Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Grabie do liści

( ilość produktów: 2 )

Grabienie liści to nieodłączny element jesiennych prac ogrodowych. Jedni uwielbiają tę porę roku za bajeczną różnorodność kolorów, a inni nie lubią tego momentu, gdy zaczyna nas otaczać szara rzeczywistość i gałęzie pozbawione wszelkich ozdób. Niezależnie od tego, z której frakcji jesteś, to grabienie liści Cię nie ominie. Zobaczmy zatem, jakie grabie do liści warto wybrać.

Grabie do liści – plastikowe i metalowe

Grabie do liści, które znajdziesz w naszym sklepie możemy podzielić m.in. ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Możesz zatem wybrać grabie do liści plastikowe, które są lekkie, lecz łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Możesz również zdecydować się na dużo trwalsze grabie metalowe, np. wykonane z lekkiego aluminium, które będą z powodzeniem służyć przez wiele sezonów.

Większość dostępnych w sklepie Rolmarket grabi to grabie z trzonkiem, choć znajdzie się tutaj również zgarniacz czyli zupełnie niespotykany sposób na usuwanie liści, skoszonej trawy czy opadniętych jabłek. Dobrze się on sprawdzi w miejscach, gdzie opadnięte liście tworzą dość grubą warstwę, bo tylko taka może zostać z jego pomocą wygodnie zgadnięta. Można go wykorzystać również po zgrabieniu liści, np. do ładowania ich do worków czy na taczki.

Grabie do liści – z zębami czy jak miotła?

Wybierając grabie do liści trzeba się zastanowić jaki rodzaj grabi będzie wygodniejszy. Czy wolimy skorzystać z typowych grabi z zębami, które sprawdzają się nie tylko podczas jesieni, ale i przy innych pracach ogrodniczych. Takie grabie dobrze się nadają m.in. do wyrównania grządek przed sianiem czy zgrabienia pozostałości po skoszonej trawie.

Jest jednak wiele osób, które powiedzą, że do grabienia liści lepiej się nadają grabie-miotły, które w łatwy sposób pozwalają zagarniać leżące na ziemi liście, a jednocześnie nie zahaczają się o trawę czy inne rośliny, które się pod nimi znajdują. W naszym sklepie znajdziesz zarówno grabie-miotły do liści o stałej rozpiętości zębów, jak i z możliwością regulacji. Te ostatnie dobrze się sprawdzają w miejscach trudniej dostępnych, w których nie zmieszczą się grabie normalnych rozmiarów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą grabi do liści w naszym sklepie. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdą się wśród nich grabie, z pomocą których z ochotą zgrabisz swój przydomowy ogródek i przekonasz się, że jesień też może być przyjemna.

Grabie do liści – must have w każdym ogrodzie 

Grabie do liści to bez wątpienia jedno z najważniejszych narzędzi ogrodowych. W końcu usuwanie liści, które opadają jesienią w ogromnych ilościach, nie byłoby bez nich możliwe. Dla wygody i szybkości prac nie bez znaczenia jest wybór odpowiednich grabi. Może wydawać się, że to narzędzie tak proste w swej budowie i użyciu, że nie ma co się zastanawiać nad wyborem, bo jakikolwiek by nie był, będzie trafny. Jednak praktyka pokazuje coś innego!

Im większa powierzchnia do grabienia, tym większe grabie się przydadzą. Dzięki temu prace wykonasz szybciej i sprawniej, mniej się przy tym męcząc. Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj i jakość materiałów, z jakich są wykonane. Przekłada się to na ich wagę, a tym samym przyjemność pracy, ale także na trwałość.

Grabie do liści – jakie wybrać? 

Grabie do liści kojarzą się z klasyczną końcówką z metalowymi zębami, osadzoną na drewnianym trzonku. W istocie – taki model grabi jest zdecydowanie najczęściej spotykany i wybierany. Sprawdza się doskonale do grabienia liści z trawnika, dlatego takie grabie znajdują się chyba w każdym domu.

Alternatywą dla nich są tzw. grabie-miotły, których końcówka do grabienia przypomina dłoń z rozpostartymi palcami. Doskonale nadają się do grabienia większych powierzchni – dzięki temu, że mają większą powierzchnię zębów, zgarniają więcej liści jednocześnie.

W odróżnieniu od klasycznych grabi z zębami, nie nadają się jednak do wyrównywania gruntu np. na grządkach czy rabatkach, ani do wytyczania rowków pod wysiew nasion. Z drugiej jednak strony grabie-miotły są lżejsze, a także dobrze sprawdzają się w sięganiu do trudno dostępnych miejsc.

Grabki do liści na mniejsze powierzchnie 

Rozwiązaniem pośrednim są grabki do liści – jak sama nazwa wskazuje, są mniejszą wersją klasycznych grabi z zębami. Sprawdzą się doskonale do oczyszczania niewielkich powierzchni z liści, patyków i innych niepotrzebnych rzeczy, a także do porządkowania i wyrównywania niewielkich grządek. To także doskonała opcja dla dzieci, które często chcą pomagać w pracach ogrodowych, jednak duże narzędzia są dla nich zbyt ciężkie.

Grabki do liści i grabie w ofercie sklepu Rolmarket

Zastanawiasz się, jakie grabie do ogrodu wybrać? Sprawdź naszą ofertę – znajdziesz w niej kilka propozycji różnych grabi, wśród których na pewno znajdują się te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Grabki do liści i klasyczne grabie do liści znajdziesz tutaj w kilku wariantach. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, która przekłada się na ich trwałość – a wszystko to w przystępnej cenie. Sprawdź i przekonaj się osobiście!

Zobacz powiązane kategorie:

       

      pixel