Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Świdry do ziemi

( ilość produktów: 6 )

Prace ogrodnicze, szczególnie w fazie zakładania ogrodu, wymagają wykopywania wielu dołków. Potrzebne są one pod drzewa i krzewy oraz pod różnego rodzaju elementy architektury ogrodowej. Wykopywanie ręczne z pomocą szpadla lub łopaty jest praco i czasochłonne, dlatego warto wykorzystać inne rozwiązania, takie jak świdry, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Świder do gleby - łatwiejsze prace ogrodowe

Ręczny świder do ziemi to urządzenie, które doskonale sprawdza się podczas wszelkich prac ogrodniczych wymagającym kopania dołków. Z jego pomocą szybciej i dużo wygodniej można wykonać otwory pod nowe drzewka i krzewy ogrodowe, dzięki czemu można oszczędzić wiele czasu i wysiłku, który byłby potrzebny, gdyby stosować do ich wykonania szpadle i łopaty. Jest to szczególnie przydatne podczas wiosennych nasadzeń i zakładania ogrodu, gdy w krótkim czasie chcemy ich posadzić naprawdę dużo i zależy nam na sprawnym wykonaniu tych prac.

Świdry przydają się zatem podczas sadzenia drzew i krzewów, ale można je z powodzeniem wykorzystać również do wiercenia otworów pod słupki ogrodzeniowe, pergole ogrodowe lub inne elementy architektury ogrodowej. Świdry mają różną średnicę, dlatego w zależności od potrzeb i przeznaczenia otworów, które chcemy wiercić, można wybrać odpowiednią średnicę świdra. 

Dlaczego warto wybrać świder do ziemi?

Świder do ziemi to urządzenie, które ma szerokie spektrum zastosowań. Pozwala szybciej i wygodniej wykonywać prace ogrodowe i niektóre prace budowlane, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Z obsługą świdra poradzą sobie nawet osoby nieco słabsze fizycznie, dzięki czemu mogą samodzielnie przystąpić do sadzenia roślin, co byłoby niemożliwe bez wykorzystania świdra. Wykopanie dołka z użyciem łopaty byłoby bowiem dużo trudniejsze niż wykonanie otworu z użyciem wiertła. 

Wiertło podczas wkręcania się w ziemię może przebić nawet bardziej zbite i pełne korzeni warstwy gleby, co byłoby bardzo trudne podczas tradycyjnego kopania łopatą. Kopanie w tak trudnych warunkach wymagałoby w dodatku bardzo dużego wysiłku, a efekty wcale nie byłyby tak spektakularne jak w przypadku wykopania dołka z użyciem wiertła. Otwory wykonane z użyciem tego urządzenia są równe, ładne i wręcz zapraszają do tego, by umieścić w nich nowe rośliny, które przez kolejne kilka sezonów będą zdobić nasz ogród. 

Bardzo ważnym aspektem, na który coraz więcej osób zwraca uwagę, jest ekologiczny charakter świdra. Jest to urządzenie, które podobnie jak inne ręczne narzędzia ogrodnicze nie wymaga dodatkowego zasilania i wykorzystuje jedynie energię mięśni. Nie ma zatem żadnej emisji spalin czy konieczności użycia kabla zasilającego, jak to się dzieje wtedy, gdy chcemy zastosować narzędzia elektryczne. 

Świder do ziemi - szeroki wybór modeli

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór świdrów do ziemi, które możesz wykorzystywać w swoim ogrodzie. Wszystkie są wykonane z wysokogatunkowej stali, wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że świder ręczny wytrzyma wiercenie bardzo wielu otworów i będzie dobrze służył przez bardzo długi czas.

Każdy świder do ziemi, który znajduje się w ofercie naszego sklepu składa się z części wiercącej o różnej średnicy oraz uchwytów. Są one wyposażone w gumowe rączki, ułatwiające chwyt świdra i manewrowanie nim podczas wiercenia. Dzięki tym rączkom można wygodnie kręcić świdrem wiercąc otwór o żądanej średnicy, wkładając w to minimum wysiłku. Jest to znacznie łatwiejsze niż wykopanie takiego otworu z pomocą łopaty, więc trudno się dziwić, że świdry to urządzenia chętnie wybierane przez osoby zakładające ogród lub planujące znaczną reorganizację przestrzeni koło domu.

Wybierając świder ręczny warto zwrócić szczególną uwagę na jego średnicę. Można kupić zarówno malutkie świdry o średnicy 11cm, nieco większe o średnicy 17cm, a nawet największe, mające średnicę 25cm. Dzięki temu można dopasować rozmiar wierconych otworów do roślin, które mają być w nich sadzone lub do słupków, które chcemy wstawić. Najmniejsze będą dobre do wykopywania dołków pod małe krzaki i niewielkie rośliny ozdobne, podczas gdy większa średnica sprawdzi się, gdy będziemy mieli w planie zapełnić nasz ogród drzewkami ozdobnymi lub owocowymi.

Świdry są wykonane z wytrzymałej stali, która jest odporna na zniekształcenia i uszkodzenia, dzięki czemu wiertło dobrze poradzi sobie z wierceniem dziur nawet w bardzo trudnych warunkach glebowych. Nadaje się do wykonywania dołków w glebie kamienistej, poprzerastanej korzeniami czy bardzo zbitej glinie, w której ręczne kopanie byłoby nie tylko bardzo trudne, ale wręcz niemożliwe. Oczyszczone z pozostałej na wiertle ziemi pozwoli wykorzystywać je jeszcze wielokrotnie podczas pracy i dzięki dobrej jakości będzie mogło ono pełnić swoją rolę jeszcze przez długie lata.

Zapraszamy do zapoznania się szczegółowo z ofertą świdrów oferowanych przez nasz sklep. Wszystkie z nich są wykonane z materiałów wysokiej jakości, więc będą z powodzeniem służyć przez długi czas. Tak naprawdę jedyną decyzją, którą musisz podjąć, jest wybór odpowiedniej średnicy świdra. To najlepiej uzależnić od tego, jakie otwory będziesz chciał wiercić z jego użyciem. Zastanów się zatem, jakich roślin będzie u Ciebie najwięcej i w ten sposób zamów świder do ziemi już dziś i sam przekonaj się, jak wygodne jest stosowanie tego urządzenia. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto choć raz miał okazję wiercić otwór pod roślinę z użyciem tego narzędzia potwierdzi, że jest ono warto swojej ceny i będzie polecać go innym, którzy szukają sposobu na szybkie i efektywne wykonywanie otworów w ogrodzie.

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

      pixel