Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Grabie do trawy

( ilość produktów: 6 )

Skoszona trawa, siano czy liście znajdujące się na trawniku nie mogą zalegać na nim zbyt długo, gdyż wpłynie to negatywnie na jego stan oraz będzie wyglądać bardzo nieestetycznie. Do tego celu najlepiej wykorzystać odpowiednie grabie, które szybko i sprawnie pozwolą doprowadzić trawnik do odpowiedniego stanu.

Grabie ogrodowe - jakie wybrać?

W tej kategorii znajdziesz grabki do trawy, które mają szerokie zęby ułatwiające zgarnianie skoszonej trawy, liści i innych odpadów ogrodowych. Są one dość elastyczne, dzięki czemu nie wbijają się w ziemię i nie zatrzymują się na ewentualnych nierównościach gruntu. Korzystanie z tych grabi można porównać do zamiatania trawnika, bo ich używanie nie wymaga dużo siły, ani nie powoduje dużego wysiłku. Niektórzy mówią o nich nawet miotłograbie, co idealnie oddaje sposób ich użytkowania.

Opisane wyżej grabki ogrodowe nie sprawdzają się w roli grabi do siana. Tutaj potrzebne są większe grabie metalowe, które są szerokie i pozwalają nie tylko na zebranie siana, ale również jego przewracanie, by mogło ono lepiej wyschnąć. Do tego celu lepiej nadają się zatem grabie do siana o długich i wąskich zębach.

Trzonek do grabi

W naszym sklepie znajdziesz grabie różnego rodzaju, które różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane, czy szerokością, ale również rodzajem trzonka. Niektóre z nich są sprzedawane z trzonkiem, a inne bez niego. Wybierając grabie z trzonkiem zwróć szczególną uwagę na narzędzia marki Fiskars. Jednym z takich produktów są grabie Fiskars, które mają trzonek o ergonomicznym kształcie i dzięki temu korzystanie z nich minimalizuje napięcie mięśni.

Jeśli jednak preferujesz samodzielne osadzenie grabi na trzonku, to większość produktów dostępnych w naszym sklepie nadaje się do zamocowania na typowym drewnianym trzonku do grabi. Wystarczy wsadzić go w otwór w grabiach, a następnie umocować z pomocą gwoździa lub wkrętu do drewna. Niektóre grabie należą do serii quick system, która pozwala na używanie jednego trzonka do różnych narzędzi, a jego do jego zamocowania/odłączenia wystarczy jedno kliknięcie. Dzięki temu możesz mieć kilka różnych końcówek grabi i jeden trzonek, które możesz mocować na nim w zależności od Twoich potrzeb.

Przejrzyj ofertę grabi dostępnych w sklepie Rolmarket i wybierz produkty, które najlepiej pozwolą zadbać o Twój ogród. Zastanów się, czy bardziej potrzebne Ci są grabie do siana, liści czy grabie uniwersalne, które sprawdzą się w obu tych funkcjach.

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel