Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siewniki do trawy

( ilość produktów: 5 )

Równy zielony trawnik to marzenie wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Osiągnięcie takiego efektu wymaga bardzo wiele pracy i czasu, ale zawsze wszystko zaczyna się od odpowiedniego wysiewu nasion. Do tego najlepiej wykorzystać siewnik do trawy, z pomocą którego będzie można mieć pewność, że nasiona zostały wysiane równomiernie. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych modeli siewników do trawy, które pomogą Ci założyć równy i efektowny trawnik koło domu.

Siewnik do trawy - ręczny i z kołami

Do obsiania trawnika o mniejszej powierzchni możesz wykorzystać siewnik ręczny. Możesz wybrać model z automatycznym dozowaniem ziaren, który uruchamiasz odpowiednią dźwignią. Możesz również zdecydować się na siewkę ręczną, wyglądającą jak płaska miednica. Korzystanie z niej jest bardzo łatwe, ale ziarna rozsypuje się ręką, co nie gwarantuje ich równomiernego rozsypania. Jest to zatem opcja, którą można wykorzystać w sytuacji, gdy trzeba dosiać odrobinę trawy, a nie założyć trawnik. Taki siewnik ręczny może być zatem uzupełnieniem domowego zestawu narzędzi ogrodowych, ale w przypadku większego trawnika lepiej sięgnąć po siewnik ogrodowy z automatycznym dozowaniem. 

Siewnik z automatycznym dozowaniem to duże ułatwienie, jeśli chcesz obsiać trawą dużą działkę, a już na pewno jest konieczny, gdy zamierzasz założyć pola golfowe. Na małej działce wystarczy siewnik ręczny uruchamiany poprzez pociągnięcie odpowiedniej dźwigni, ale na większej powierzchni przyda się siewnik na kołach. Jego odpowiednia konstrukcja sprawia, że ziarna trawy sypią się podczas pchania lub ciągnięcia siewnika i pozwalają równomiernie rozsiać nasiona na całej powierzchni. 

W zależności od potrzeb możesz wybrać siewnik o różnej pojemności. Mamy w ofercie zarówno małe siewniki z pojemnikiem ok. 1-2l, większe, mogące pomieścić jednocześnie 3kg nasion, jak i największe, do których można naraz nasypać aż 20kg nasion. Dzięki tak dużej różnorodności możesz dopasować wielkość siewnika do swoich potrzeb, co w znacznym stopniu ułatwi pracę przy zasiewach. Właściwe dobranie tego typu sprzętów pozwoli ograniczyć uciążliwe noszenie worka z nasionami, by dosypać je w tracie siewu, gdyż wystarczy załadować je raz lub dwa razy zamiast kilku, czy nawet kilkunastu.

Siewnik do trawy i nie tylko

Wybierając siewnik ogrodowy doskonale warto wiedzieć, że sprawdzi się on nie tylko podczas wysiewu nasion trawy, ale również podczas wysiewu zbóż i innych nasion roślin uprawnych wysiewanych gęsto. Siewnik doskonale nadaje się również jako rozsiewacz do nawozu. Stosowanie siewnika do nawozów pozwala bowiem wykorzystać fakt, że dzięki niemu można rozsiać nawóz równomiernie, co korzystnie wpływa na rozwój roślin na całym nawożonym obszarze. Siewnik do nawozów sprawdza się w tym zadaniu znakomicie, znacząco przyspieszając i ułatwiając wykonanie nawożenia całego przydomowego trawnika.

Siewnik doskonale nadaje się również do nawożenia roślin uprawnych czy rozsypywania piasku lub soli drogowej. Jednym słowem możesz go wykorzystywać zawsze wtedy, gdy chcesz rozsypać równomiernie drobne nasiona, nawozy, piasek czy inne produkty sypkie, a jego rola nie kończy się wiosną, gdy zakładasz trawnik. Możesz z niego korzystać również w lecie, gdy przychodzi czas na nawożenie, jesienią, podczas jesiennego nawożenia, oraz zimą, gdy chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoich domowników i uchronić ich przed upadkiem na śliskiej nawierzchni. Z pomocą siewnika równomierne rozsypanie soli czy piasku będzie znacznie łatwiejsze. Jak widzisz szerokie zastosowanie siewników sprawia, że bez wątpienia powinny się one znaleźć w każdym domu z ogrodem. Są wykorzystywane o każdej porze roku, a każdy, kto choć raz miał okazję z nich skorzystać stwierdza, że to produkt, którego warto używać.

Znajdź siewnik do trawy w Rolmarket.pl!

W tej kategorii znajdziesz siewniki do siania trawy różnego rodzaju. Możesz wybrać modele na kołach, które idealnie się sprawdzą, jeśli masz dość duży teren do obsiania. Pojemnik siewnika napełnisz nasionami trawy, a następnie wygodnie pchając siewnik rozsiejesz je równomiernie na wybranym obszarze. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ziarna są rozłożone w odpowiedni sposób i unikniesz sytuacji, że jakiś fragment trawnika nie został wypełniony ziarnami.

Możesz również zdecydować się na siewnik ręczny, z pomocą którego łatwo i szybko zasiejesz trawę w małym przydomowym ogródku. Po założenia trawnika będziesz mógł z jego pomocą rozsypać również nawóz, dzięki któremu Twój gazon stanie się jeszcze piękniejszy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą siewników dostępnych w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że to siewniki idealne do nawozów, nasion traw i innych roślin, które warto mieć w domu. Wybierz najlepszy dla siebie spośród dostępnych produktów i przekonaj się, że sianie i nawożenie może być łatwe i przyjemne. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu, a dobre siewniki są niezwykle proste w obsłudze, więc do ich użycia nie trzeba żadnych wyjątkowych umiejętności.

Powiązane kategorie:

      pixel