Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nożyce do żywopłotu

( ilość produktów: 13 )

Żywopłot jest ozdobą każdego ogrodu. Aby zachwycał swoim pięknem, należy o niego odpowiednio dbać. Pierwszym krokiem w jego pielęgnacji jest umiejętne przycinanie, w czym pomogą odpowiednio dobrane nożyce do przycinania żywopłotu. Sklep internetowy Rolmarket.pl oferuje bogaty wybór różnego rodzaju nożyc do żywopłotu, dzięki  którym pielęgnacja Twoich krzewów będzie skuteczna, a przy tym prosta i przyjemna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru nożyc, szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w ich opisach.

Jakie nożyce do żywopłotu wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór nożyc do żywopłotu, co na pewno pomoże dobrać Ci odpowiednie do swojego ogrodu, a co za tym idzie – cieszyć się wzorowo przyciętym żywopłotem. Pierwszym kryterium, które powinieneś uwzględnić przy ich wyborze, jest długość Twojego żywopłotu. Pamiętaj, że praca z nożycami do żywopłotu powinna być efektywna, ale także komfortowa. Dlatego przy ich wyborze powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, czy nożyce posiadają wygodny uchwyt (dostosowany do trzymania oburącz) oraz czy nie są zbyt ciężkie. Zwróć uwagę również na materiały, z których narzędzie zostało wykonane - gwarancją trwałości ostrzy jest ich budulec w postaci stali nierdzewnej lub węglowej. Pamiętaj, że sprawne nożyce muszą być ostre -  przycinanie krzewów za pomocą tępych ostrzy może doprowadzić do uszkodzenia gałązek. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz sekatory do żywopłotu od sprawdzonych i doświadczonych producentów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że kupujesz produkty cechujące się precyzyjnym wykonaniem i najwyższą jakością.  

Kiedy i jak przycinać żywopłot?

Jeśli chcesz nadać swojemu żywopłotowi estetyczny kształt, musisz wiedzieć, na czym polega jego właściwe przycinanie. Dobór odpowiedniego narzędzia to nie wszystko, równie ważna jest technika i systematyczność – żywopłot należy przycinać regularnie, co przyczyni się do jego bujnego wzrostu i pięknego wyglądu. Każda przycięta gałązka wypuści minimum dwa nowe pędy, więc nie powinieneś się martwić, że zetniesz ich zbyt dużo. Pierwsze cięcie młodego żywopłotu powinno odbyć się wiosną, gdy tylko przymrozki przestaną dawać się we znaki. Starsze krzewy najlepiej przycinać w okresie od czerwca do września. Najważniejsze, żebyś miał na uwadze, że żywopłot powinno się przycinać minimum raz do roku (a najlepiej około 3 razy), niezależnie od tego czy chcesz uzyskać jakiś szczególny kształt, czy nie. Cięcie powinieneś rozpoczynać od dołu krzewu i stopniowo przesuwać się ku górze. Odrastające pędy skracaj o kilka centymetrów. Pamiętaj, aby po przycięciu zasilić krzew odpowiednim nawozem, co dodatkowo wspomoże jego wzrost.

Zobacz również:

Nożyce do żywopłotu Fiskars     Nożyce do żywopłotu teleskopowe

      pixel