Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Łopaty piaskowe

( ilość produktów: 8 )

Przesypywanie piasku, ziaren czy innych produktów sypkich ze skrzyń, worków czy innych pojemników, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Zbyt małe i płytkie będą niewygodne, a z kolei zbyt duże będą miały za duży ciężar. Do przesypywania najlepiej użyć specjalnych łopat, które swoim kształtem i wielkością sprawiają, że wykonanie tej pracy może odbywać się szybko i wygodnie. Zobacz, jakie łopaty piaskowe znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl.

Dobra łopata piaskowa - co to znaczy?

Łopata piaskowa, podobnie jak inne narzędzia ogrodnicze i rolnicze, musi mieć kilka ważnych cech, by została uznana za funkcjonalną. Do najważniejszych należy jej odpowiedni rozmiar, wygodny uchwyt oraz jakość materiałów, z których została ona wykonana. Rozmiar powinien być dopasowany do przeznaczenia, a trzonek powinien mieć odpowiednią długość, gdyż tylko wtedy będzie on umożliwiał prawidłowe wykonanie pracy. Jakość komponentów będzie z kolei wpływać na trwałość sprzętu i sprawi, że dobrze wybrane narzędzia będą pełnić swoją funkcję przez długi czas.

Łopaty piaskowe - różne rozmiary

W naszym sklepie znajdziesz łopaty piaskowe różnego rodzaju, które będą Ci dobrze służyć podczas przesypywania piasku i innych produktów sypkich. Oferujemy produkty z głowicą ze stali nierdzewnej hartowanej, co zapewnia jej bardzo wysoką wytrzymałość oraz gwarantuje, że łopata nie odkształci się podczas przenoszenia rzeczy cięższych i kanciastych (np. węgla). Dzięki temu nie spotka Cię przykra niespodzianka w postaci wygiętej łopaty i szybko i sprawnie będziesz mógł wykonać swoje zadanie. Znajdziesz u nas również szufle piaskowe malowane proszkowo, które równie dobrze spełniają swoją rolę i są równie trwałe jak te opisane wyżej.

Wybierając łopatę piaskową zwróć uwagę na kształt jej głowicy, bo to od niej zależy, czy przewidziany w planie zakres prac uda się wykonać zgodnie z planem. Powinna być ona szeroka i mieć zagięte brzegi, co zapobiegnie zsypywaniu się na boki przenoszonych z jej pomocą produktów. Dzięki temu łopata piaskowa będzie wspierać pracę i sprawi, że jej wykonanie będzie szybsze i wygodniejsze, a przesypywane produkty nie będą rozsypywać się podczas użytkowania łopaty. Ograniczy to w dużym stopniu ewentualny bałagan, który może powstać przy przenoszeniu materiałów sypkich, a dzięki temu przyczyni się do oszczędności czasu poświęconego na sprzątanie po zakończeniu prac.

Oferujemy duże szufle piaskowe z drewnianym lub metalowym trzonkiem. Wybór materiału, z którego wykonany jest trzonek zależy od Twoich preferencji i może być kwestią przyzwyczajenia. Jednakże, nawet jeśli do tej pory korzystałeś wyłącznie z trzonka drewnianego, to przyjrzyj się jego metalowej wersji. Zwróć uwagę, że metalowe trzonki są najczęściej wyprofilowane, dzięki czemu praca przy ich użyciu jest wygodniejsza i bardziej efektywna. Odpowiedni kąt nachylenia trzonka sprawia, że można łatwo naładować łopatę do pełna, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Jest to również mniej obciążające dla pleców, dlatego jeśli Ci zależy na ergonomii, to wybierz nowoczesne narzędzia, wśród których na szczególną uwagę zasługują łopaty Fiskars, których trzonki zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii.

W naszym sklepie oprócz dużych szufli do piasku znajdziesz u nas również inne szpadle i łopaty. Są wśród nich m.in. mniejsze łopatki, które przydadzą się w sytuacji, gdy potrzebujesz podręcznej łopatki. Dobrze się nadadzą, gdy będziesz nimi sypać piasek czy ziarna do worków, a odpowiedni kształt głowicy zapewnia precyzję podczas przesypywania. One również, podobnie jak duże szufle piaskowe, mają zagięte brzegi, co zapobiega zsypywaniu się produktu na boki i ogranicza straty powstałe w trakcie przesypywania.

Łopata piaskowa - wybierz model dla siebie

Wybierając łopatę piaskową dla siebie zastanów się, do jakich prac będziesz wykorzystywać ją najczęściej. To główny czynnik, od którego zależy jak duża powinna być jej głowica. Do piasku polecamy szufle z głowicą o dużej pojemności. Dzięki temu będziesz mógł jednorazowo przesypać większą porcję piasku, a to pozwoli szybko wykonać pracę. Łopata taka będzie przydatna również do przesypywania węgla, choć w tym wypadku raczej trudno będzie za jednym razem wypełnić ją do maksimum, gdyż może się ona okazać zbyt ciężka do uniesienia. Możesz jednak nabrać nieco mniej na łopatę, by móc ją unieść, ale i tak skorzystasz z funkcjonalności narzędzia czyli zagiętych brzegów przeciwdziałających spadaniu ładunku.

Jeśli szukasz produktów, które pomogą Ci w przesypywaniu mniejszej ilości piasku czy innych produktów o podobnej konsystencji, to lepiej nada się niewielka łopatka. Będzie bardziej poręczna w użyciu, a jej niewielka wysokość i szerokość sprawią, że łatwiej będzie nią manewrować szczególnie wtedy, gdy przesypujesz produkty do worków czy skrzynek.

Przejrzyj dostępne produkty i wybierz łopatę, która najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań. Jeśli potrzebujesz innego szpadla to zajrzyj do kategorii ostre szpadle lub szpadle teleskopowe, w których znajdziesz narzędzia o nieco innych możliwościach zastosowania. Ze swojej strony możemy jedynie Cię zapewnić, że wśród łopat dostępnych w naszym sklepie wszystkie są produktami najwyższej jakości, mających bardzo szerokie spektrum zastosowania. Warto zatem poświęcić chwilę przed wyborem łopaty dla siebie i wybrać taką, która będzie jak najlepiej dopasowana do potrzeb, bo dzięki temu będzie ona przyspieszać i ułatwiać pracę, co z pewnością będzie miało wiele pozytywnych skutków. Po dokonaniu wyboru narzędzia złóż zamówienie, by móc jak najszybciej sprawdzić, że wybrana łopata piaskowa okazała się najlepsza w swojej kategorii.

      pixel