Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Mierniki i termometry rolnicze

( ilość produktów: 5 )

W kategorii "Mierniki i termometry rolnicze" można znaleźć pełną gamę produktów ułatwiających codzienną pracę w gospodarstwie. Zaliczyć można do nich między innymi wilgotnościomierze do ziarna i siana, termometry rolnicze czy wykrywacze rui i wczesnej ciąży u zwierząt. Produkty te dostępne są w różnych wersjach i przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy można znaleźć coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i swojego portfela.

Jak mierzyć wilgotność ziarna?


Wilgotnościomierz do ziarna to urządzenie, które w szybki i sprawny sposób umożliwia sprawdzenie wilgotności nasion zbóż, tak na polu, jak i w miejscu, w którym są one przechowywane. Miernik wilgotności ziarna jest skalibrowany dla wielu gatunków nasion zbóż, roślin oleistych, strączkowych oraz traw. Tester do ziarna wykorzystuje do pomiaru najczęściej metodę pojemnościową. W czasie szybkiego mierzenia wilgotności, aparat wykazuje zmiany tak zwanej stałej dielektrycznej, która jest rejestrowana w komorze pomiarowej i zależy od poziomu wilgotności.

Pomiar wilgotności siana


Podobnym urządzeniem jest wilgotnościomierz do siana, który powala na monitorowanie poziomu zawilgocenia oraz temperatury siana i słomy sprasowanej. Dzięki szybkiej reakcji i wiarygodnym pomiarom, można uniknąć zarówno zagrożenia, jak i ewentualnych strat. Ważne jest, aby pomiary wykonywać w kilku punktach beli – nie tylko na środku, lecz także po bokach i na końcach. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że na dokładność pomiarów wpływ ma sprasowanie beli, jako że wywołuje ono różne ciśnienie na sondę, a przez to na czujniki wilgotności i temperatury. Wyniki są bardziej wiarygodne, gdy jest ona gęsto sprasowana – lekkie sprasowanie dookoła sondy utrudnia bezpośredni kontakt między sondą a testowanym materiałem. Najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie posiadające wyświetlacz LCD oraz funkcje pomiaru temperatury.


W kategorii tej znajdą Państwo także uniwersalne termometry rolnicze umożliwiające pomiar temperatury zarówno ziarna oraz siana, jak i innych płodów rolnych w czasie przechowywania ich w pryzmach, kopcach, stogach oraz silosach.


Niezwykle przydatnym urządzeniem jest również elektroniczny tester przeznaczony do pomiaru kwasowości gleby i płynów, który można wykorzystywać zarówno w terenie, jak i w warunkach laboratoryjnych.

Ciąża u zwierząt - jak wykryć?


Sprzętem, bez którego nie może obyć się żaden hodowca, jest wykrywacz rui i wczesnej ciąży dla zwierząt. Przy jego pomocy możliwe staje się określenie dokładnego momentu owulacji w czasie cyklu płciowego oraz potwierdzenie zapłodnienia. Urządzenie działa, mierząc oporność elektryczną śluzu pochwowego. By mieć pewność, że wykonane przez nas pomiary są wiarygodnie, najlepiej wykonywać je raz – dwa razy dziennie przez kilka dni pod rząd.

    pixel