeobrażenie się. Nie zapominaj również, że do kompostownika można wrzucać resztki warzyw, skorupki jaj, odpady kuchenne, opadłe liście, skoszoną trawę czyli wszystkie odpady organiczne, które ulegają biodegradacji, ale w kompostowniku przydomowym nie mogą się znaleźć kości zwierząt, ich odchody oraz drewno impregnowane i lakierowane. Jeśli będziesz przestrzegać tych reguł, to z przydomowego kompostownika uzyskasz świetny naturalny nawóz, za który Twoje rośliny będą niezmiernie wdzięczne.

Zobacz również inne kompostowniki:

      pixel