Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siewnik Gardena

( ilość produktów: 2 )

Siewnik to jedno z narzędzi ogrodniczych, które przydaje się w każdym domu i ogrodzie. Można go wykorzystywać nie tylko podczas siania, ale również do rozsiewania nawozów, soli czy piasku w czasie zimy. W tej kategorii znajdziesz siewniki Gardena, które, podobnie jak inne produkty tej marki, cieszą się uznaniem wśród profesjonalnych ogrodników i amatorów.

Dlaczego warto wykorzystywać siewniki w pracach ogrodowych?

Warto zacząć od tego, że siewniki wykorzystuje się nie tylko w pracach w ogrodzie. Są doskonałe również podczas dbania o przydomowe podwórze, a także podjazd, czy chodnik - również w czasie zimy. To oznacza, że siewnik nie jest urządzeniem sezonowym, a całorocznym. Kiedy się przydaje?

Precyzyjne dozowanie materiału

Siewnik możesz wykorzystywać podczas rozsiewania nasion określonego gatunku, np. trawy, ale również podczas rozsiewania materiałów innego rodzaju, np. piasku, czy soli. Ogromnym atutem tego urządzenia jest to, że zapewnia równomierne rozsiewanie materiału, dodatkowo w cząstkach różnej wielkości. Tak wygodne dozowanie daje Ci gwarancję, że odpowiednia ilość nasion trafi w określone miejsca i np. nie powstaną na danej przestrzeni placki ziemi, które nie zostały obsiane.

Wygoda bez konieczności schylania się

Siewnik uniwersalny w takiej postaci, jaką prezentujemy w naszym sklepie internetowym, daje możliwość prowadzenia prac na dużej przestrzeni bez obciążania kręgosłupa użytkownika. Wykorzystujesz go w prosty sposób, nie musząc się schylać. Siewnik prowadzisz przed sobą, a on wykonuje całą niezbędną pracę.

Zabezpieczenie przed przypadkowym rozsypaniem materiału

Ogromną bolączką podczas obsiewania większych przestrzeni jest to, że nasiona mogą rozsypać się przypadkowo. Wykorzystując siewnik uniwersalny całkowicie zabezpieczasz się przed taką możliwością. Specjalny walec wysiewający dozuje odpowiednią ilość materiału z pojemnika, a tym samym zabezpiecza również Ciebie przed przypadkowym wysypaniem go na siebie. Nie dochodzi również do sytuacji, w których siewnik obsypuje użytkownika materiałem, ponieważ jego mechanizmy są precyzyjne i pozwalają na naprawdę wygodne użytkowanie. Pomimo tego, że jest to siewnik ręczny, który prowadzisz przed sobą, masz pełny komfort pracy.

Do pracy na każdym terenie

Siewnik uniwersalny tego typu doskonale nadaje się do pracy na każdym terenie. Urządzenie ma duże kółka, które nie tylko gwarantują dobrą przyczepność, ale również wygodne przesuwanie po trudniejszym, mniej regularnym gruncie. Pamiętajmy, że siewnik można wykorzystywać zarówno latem: do wysiewania nasion lub rozsypywania nawozu, jak i zimą: do soli i piasku. Kwestia przyczepności jest zatem bardzo ważna. Na koniec pracy łatwo go również oczyścić wodą, a to z kolei gwarantuje szybki proces mycia i łatwiejsze przechowywanie urządzenia.

Odporność na korozję

Siewniki dostępne w naszym sklepie wyprodukowane są z wysokiej jakości tworzywa, które odporne jest zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na korozję. To sprawia, że urządzenie możesz wykorzystywać przez wiele sezonów, zarówno letnich: do rozsypywania nawozu, jak i zimowych: do zabezpieczania podjazdów i chodników solą lub piaskiem.

Siewniki w kategorii "Ogród" - zaufaj Rolmarketowi!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą siewników Gardena dostępnych w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Wszystkie modele są wykonane z tworzywa odpornego na korozję i trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu wybierając jeden z dostępnych u nas produktów możesz mieć pewność, że będziesz mógł z niego korzystać przez długie lata. 

Wybierając siewnik dla siebie zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar oraz sposób dozowania nawozów czy trawy. W naszym sklepie znajdziesz modele z tarczą obrotową, która gwarantuje równomierny wysiew na dużym obszarze, jak i z otworem we wnętrzu siewnika, co pozwala precyzyjnie monitorować szerokość siewu, a możliwość otwierania/zamykania otworu pozwala regulować strumień sypania. Zwróć również uwagę na pojemność siewnika i wybierz taki, który najlepiej pasuje do powierzchni, na której chcesz go stosować. 

Siewnik Gardena- wybierz model dla siebie

Wysiew trawy to jednak nie jedyne zastosowanie tego narzędzia. Siewnik uniwersalny, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdza się również przy innych pracach. Z jego pomocą można zapewnić odpowiednie dawkowanie nawozów, nasion innych roślin niż trawy, ale również równomierne rozsypywanie piasku czy soli, co szczególnie dobrze się sprawdza w okresie zimowym.

Podstawowym zadaniem siewnika jest sianie trawy. Najczęściej wykorzystuje się go do siania trawy, którą należy wysiać równomierne na terenie całego planowanego trawnika. Dzięki temu będzie można uzyskać równy i ładny trawnik, a osiągnięcie takiego efektu przy ręcznym wysiewaniu byłoby bardzo trudne. Siewnik do trawy Gardena, dzięki swojej konstrukcji umożliwia równomierne rozsiewanie oraz zapewnia precyzyjne dozowanie nasion. Pozwala to wszystkie miejsca zostały odpowiednio obsiane i nigdzie nie pozostały wolne przestrzenie.

Siewniki uniwersalne w różnych rozmiarach

Dodatkowo możesz wybierać siewniki w różnych rozmiarach. Zależy to przede wszystkim od tego, jak dużą przestrzeń ma obsłużyć dane urządzenie. Zwracaj tu uwagę na dwa aspekty: wykorzystywanie siewnika latem, np. do rozprowadzania w ogrodzie nawozu, jak i zimą, kiedy musisz zadbać o odpowiedni stan swojego podjazdu pod domem lub ścieżek i chodników. Warto tu bowiem połączyć wygodę pracy (ta z pewnością będzie większa, jeśli siewnik będzie szerszy) z mobilnością urządzenia. Jeśli w okolicach Twojego domu jest niewiele przestrzeni, w ogrodzie rośnie dużo drzew i krzewów, które trzeba będzie omijać, a ścieżki nie należą do najszerszych - swobodnie możesz wybrać siewnik uniwersalny o mniejszym rozmiarze. Jeśli jednak dysponujesz dużym podwórkiem, na którym przestrzeń jest otwarta, warto zadbać o to, by siewnik był możliwie szeroki. Dzięki temu odejmiesz sobie nieco pracy i wszelkie zadania do wykonania z siewnikiem będą po prostu łatwiejsze.

W sklepie Rolmarket znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby zadbać o swój ogród. Przeglądaj poszczególne kategorie produktów i kupuj w doskonałych cenach. Pamiętaj, że w razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą w wyborze produktu najlepiej odpowiadającego na Twoje potrzeby!

 Powiązane kategorie:

      pixel