Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Kompostowniki przydomowe

( ilość produktów: 25 )

Moda na życie w zgodzie z naturą sprawia, że rośnie popularność kompostowników. To właśnie dzięki nim można przetworzyć resztki organiczne w wartościowy nawóz, który doskonale sprawdzi się podczas nawożenia roślin ogrodowych. Zanim jednak będzie można użyć gotowego nawozu, trzeba skorzystać z kompostownika. Zobacz, jakie kompostowniki znajdziesz w naszym sklepie.

Przydomowy kompostownik - wspiera proces kompostowania

Kompostowanie to proces, który wymaga czasu i odpowiednich warunków. Do kompostownika można wrzucać resztki warzyw, skorupki jaj, odpady kuchenne, opadłe liście, skoszoną trawę czyli wszystkie odpady organiczne, które ulegają biodegradacji. Pamiętaj, że w kompostowniku nie mogą się znaleźć kości zwierząt, ich odchody oraz drewno impregnowane i lakierowane.

Co jakiś czas należy je mieszać, przesypywać ziemią i sprawdzać, w jakim stopniu rozkładu jest już powstała masa. Do kompostowania niezbędne są odpowiednie warunki, a kluczowy jest dostęp powietrza. Z tego powodu kompostowniki mają odpowiednie otwory, które go zapewniają. Mają również pokrywę, która nie pozwala, by nieprzyjemny zapach wydostawał się na zewnątrz. Dobry kompostownik jest również podzielony na kilka części, dzięki czemu można mieć kompost w różnym stadium rozkładu. Korzystając z tej możliwości można już wykorzystać naturalny nawóz powstały w jednym z pojemników, by zasilać rośliny w glebie, a jednocześnie zadbać o to, by nadal mieć miejsce dla nowych bioodpadów, z który powstanie nowy kompost.

Dobry kompostownik - wybierz model dla siebie

W naszym sklepie znajdziesz wiele kompostowników o różnym rozmiarze. Dzięki temu możesz tak dobrać ich wielkość, by pasował on do ilości materiału i resztek, które chcesz kompostować oraz do wielkości działki i ogrodu, w których będziesz go wykorzystywał.

Wybierając kompostownik zadbaj o to, by miał on odpowiednią wysokość, która ułatwi wsypywanie odpadów do kompostu oraz pozwoli wygodnie mieszać powstający kompost. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonany jest kompostownik. Szczególnie polecamy kompostownik plastikowy, lekki, wygodny i trwały. Jeśli chcesz możesz znaleźć również modele z drewna czy z metalu. Wszystkie sprawdzają się podczas robienia kompostu i umożliwiają działanie mikroorganizmów, dzięki czemu z liści i innych resztek powstaje świetny nawóz, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Zadbaj o swój ogród już dziś i zamów kompostownik dla siebie.

      pixel