Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Sita do kompostu

( ilość produktów: 4 )

Kompost to nawóz organiczny, który jest chętnie wykorzystywany w ogrodach. Ma on szereg zalet, a własna produkcja kompostu jest zgodna z duchem zero waste zataczającym coraz szersze kręgi. Do jego wykorzystania przydaje się jednak nie tylko kompostownik, ale i sito do kompostu, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Sito do przesiewania kompostu - najważniejsze zalety

Sito do kompostu to proste urządzenie wyglądem przypominające przęsło siatki ogrodzeniowej. Jego głównym zadaniem jest oddzielenie dojrzałego kompostu od resztek, które jeszcze nie zostały rozłożone. Na sicie można je rozdzielić w bardzo prosty sposób, a pozostałe nierozłożone resztki organiczne mogą z powrotem zasilić kompostowniki i tam będą podlegać dalszemu rozkładowi, zamieniając się w wartościowe nawozy ogrodnicze.

Sito ogrodnicze przydaje się w każdym ogrodzie, w którym zależy nam na dobrych warunkach rozwoju roślin i dbamy o to, by miały one dostęp do wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Decydując się na przygotowywanie kompostu obok domu musimy dążyć do tego, by jak najlepiej go wykorzystać, a sito do kompostu doskonale wspomaga ten proces. 

Sito do kompostu - jak wybrać najlepsze?

Nasz sklep Rolmarket.pl oferuje różne sita do przesiewania kompostu, które różnią się od siebie rozmiarem, materiałem i wielkością oczka. Wybierając odpowiednie sito do kompostu zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego jest ono wykonane. Najlepsze sito do kompostu jest wykonane z mocnej stali, najlepiej powlekanej polipropylenem, co zapobiegnie jego rdzewieniu i sprawi, że sito do kompostu będzie długo spełniało swoją rolę. Jeśli zdecydujesz się na sito z drutu niepowlekanego, to musisz liczyć się z tym, że nie będzie ono zbyt trwałe.

Wybierając sito do kompostu zwróć również uwagę na rozmiar oczka. Zbyt małe będzie blokować przesypywanie dojrzałego kompostu, a zbyt duże spowoduje, że nierozłożone cząstki organiczne będą się przez nie przedostawać. Warto więc zdecydować się na średni rozmiar oczka, które zapewni optymalne warunki do przesiewania kompostu.

Patrząc na parametry wybieranego sita zwróć również uwagę na jego wymiary zewnętrzne i sprawdź, czy ma elementy montażowe, pozwalające na ich montaż na taczki i wózki ogrodowe. Dzięki nim będziesz mógł przesiewać kompost bezpośrednio do nich, co znacznie ułatwi późniejsze stosowanie kompostu. Większość sit do przesiewania kompostu jest w nie wyposażona i pasują one do taczek ogrodniczych o standardowych rozmiarach.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak wybrać dobre sito do kompostu i że przekonaliśmy Cię, że to konieczne wyposażenie dodatkowe kompostownika, które powinieneś mieć w swoim ogrodzie, jeśli chcesz stosować kompost, bo wolisz nawozy ekologiczne i nawozy bio, niż inne nawozy uniwersalne. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą akcesoriów dodatkowych dostępnych w naszym sklepie, takich jak preparaty do kompostownika czy narzędzia ogrodnicze, które ułatwią Ci wykonywanie prac w ogrodzie. Przejrzyj wszystkie dostępne produkty, które oferuje nasz sklep Rolmarket.pl i wybierz te, dzięki którym Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy, a korzystanie z nich znacznie ułatwi Ci pracę.

 

Zobacz również inne kompostowniki:

      pixel