Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Grabie do trawy

( ilość produktów: 6 )

Skoszona trawa, siano czy liście znajdujące się na trawniku nie mogą zalegać na nim zbyt długo, gdyż wpłynie to negatywnie na jego stan oraz będzie wyglądać bardzo nieestetycznie. Do tego celu najlepiej wykorzystać odpowiednie grabie, które szybko i sprawnie pozwolą doprowadzić trawnik do odpowiedniego stanu.

Grabie ogrodowe - jakie wybrać?

W tej kategorii znajdziesz grabki do trawy, które mają szerokie zęby ułatwiające zgarnianie skoszonej trawy, liści i innych odpadów ogrodowych. Są one dość elastyczne, dzięki czemu nie wbijają się w ziemię i nie zatrzymują się na ewentualnych nierównościach gruntu. Korzystanie z tych grabi można porównać do zamiatania trawnika, bo ich używanie nie wymaga dużo siły, ani nie powoduje dużego wysiłku. Niektórzy mówią o nich nawet miotłograbie, co idealnie oddaje sposób ich użytkowania.

Opisane wyżej grabki ogrodowe nie sprawdzają się w roli grabi do siana. Tutaj potrzebne są większe grabie metalowe, które są szerokie i pozwalają nie tylko na zebranie siana, ale również jego przewracanie, by mogło ono lepiej wyschnąć. Do tego celu lepiej nadają się zatem grabie do siana o długich i wąskich zębach.

Trzonek do grabi

W naszym sklepie znajdziesz grabie różnego rodzaju, które różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane, czy szerokością, ale również rodzajem trzonka. Niektóre z nich są sprzedawane z trzonkiem, a inne bez niego. Wybierając grabie z trzonkiem zwróć szczególną uwagę na narzędzia marki Fiskars. Jednym z takich produktów są grabie Fiskars, które mają trzonek o ergonomicznym kształcie i dzięki temu korzystanie z nich minimalizuje napięcie mięśni.

Jeśli jednak preferujesz samodzielne osadzenie grabi na trzonku, to większość produktów dostępnych w naszym sklepie nadaje się do zamocowania na typowym drewnianym trzonku do grabi. Wystarczy wsadzić go w otwór w grabiach, a następnie umocować z pomocą gwoździa lub wkrętu do drewna. Niektóre grabie należą do serii quick system, która pozwala na używanie jednego trzonka do różnych narzędzi, a jego do jego zamocowania/odłączenia wystarczy jedno kliknięcie. Dzięki temu możesz mieć kilka różnych końcówek grabi i jeden trzonek, które możesz mocować na nim w zależności od Twoich potrzeb.

Przejrzyj ofertę grabi dostępnych w sklepie Rolmarket i wybierz produkty, które najlepiej pozwolą zadbać o Twój ogród. Zastanów się, czy bardziej potrzebne Ci są grabie do siana, liści czy grabie uniwersalne, które sprawdzą się w obu tych funkcjach.

Grabie do trawy – najlepszy przyjaciel każdego ogrodnika

Dbanie o estetyczny wygląd ogrodu nie powinno ograniczać się wyłącznie do koszenia i podlewania roślin. Trawnik zajmuje dużą powierzchnię i od razu rzuca się w oczy, dlatego warto poświęcić mu szczególnie dużo uwagi. W tym celu warto wykorzystać grabie – proste ogrodnicze narzędzie, które pomoże znacząco wpłynąć na kondycję terenów zielonych.

Utrzymanie schludnego trawnika rozpoczyna się zazwyczaj od skoszenia nadmiaru trawy. Nawet jeśli w tym celu korzystasz z kosiarki, wyposażonej w dodatkowy zbiornik, to część pokosu i tak pozostanie na podłożu. W takiej sytuacji warto dać trawie nieco przeschnąć, a następnie dokładnie zebrać powstałe siano grabiami do trawy. Modele o niewielkim rozstawie zębów bez problemu poradzą sobie z tą czynnością, a Twój trawnik odzyska estetyczny wygląd.

Grabie do trawnika – od wiosny do jesieni

Grabienie trawnika to czynność, którą warto wykonywać przez cały sezon – od wiosennych roztopów po pierwsze śniegi. Zielone podłoże po zimie może wymagać nieco spulchnienia i rozluźnienia, zwłaszcza jeśli leżały wcześniej na nim duże zaspy. Te zabiegi możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie, bez specjalnych narzędzi. Wystarczą Ci zwykłe grabie do trawnika! Należy przeczesać nimi dokładnie cały teren, mając jednocześnie na uwadze, by nie wbijać zębów zbyt mocno w ziemię. Taki zabieg zapewni odpowiedni dopływ powietrza i wody do gruntu, a tym samym wpłynie również na kondycję roślin i samego trawnika.

Jesienią warto regularnie grabić tereny zielone, by przygotować je na nadejście zimy. Usunięcie z trawnika wysuszonych źdźbeł czy liści zapobiegnie gniciu tych roślin, a tym samym pozytywnie wpłynie na kondycję terenów zielonych.

Grabie do trawy – jedno narzędzie, wiele możliwości

Choć grabienie trawy może wydawać się stratą czasu, to z czasem bardzo procentuje. Regularne poruszanie wierzchnich warstw gruntu pozwala na lepszy dostęp wody, słońca oraz ważnych składników mineralnych. Cotygodniowe grabienie trawnika może znacząco poprawić jego wygląd, a dodatkowo użyźnić nieco glebę.

Grabie do trawy mają zazwyczaj dość wąski rozstaw zębów – średnio od 20 do 60 cm. Są wykonane z metalu, żelaza lub różnych stopów. Niektóre z grabi są dodatkowo zabezpieczone przed korozją, co znacząco wpływa na ich długowieczność. Wybierając ten rodzaj narzędzia ogrodowego, warto sięgnąć po modele z nieco wyższej półki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje nowe grabie do trawy posłużą Ci przez wiele lat.

Grabie do trawnika – wielozadaniowość to dla nich codzienność

Grabie do trawnika to narzędzie, bez którego żaden ogrodnik nie może się obejść. Pomagają nie tylko zadbać o estetyczny wygląd przestrzeni zielonych, ale również wpływają na jego kondycję. Używając grabi do trawy, możesz wykonać wiele czynności, np. usunąć warstwę filcu, która uniemożliwia roślinom właściwy wzrost i rozwój. Narzędzia te pomagają nie tylko zbierać zagubione przy koszeniu źdźbła, ale również spulchniać grunt i wpływać na jego żyzność. Wybierz swoje grabie do trawnika już teraz i ciesz się pięknym ogrodem przez cały rok!

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel