Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Rozsiewacze nawozu, siewniki

( ilość produktów: 15 )

Troska o ogród trwa cały rok, ale są takie okresy, które wymagają szczególnej uwagi. Należy do nich czas, w którym wykonuje się sianie i nawożenie, bez których w ogrodzie byłaby pustynia. Są to prace ogrodowe, które trzeba wykonywać co roku, a równomierny zasiew i rozsianie nawozu to jeden z ważniejszych warunków prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Istnieją na szczęście sposoby, dzięki którym staje się to łatwiejsze i przyjemniejsze, a jednym z narzędzi ułatwiających tę pracę jest rozsiewacz do nawozu. Siewnik to urządzenie, które w znacznym stopniu ułatwia prace ogrodowe, dlatego warto zainwestować w jak najlepszy model. Przy wyborze należy się kierować rodzajem prowadzonej uprawy i budżetem, jaki możesz na niego przeznaczyć. Sklep internetowy Rolmarket.pl oferuje bogaty wybór różnych rodzajów siewników i przeznaczonych do nich akcesoriów.

Rodzaje siewników

Dzisiejszy rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór różnych rodzajów siewników, które są przeznaczone do zasiewania różnych typów roślin i powierzchni. Wyróżniamy:

Siewniki ręczne – można ich używać o każdej porze roku, świetnie się sprawdzą na małych powierzchniach. Z ich pomocą możesz wysiać nasiona trawy (siewniki do trawy) lub nawozy w swoim ogródku. Siewniki ręczne wykorzystuje się także w zimie do rozsypywania soli drogowej oraz piasku.

Siewniki mechaniczne – polecane są do większych powierzchni, takich jak pola golfowe lub duże trawniki, a także pola uprawne.

Siewniki pneumatyczne – przydają się zwłaszcza rolnikom, gdyż używane są do zasiewania naprawdę sporych powierzchni. Używa się ich przy rozsiewaniu i nawożeniu różnego rodzaju zbóż, kukurydzy i innych roślin uprawnych.

Dzięki temu z produktów tych mogą korzystać zarówno osoby posiadające niewielki kawałek ogródka koło swojego domu, jak i większe siedlisko, ale również rolnicy, dla których narzędzia ogrodnicze mają szczególne znaczenie, gdyż znacznie ułatwiają im pracę.

Siewniki dostępne w sklepie Rolmarket.pl pochodzą od uznanych europejskich producentów i cechują się najwyższą jakością wykonania, trwałością oraz wytrzymałością. Oferujemy również szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów do siewników – pikowników, szczotek oraz pasków.

Jaki siewnik ogrodowy wybrać?

Wybór siewnika w największej mierze powinien zależeć od rodzaju i wielkości uprawy. Jeśli chcesz posiać trawnik, najlepszym wyborem będzie siewnik ręczny. Są one proste w obsłudze i nie wymagają używania żadnych innych maszyn, a znacznie usprawniają prace w naszym ogrodzie. Jednak jeśli Twój trawnik ma imponujące rozmiary, możesz śmiało rozważyć użycie siewnika mechanicznego.

Zastanawiasz się, jaki siewnik wybrać do nawozu? W tym wypadku również świetnie sprawdzi się siewnik ręczny. W naszym sklepie znajdziesz rozsiewacze rotacyjne, które będą doskonałym wsparciem w nawożeniu roślin – z jego pomocą rozprowadzimy nawóz szybko i łatwo.

Jeśli prowadzisz duże gospodarstwo rolne, Twoją uwagę powinny przykuć siewniki mechaniczne i pneumatyczne. Dzięki nim możesz zasiewać większe areały, a dzięki funkcjonalnościom siewnika musisz w nich ustawić rozstaw i głębokość siewu. 

Siewniki rolnicze możesz dostosować do swoich potrzeb. Są one wyposażone są w szczotki, dzięki którym możesz ustalać gęstość wysiewu. Skonstruowano je z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub niezwykle odpornej stali, co pozwala na długie i satysfakcjonujące użytkowanie.

Rozsiewacze ogrodowe - na co zwracać uwagę?

Rozsiewacze różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim pojemnością i szerokością siewu. Dzięki temu można dobrać ich wielkość do areału, który chcesz nawieźć i znacznie skrócić sobie czas nawożenia. Na małej działce wystarczy niewielki rozsiewacz o pojemności kilku litrów i niewielkiej szerokości siewu. Natomiast na dużą działkę, na której trawnik zajmuje znaczą część powierzchni, powinieneś wybrać siewnik do nawozów o jak największej szerokości siewu i z dużym pojemnikiem na nawóz. W naszym sklepie znajdziesz produkty zapewniające nawożenie nawet na szerokości 6m. Dzięki temu szybciej i wygodniej wykonasz nawożenie i ograniczysz czas chodzenia z siewnikiem do niezbędnego minimum.

Drugą ważną kwestą, gdy wybierasz rozsiewacz jest jakość jego wykonania. Polecamy szczególnie siewniki znanych marek, gdyż podobnie jak inne narzędzia ręczne Gardena czy narzędzia ręczne Fiskars są to produkty najwyższej jakości. Mają one wytrzymałe pojemniki na nawóz, mocne kółka oraz długie rączki, z pomocą których pchanie urządzenia podczas rozsiewania nawozu jest bardzo łatwe.

Przejrzyj dostępne w naszym sklepie produkty do rozsiewania nawozów i zastanów się, który z nich sprawdzi się najlepiej na Twojej działce. Dobierz go jak najlepiej, a potem zamów go dla siebie i przekonaj się, że równomierny wysiew nawozów to klucz do sukcesu. Dzięki temu Twój ogród będzie prezentował się doskonale, a równomiernie rozprowadzone nawozy do trawnikównawozy jesienne czy wapno nawozowe będą działać doskonale. Nasza oferta jest tak zaprojektowana, że z pewnością znajdziesz wśród nich produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zamienisz swój ogród w prawdziwą oazę zieleni, w której będzie można przyjemnie odpoczywać. 

 

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

Podkategorie:

      pixel